Main Content:

Pagini: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30

cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?
« Răspunde #345 : Ianuarie 30, 2015, 01:01:34 »

Va raspunde dupa 24 de ore.

Nu mai e la moda. Acum se raspunde dupa 12 ore si zece minute.
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #346 : Ianuarie 30, 2015, 01:05:03 »

Bine. Este vorba despre fusul orar, nu? Daca era vorba de Australia poate era de înteles. Raspunsul vine prin DHL sau UPS Grin
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #347 : Ianuarie 30, 2015, 01:06:22 »

Bine. Este vorba despre fusul orar, nu? Daca era vorba de Australia poate era de înteles. Raspunsul vine prin DHL sau UPS Grin
E vorba de fusu' lui Sanda, decalat cu 12:10
Memorat

« Răspunde #348 : Ianuarie 30, 2015, 01:09:53 »

Nu este numai al lui. Sînt mai multi în cîrdasie. Facem o lista? Sau este prematur?
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #349 : Ianuarie 30, 2015, 01:18:36 »

Nu este numai al lui. Sînt mai multi în cîrdasie. Facem o lista? Sau este prematur?
A, sigur. Nu stiu daca e prematur, dar se poate face o lista lungaaaa. Stiu cine e primul pe care l-as propune eu, dar ti-am zis pe privat ca nu ma pot bate cu cea mai cunoscuta institutie de informatii a statului.
Memorat

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #350 : Februarie 04, 2015, 11:51:09 »

Voi muta aici cîteva postări aparute la topicul Anunțuri. Sînt referitoare la brașoveni, de aceea cred că locul lor este aici. În cazul lor, a greșit si domnul administrator, pentru că nu ar fi trebuit să continue acolo discuția. Sînt cele de la pagina 2655, cu link http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.39810. Discuția mi se pare interesantă, de acea fac această mutare, pentru că aș vrea să continue, să fie lămurite acuzațiile.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #351 : Februarie 04, 2015, 11:52:54 »

SA NU SE ZICA CA NU AM INCERCAT-O SI PE ASTA .
DOMNULE GHEORGHE IOSIF, VA ROG, DACA SE POATE SPUNE SI ASA, SA NE AJUTATI, SA NE SCAPATI DE NICKNAME-UL SECURIST DE PE PORTALUL REVOLUTIEI BAMBILICI. DUMNEATA DE-A LUNGUL TIMPULUI, DE LA INFIINTARE ACESTUI PORTAL TI-AI FACUT O PARERE DESPRE CINE  CE SI SCRIE, FIINDCA SUNTEM FOARTE PUTINI II CUNOSTI, AICI NU MAI E VORBA DE CENZURA, DESI CU ALTII ATI FACUT-O BANINDU-I MULTI REVI NU MAI SCRIU PE ACEST PORTAL DIN SILA, INTRUCIT MASINARIA SECURITATII E FOARTE PUTERNICA SI IMPLEMENTATA PE PORTALUL REVOLUTIEI. DE ACCEA VA ROG , SA NU TINETI CONT DE CONVINGERILE DUMNEAVOASTRA POLITICE SI SA FACETI CE TREBUIE IN NUMELE REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 89. CA O COMPLETARE VA ADUC AMINTE CA A MAI FOST UN CAZ AL DIPLOMATUL OO7, CARE S-A LUAT DE FAMILIA UNUI REV CARUIA II MURISE CINEVA DRAG, DUPA CARE S-A RETRAS.

In primul rand, ca sa inlatur insinuarea dumneavoastra manipulatoare, Diplomatul007 s-a retras voluntar, nu l-am banat eu, deci nu exista similitudini intre cele doua situatii (si nici nu-l consider vinovat pe cel care-si spunea 007, retragerea lui fiind pricinuita de sila provocata de acuzatiile nefondate ale fiicei defunctului, de a carui moarte - Dumnezeu sa-l ierte - nu stia nimic).
Cererile, nemultumirile si - mai ales - "sfaturile" dumneavoastra sunt neavenite si va invit sa nu ma mai deranjati cu ele. Fiti multumit ca va mai las sa va manifestati pe acest forum. N-am uitat de acuzatiile mincinoase pe care mi le aduceti de mult timp, pe care vad ca le continuati, nici de incercarea de manipulare grosolana pe forum a comemorarii din acest an a eroului-martir Liviu Babes. Pentru mine sunteti un tradator al revolutionarilor si o unealta a inamicilor lor. Fiti multumit ca respect pana dincolo de limitele firesti dreptul la libera exprimare si expresie, lasandu-va sa fiti membru in continuare al acestui Forum. Nu-mi fortati insa rabdarea si nu-mi mai scrieti niciodata.

GHEORGHE IOSIF, HAI SA-TI SPUN EU CUM E TREABA CU TRADAREA REVILOR, ITI ADUCI AMINTE DE AFIRMATIA  LUI SORIN FIROIU (KRONSTAD) IN LEGATURA CU PARTICIPAREA TA LA REVOLUTIE, ADICA AI FOST PE LINGA ?!  CE NE POTI SPUNE DE FOSTUL PRESEDINTE AL CASEI DE PENSII BV, (PDL) TARBA, CARE SI-A LUAT DIRECT CERTIFICAT PE LEGEA 341, NEAVIND CALITATEA PE 42 ?! IAR TU NU ESTI STRAIN DE ASTEA !!!!!
Nu-mi aduc aminte de niciuna dintre acuzatii, dar e posibil sa-mi fi scapat, caci nu am timp sa urmaresc tot ce se posteaza. Dar, acuzatiile fiind grave, ar fi bine sa nu fie facute pe baza unor asa-zise amintiri, ci cu dovezi concrete (si solide). Deci da linkul spre acuzatia lui Kronstadt, ca sa vad despre ce e vorba - desi dovezile si martorii mei demonstreaza oricand ca numai "pe langa" nu am fost - si articuleaza cum trebuie acuzatia in privinta dlui Tarba, pentru ca a nu fi strain, avand de administrat acest forum, nici eu nu sustin ca nu as fi, dar nici infractiune nu poate fi considerat acest fapt, al informarii. Astept acuzatiile propriu-zise, nu aluzii cu functie de fumigene.

D-le Iosif, asocierea link-lui meu cu o alta persoana este un fel de a scoate castenele din foc cu mîna altuia. Ca de obicei în aceasta operatiune de dezinformare si defaimare este amestecat atît Semi 1/2 cît si mentorul lor în ale tradarii. Daca cu Petrasca n-au reusit acum încearca cu el; acest libidinos se ocupa cu logistica si sustinerea gruparii tradatoare. Problema lor este si vine din trecut cînd împreuna cu alti brasoveni revolutionari atestati am consimtit sa-i demasc ca impostori pe toti aceia care au profitat de ambiguitatea legilor în ceea ce ne priveste. Nu mai intru în amanunte dar unele specificatii se impun în virtutea comportamentului recent. Combatul meu este binecunoscut. Semi frustratul are drept targhet aflarea identitatii persoanelor care l-au combatut la propiu si la figurat. Real tradarea lor îmbraca fel de fel de fatete a divizarii noastre prin lansarea unor zvonuri mincinoase ce nu au suport. În cazul de fata atac la persoana, rudele acestora, tot felul de trimiteri la trecut, cel înaite de '89, acuze nefondate prin inventarea unor fantasmagorii mincinoase. Da Iosife, ai simtit pe pielea ta de atîtea ori, acuzele si defaimarea acestor cipati. Amploarea lor nu o cunosc, ci numai efectele. Daca îti convine sa te mai complaci în astfel de dialoguri suburbane cu specimene a caror educatie si cultura lasa de dorit, n-ai decît. Polemica purtata este neproductiva si constituie pierdere de timp. În loc sa ne concentram pe solutii palpabile, pragmatice ne irosim pretiosul timp de care dispunem cu astfel de nulitati. Solutia este foarte simpla. Banarea acestor identitati ce apartin acestei asociatiuni de tip fascistoid, ultra liberala. Modalitati de a continua au. Sînt saituri unde pot performa daca vor. Numai sa fie acceptati. Prin acest gest vei demonstra impartialitatea de care ai fost de atîtea ori acuzat ca n-o ai.
Deci rezum, prin ati cere atît eu cît si cei ce sînt de aceeasi parere cu mine banarea urmatoarelor persoane:
- Demi Ioan
- tata shreck (Boaca Sorin)
- florin 1989 (Cornea C-tin Florin)
Tradarea miscarii revolutionare post decembriste se constituie capul de acuzare al banarii.
Daca mi se vor cere motivatii le voi oferi cu draga inima. Punct.
În acelasi timp intentionez sa ma constitui parte civila alaturi de alti revolutionari, împotriva gruparii ce o reprezinta.

Daca vreti sa ma contactati dl. Iosif stiti cum si unde!

Nu e cazul, Kronstadt, pentru ca stiu ca nu sunteti una si aceeasi persoana cu Sorin Firoiu. Aberatia ii apartine lui Boaca, nu tie si nici mie. Revin la afirmatiile manipulatoare, bazate pe minciuni grosolane, ale acestui Boaca si il citez ca sa pot pune in evidenta alte aspecte ale manipularilor pe care le face.
"ACUM HAI SA INCERC SA TE AJUT, BAMBILICI, SCUZE, SCUZE, IOSIFE ! MIHAIL TARBA, SEFUL DE LA CASA DE PENSII BV (PDL), A FOST FACUT IN PERIOADA CIND ERA SS PUIU FESAN SI DACA MI-ADUC BINE AMINTE TU AI FOST SI ESTI BUN AMIC CU EL, NICI O PROBLEMA, SUNT CURIOS CE SCHELETE SUNT IN DOSARUL LUI TARBA PDL SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!"
Le iau pe rand.
"ACUM HAI SA INCERC SA TE AJUT" - reprezinta o incercare de a se da mare, superior - cum ar veni, se indura sa ma ajute pe mine, neputinciosul.
"BAMBILICI, SCUZE, SCUZE, IOSIFE !" - face pe prostul de parada, sau bate saua ca sa pricepa oricine ca bambilici as fi eu (dar nu sunt convins ca aceasta ar fi in dezavantajul meu).
"MIHAIL TARBA, SEFUL DE LA CASA DE PENSII BV (PDL), A FOST FACUT IN PERIOADA CIND ERA SS PUIU FESAN" - dl Tarba cred ca a fost condamnat in urma unui process in justitie, deci manipulatorul insinueaza ca fostul SS Fesan ar fi infractor.
"SI DACA MI-ADUC BINE AMINTE TU AI FOST SI ESTI BUN AMIC CU EL" - deci sugereaza ca am amici infractori - "iata ce anturaj compromitator are" cum s-ar spune.
"NICI O PROBLEMA," totusi "SUNT CURIOS CE SCHELETE SUNT IN DOSARUL LUI" - subliniaza acelasi mediu infractional in care as fi si eu inclus si continua:
"TARBA PDL SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN" - mimeaza echidistnta politica prin faptul ca-l indentifica pe fostul infractor ca fiind pedelist, dar imediat aflam ca scopul este de a-mi atribui si mie o apartenenta politica:
"SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN" - "vai, scuze, nu poti fi PMP" (partidul la care a aderat asociatia pe care o conduce), pentru ca ar insemna (in mintea sa) ca as apartine elitei politice. Nu, sunt FSN, adica rosu, communist! Dorinta de a ma eticheta drept communist este invers proportionala cu posibilitatea de a fi fost vreodata.
"I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!" - iata cum incearca sa ma tarasca in noroiul mafiei certificatelor de revolutionar, cu o intrebare.

Iată unde s-ajuns d-le Iosif prin încăpățânarea de care ai dat dovadă. Ai motivat de atâtea ori neimplicarea în administrarea forumului, moderarea lui, acceptând limbaj obscen, acuze nefondate, fel și fel de manipulări de joasă speță ce au mers uneori la șantaj ordinar. Am ajuns în momentul de față să ne luăm bobârnace de la fel de fel de inculți, de profitori ce sunt frustrați datorită faptului că restrictiv L 341/2004 în curând v-a elimina impostorii. Printre ei se află mulți pedeliști care își apără drepturile câștigate prin fraudă. Că pot fi asociați cu acei trădători, ce constant au preferat divizarea noastră în defavoarea creerii unei noi structuri, fiabile și ne compromise, este o problemă a noastră a tuturor. Trădarea și duplicitarismul sunt baza care a stat la apariția OUG-lui nefericit. Nu doresc să lansez o polemică între noi, care ar duce la anumite efecte nedorite dar este cazul să ai o intervenție salutară chirurgicală și să banezi accesul unor persoane pe acest forum. Chiar dacă nu te vei mai bucura de imaginea de bun mediator, răul trebuie extirpat acum. Sfatul meu este să-ți triezi cercul de prieteni actuali. Nu urmăresc decât compromiterea ta sau dispariția forumului.
Lista cu cei care prin comportamentul lor merită din plin banarea o poți alcătui și supune la vot chiar sau la un topic dedicat. Eventual un sondaj de opinie este binevenit.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #352 : Februarie 04, 2015, 12:00:22 »

(...)
Iată unde s-ajuns d-le Iosif prin încăpățânarea de care ai dat dovadă. Ai motivat de atâtea ori neimplicarea în administrarea forumului, moderarea lui, acceptând limbaj obscen, acuze nefondate, fel și fel de manipulări de joasă speță ce au mers uneori la șantaj ordinar. Am ajuns în momentul de față să ne luăm bobârnace de la fel de fel de inculți, de profitori ce sunt frustrați datorită faptului că restrictiv L 341/2004 în curând v-a elimina impostorii. Printre ei se află mulți pedeliști care își apără drepturile câștigate prin fraudă. Că pot fi asociați cu acei trădători, ce constant au preferat divizarea noastră în defavoarea creerii unei noi structuri, fiabile și ne compromise, este o problemă a noastră a tuturor. Trădarea și duplicitarismul sunt baza care a stat la apariția OUG-lui nefericit. Nu doresc să lansez o polemică între noi, care ar duce la anumite efecte nedorite dar este cazul să ai o intervenție salutară chirurgicală și să banezi accesul unor persoane pe acest forum. Chiar dacă nu te vei mai bucura de imaginea de bun mediator, răul trebuie extirpat acum. Sfatul meu este să-ți triezi cercul de prieteni actuali. Nu urmăresc decât compromiterea ta sau dispariția forumului.
Lista cu cei care prin comportamentul lor merită din plin banarea o poți alcătui și supune la vot chiar sau la un topic dedicat. Eventual un sondaj de opinie este binevenit.

Cu toata situatia mai mult decat jenanta, ma umfal rasul la propunerea de a-i restrictiona libertatea domnului Demi, caci ar insemna sa banez insusi "Simbolul Revolutiei din Brasov", ceea ce ar fi memorabil, dar m-ar discredita in ochii celor care chiar il cred. Nu stiu de ce ati reluat aceste postari vechi, care imi provoaca aceeasi sila ca atunci cand le-am citit prima oara, pe care - deci - era bine sa le lasti in uitarea lor. Chiar nu inteleg ce anume a declansat aceasta revenire la un subiect neplacut, care a fost fabricat special pentru un atac calomnios. Daca domnul Boaca n-a postat nici macar o singura dovada ca i-as fi dat o declaratie domnului respectiv, cel descalificat este el insusi, nu eu. Din aceeasi cauza nu am crezut nici cealalta acuzatie facuta de el, cea conform careia Sorin Firoiu m-ar fi calomniat punand la indoiala implicarea mea in evenimentele Revolutiei - "AFIRMATIA  LUI SORIN FIROIU (KRONSTAD) IN LEGATURA CU PARTICIPAREA TA LA REVOLUTIE, ADICA AI FOST PE LINGA". Amandoi am facut parte din grupul petitionarilor brasoveni care au conceput si s-au deplasat in dimineata zilei de 22 decembrie 1989 in fata notabilitatilor comuniste cu lista revendicarilor protestatarilor anticomunisti care bolcasera centrul municipiului. Am fost vazuti de o multime de oameni, am fost filmati, interogati de procurori, au fost scrise carti, articole samd despre acea zi istorica in care - o buna parte din timp - am fost alaturi, nu "pe langa". Deci nu-mi prea pasa de calomniile lansate de autopromovatul personaj Boaca.
Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #353 : Februarie 04, 2015, 12:02:05 »

Ești cumva moderator? Sau chibiț?
Ce interes poți avea în continuarea acestor discuții?
Memorat

In Good We Trust
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
« Răspunde #354 : Februarie 04, 2015, 19:03:53 »

DOMNULE ADMINISTRATOR JOSIF GH: VA ROG POSTATI FILMAREA BRUTA NU CENZURATA DE LA I.R.R CA DACA IMI ADUC AMINTE IN PETITIA SEMNATA DE DOMNIA VOASTRA SE REFEREA SI LA ELIMINAREA CENZUREI NU DE ASTA ATI SI LUPTAT IN 89
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #355 : Februarie 06, 2015, 12:48:48 »

Bine Boacana, cum vrei, iti reamintesc cu cine e fericit Semi Demnul pres al MA (Mciro Aso) vosastre din BMV, sa se pozeze pt posteritate:

Iar voi ramaneti aceeasi doi slugoi gretosi ai piratului.

Sa nu uitati sa organizati un comitet de primire pe covorul rosu a sefei partidului vostru de hoti si mincinosi.
Memorat
« Răspunde #356 : Februarie 06, 2015, 13:27:56 »

CURATIREA DE KGB-ISTI CONTINUA SI CU AJUTORUL PORTAVIOANELOR AMERICANE !
BASESCU NU A FOST NUMAI PRESEDINTELE MEU, A FOST SI AL TAU, A FOST AL TUTUROR ROMANILOR, CU BUNE CU RELE ! CEI AI FI VRUT SA FACA MAI MULT INTR-O TARA CUPRINSA DE CANCERUL CORUPTIEI?! CUM CREZI CA A AJUNS ADRIAN NASTASE, DAN VOICULESCU LA PUSCARIE?! DE PE TANTI NUTI A LUAT MINA DE MULT, CA SI DUPA ALTII, JOCURILE SUNT JOCURI, GREU SA RAZBESTI CU O MAFIE INCEPUTA SI CONSOLIDATA DE PE VREMEA LUI ION ILIESCU, DAR DUPA CUM VEZI REZULTATELE AU INCEPUT SA SE VADA, SI DATORITA LUI BASESCU! HAI SA-I DAM CEZARULUI CE-I AL CEZARULUI!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=OR2sUiJ7WIM
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #357 : Februarie 06, 2015, 16:42:39 »

Cu alte cuvinte recunosti ca Udrea e mafioata. Bravo, e un mic pas inainte. Dar poate ai observat ca mai sus v-am acuzat de faptul ca ati sustinut partidul mafoioatei, nu de slugarnicia fata de Basescu. Repet deci: sefa partidului caruia ii ofereati cu un an in urma sediu la asociatia voastra, e pe punctul de a fi arestata. Voi chiar nu va recunoasteti nici cea mai mica vina, vreti sa va recomandati in continuare ca luptatori antimafia? Oare nu va dati seama ca pe cei pe care nu-i scarbiti, ii faceti sa-i umfle rasul cu aceasta atitudine de strut cu capul varat in nisip?

Fmilia de hotomani care a jefuit cel mai tare Romania.
In jaf a fost ajutata de mercenari ca voi, de slugile basiste.

Si nu va mai ascundeti dupa deget cu Basescu care si-ar fi luat mana de pe ea. Curva lui, fost ministru in timpul presedintiei lui, ministrul cu cei mai multi bani pe mana, a lucrat sub directa coordonare a lui Traian Basescu. Chiar Basescu a recunoscut ca i-a fost invatator in politica si afaceri si ca i-a ocrotit tot timpul cariera si libertatea. Cand va pica cate un sef, va deziceti de el, sperand sa nu vi se reproseze nimic, dar lucrurile stau pe dos. Ati slugarit piratul exact cum a spus Bambilici, pe el si pe toti cei patruzeci de hoti ai lui. Sa va fie rusine.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #359 : Februarie 06, 2015, 23:47:20 »

Pentru fanteziile voastre nevinovate, dar perseverente.
Chiar asa, mai are bani sa va plateasca?
Memorat
Pagini: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30
Schimbă forumul: