Main Content:

Pagini: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 132

ALTE DISCUTII

Răspuns: ALTE DISCUTII
« Răspunde #240 : Ianuarie 12, 2009, 14:41:43 »

Din pacate suntem toti niste ignoranti care isi permit niste comentarii de prisos la adresa unui popor, unei civilizatii pe care nu o cunoastem mai deloc. Cati dintre noi au un prieten palestinian? Sau cati dintre noi a fost vreodata ] intr-o zona de conflict? Pe scurt, cati dintre noi stiti si altceva despre "terorism" decat ce ne spune media?
In Palestina mor copii nevinovati si civili,LIDER HAMAS: nu prea,mor!
Ajutoare care pot intra doua ore pe zi  intre 13 - 15,probabil cind evreii isi fac siesta! Angry
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #241 : Ianuarie 12, 2009, 14:43:20 »

Armata israeliana ataca cu tehnica cea mai avansata orasele palestiniene in timp ce palestinienii nu au o armata si tehnica avansata nici pe atat.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #242 : Ianuarie 12, 2009, 14:50:47 »

Nani nani, ai reusit sa ma zgandari  Cheesy, nu vreau sa fiu acuzat de antisemitism, si voi incepe prin a te intreba cam asa: CUM S-A INFIINTAT, STATUL ISRAELIAN? CAND? SI CU AJUTORUL CUI? SI UNDE?
   Cu exceptia celui de-al II-lea mare razboi, cand evreii au fost vanati si aproape exterminati, nu au prea dus-o rau asa cum vor ei sa arate, biblic daca o luam, nici in egipt nu au dus-o prea rau, si apoi inca o intrebare: CE CAUTAU IN EGIPT SI CUM AU AJUNS ACOLO? SI DE CE AU PLECAT DE ACOLO? Aceste intrebari le-am formulat pt ai cunoaste ca sa stim cine sunt ei. Mai apoi unde erau evreii pe vremea cruciadelor, unde traiau, cu cine si cum o duceau in acele vremuri? Si aceste intrebari au un rol destul de bun, si asta pentru a vedea ca evreii si arabii au trait impreuna, se intelegeau si se aparau unii pe altii. Ajungem in prezent si vedem ca nu mai pot traii unii cu altii. De ce  oare? Raspunsul il gasim in Isoria Moderna, Independenta Statului Israel.
   In ceea ce privesc evenimentele recente: Atat timp cat armata israeliana ataca obiective civile, omorand: barbati, femei, copii, batrani in obiective civile ca scoli, spitale, moschei, biserici nu se deosebesc cu nimic de lasii de teroristi din hamas, din contra sunt chiar mai rau, pentru ca o fac aplicand un plan si o tactica militara. De ce nu se ajunge la o intelegere, sau o stopare a violentei in zona? Asta este o alta discutie. Pai 1: daca nu ar mai fi conflict in zona Israelul nu ar mai primii anual tehnologie militara de la americani si deasemenea nici cele 2 miliarde de dolari(anual) pentru ce vor muschii lor, 2: daca nu ar mai fi conflict in zona , arabii nu ar mai avea motiv sa ridice preturile la petrol, deci nu ar mai avea: SI MAI MULTI BANI!
    De ce nu iau pozitie statele europene? Pentru ca sunt direct interesate, Zeitgeist si Zeitgeist Addendum este un film american care explica foarte bine aceste lucruri, si nu la urma urmei avem atatea probleme in ograda ca daca ne-am implica in conflictul israeliano-palestinian, ni s-ar potrivi foarte bine : CAINII MOR DE DRUM LUNG SI PROSTII DE GRIJA ALTUIA, asa ca Nani nani ce parere ai despre OBLIGATIILE REVOLUTIONARILOR FATA DE SOCIETATEA CIVILA DIN ROMANIA, cred ca acesta este un subiect de interes.
    Referitor la conflictul din GAZA, ma intereseaza un singur lucru, si anume: CA STATUL ROMAN SA AIBE GRIJA DE CETATENII LUI SI SA-I ADUCA ACASA IN SIGURANTA, INDIFERENT CAT DE MULT AR COSTA ACEST EFORT, INDIFERENT DIN CE COLT DE LUME, si aici daca vrei am locuri nelimitate pentru o luare de pozitie si chiar pentru o penalizare a vinovatilor. Cred ca am spus tot din punctul meu de vedere.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #243 : Ianuarie 12, 2009, 14:52:32 »

Pai eu asta vreau sa spun Kronstadt. Ca e genocid impotriva poporului civil din Fasia Gaza.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #244 : Ianuarie 12, 2009, 15:01:59 »

Daca numa grija de romanii de acolo te face sa raspunzi aici e putin lucru. Mai bine da si tu linkurile spre Zeitgeist si Zeitgeist Addendum de care vorbesti.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #246 : Ianuarie 12, 2009, 15:23:11 »

http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-01-12&id=247733
Armaghedon in Gaza
-- Armata israeliana pregateste asaltul final impotriva localitatilor si taberelor de refugiati palestinieni din Fasie

Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #247 : Ianuarie 12, 2009, 15:27:31 »

Eu nu cred ca putem fi acuzati in mod cinstit de antisemitism daca tinem cont de interesele si supararile din amandoua taberele. Romanii de acolo ii impart in doua. Cei islamizati pe care trebe sa ii tratam ca pe palestinieni si cei care lucreaza temporar, au ramas cetateni ai Romaniei si sant crestini. Pentru ei tot efortu trebe facut. De exemplu as aproba o misiune militara de salvare. Sa stiti ca autocaru cu refugiati romani a fost impiedicat sa iasa din Gaza de catre trupele Israelului nu de arabi. Gestu asta trebea sa fie interpretat de conducerea Romaniei ca unu de agresiune impotriva statului nostru. Trebea sa ne plangem la UE la ONU si la NATO. Nu conteaza ca tot evreii conduc acolo. Ne aratam pozitia ca sa stie ca ne pretuim oamenii. Ar fi fost o pozitie corecta care ar fi impus respect. Putin imi pasa daca Base se da sau nu la Udrea. Daca isi respecta familia ce treaba am eu si daca e curva tot nu conteaza ca ce treaba as mai avea eu ca cetatean de pe strada pana la alegeri. Da sa imi tina fratii in tocatoare ma revolta. Cate legi internationale a incalcat Israelu in situatia aia? Il trage cineva la raspundere pentru asta? Bush e normal sa se prefaca ocupat de socu israelencei din poza care vorbeste la mobil (vai draga ce ma speriesi de explizia jucariei aleia palesiniene ca trebe sa imi intrerup si sedinta de masaj) da Basescu nostru nu pare interesat de pericolu de moarte prin care au trecut romanii din autocaru ala. Si stati asa ca nici nu stim ce s-a ales de ei pana acum.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #248 : Ianuarie 12, 2009, 15:34:42 »

Tineti minte cum au bombardat in Iugoslavia bisericile si manastirile ortodoxe? Ia uitati cum in Gaza le bombardeaza moscheele. Voi va dati seama ca nu mai e viata acolo pentru crestini? Indiferent ce fel de crestini. Pai daca ar declara secuimea independenta judetelor in care sant majoriari ar mai ramane unguri in restu Romaniei? Daca musulmanii sant disperati fiti siguri ca deja crestinii da acolo sant terminati.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #249 : Ianuarie 12, 2009, 16:08:00 »

Frate Nani nani, ce vezi tu vad si eu si vad si prostii care ne conduc, dar sunt prea lasi ca sa ia pozitie, dar in cazul in care americanii ar lua pozitie(exclus, asta doar ca SFeu asa) sa vezi cum ar sari si Base ca ii intra AXA in dos, dar, altfel, uita-te si tu la adunatura asta care ne conduce, uita-te  atent la ei sa vezi cum le curge scuipat din gura de prosti ce sunt, pai tu ai pretentie de la astia sa faca ceva pentru acest popor? Pai daca e sa faca ceva, fac doar pentru ei, bre' Nani nani, ce naiba ai? Unde nu e, nici Dumnezeu nu cere, tu ce faci? Ai pretentii la ei ... Uite ca ai reusit sa ma zganderi dinnou, si stii de ce ? Pentru ca vad un om cu creier activ, care se complace sa fie condus de asemenea oameni.
    Uite, ca sa vezi ca sunt de acord cu tine, iti propun sa faci "o" ceva oficial in acest sens si eu o sa fiu alaturi de tine in acest demers. OK?
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #250 : Ianuarie 12, 2009, 16:23:51 »

De ce nu iau pozitie statele europene? Pentru ca sunt direct interesate, Zeitgeist si Zeitgeist Addendum este un film american care explica foarte bine aceste lucruri, si nu la urma urmei avem atatea probleme in ograda ca daca ne-am implica in conflictul israeliano-palestinian, ni s-ar potrivi foarte bine : CAINII MOR DE DRUM LUNG SI PROSTII DE GRIJA ALTUIA, asa ca Nani nani ce parere ai despre OBLIGATIILE REVOLUTIONARILOR FATA DE SOCIETATEA CIVILA DIN ROMANIA, cred ca acesta este un subiect de interes.
    Referitor la conflictul din GAZA, ma intereseaza un singur lucru, si anume: CA STATUL ROMAN SA AIBE GRIJA DE CETATENII LUI SI SA-I ADUCA ACASA IN SIGURANTA, INDIFERENT CAT DE MULT AR COSTA ACEST EFORT, INDIFERENT DIN CE COLT DE LUME, si aici daca vrei am locuri nelimitate pentru o luare de pozitie si chiar pentru o penalizare a vinovatilor. Cred ca am spus tot din punctul meu de vedere.

Cred ca ti-am raspuns in ultimele doua postari Rinelus. Socot aici si expresia folosita de tine "CAINII MOR DE DRUM LUNG SI PROSTII DE GRIJA ALTUIA" o expresie pe care era bine sa o eviti pentru ca tocmai ti-am aratat ca nu ai dreptate. Si motivele pentru care trebe sa ne ingrijoreze situatia din Tara Sfanta sant mult mai multe. Eu am vorbit doar de cele legate direct de actualitate.
Daca m-ai intrebat iti raspund si la chestia cu OBLIGATIILE REVOLUTIONARILOR FATA DE SOCIETATEA CIVILA DIN ROMANIA de care crezi ca "acesta este un subiect de interes" de parca cel propus de mine nu ar fi. Pai subiectu asta pe care scriem acum de ce a fost propus? Nu pentru ca liderii autointitulati "ai nostrii" nu iau nici o pozitie? Nu asta ma supara atat de tare ca pierd o groaza de timp cu pescuitu fotografiilor de pe Yahoo si postarea lor pe forum ca sa ii starnesc cumva sa ia o pozitie? E o obligatie a lor daca au vrut sa fie lideri. De ce se scapa pe ei in loc sa faca ceea ce le impune functia detinuta? Am vazut ca ai descoperit subiectu propus de mine: Mafia. Pai el nu crezi ca tine exact de problema care te intereseaza pe tine?
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #251 : Ianuarie 12, 2009, 16:33:54 »

Ba da frate, dar de 20 de ani noi revolutionarii tot vorbim, iar ei tot fac, si iata acum in 2009, ei au pus PCR la loc iar noi tot vorbim... Oare nu vorbim prea mult si facem prea putin?
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #252 : Ianuarie 12, 2009, 16:49:39 »

Eu ma gandesc sa fac ceva oficial. Sa ma c.a.c. in fata Presedintiei, sa ma p.i.s in fata Parlamentului si sa vomez in fata Guvernului. Daca vom fi mai multi (ca daca merg numa singur inventeaza astia ceva si de exemplu ma declara urgent iresponsabil) intram in istoria societatii civile ca reprezentantii ei cu cea mai sincera expresie fata de autoritatile statului (autoritati in minciuna furt si banditism).
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #253 : Ianuarie 12, 2009, 16:54:42 »

Sa va traduc eu din engleza.
Plutonu s-a strans de dimineata inainte de a pleca la vanatoare de arabi.
Plutonu stabilese seara fruntasii la impuscat civili in Fasia Gaza.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #254 : Ianuarie 12, 2009, 17:17:16 »

Vi se pare ca exagerez nu? Bine. Atunci ia spuneti voi de ce va aduc aminte pozele de mai jos: nu cumva de teroristii arabi? De palestinieni si libieni care trag din toate pozitiile? Nu ca tot un evreu dadea pe televiziunea romana libera stiri de astea in timpul revolutiei? Pe arabii aia nu i-a mai gasit nimeni da evreii astia iesiti la vanatoare de oameni sant fotografiati. Facem pariu ca nici pe astia nu o sa ii judece nimeni? Stiu ca stiti da de ce nu vorbiti. Mai ales cei care sant obligati. Adica liderii. Sau nu sant lideri decat la placinte. La razboi tot noi.
« Ultima modificare: Ianuarie 12, 2009, 17:19:45 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 132
Schimbă forumul: