Main Content:

Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 132

ALTE DISCUTII

• Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ALTE DISCUTII
« Răspunde #390 : Februarie 07, 2009, 19:13:02 »

Fratilor e goroasa in America. Si aia e tara bogata. Sa vedeti ce o sa patim noi romanii. Doamne fereste.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #391 : Februarie 08, 2009, 13:57:50 »

Se pare ca Dumnezeu vrea sa-i bata pe toti cei care au facut macelu din Irak si alte locuri ale arabilor.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #392 : Februarie 08, 2009, 13:59:45 »

Daca scapam numa cu jafu zacamintelor din partea noastra de mare sa fim multumiti pentru ca si noi am trimis militari acolo.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #393 : Februarie 08, 2009, 14:02:23 »

Australienii si ei. Da ei au facut si pe nebunii. Noi macar nu am fost pentru jaf. Ca am dat bani nu am luat. Am iertat tara aia de doua miliarde de dolari care ii aveau datorie fata de noi.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #395 : Februarie 08, 2009, 14:38:18 »

Cred ca putina solidaritate nu ar strica
Memorat
« Răspunde #396 : Februarie 08, 2009, 17:20:01 »

Da. Da nu trebe sa mergem in Ungaria. Sa-i stringem pe toti si sa-i trimitem in Italia ca e tara mai civilizata si respecta drepturile omului. Hai ca o ametim degeaba. Sa vedem mai intai ce face politia si justititia din Ungaria. Daca isi face datoria si ii priponeste pe aia pentru urmatoru sfert de secol si pe asasin definitiv (trei lovituri de cutin in inima!), inseamna ca isi fac datoria si nu trebe sa-i invadam ca sa ne facem singuri dreptate. Sa-i vedem.
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #397 : Februarie 08, 2009, 21:55:03 »

CRED CA GLUMESTI BRASOVENE IN UNGARIA AU VENIT OAMENI SA APRINDA LUMANARI ADICA UNGURI LA NOI SE INTAMPLA OARE ASTA HuhHuh?
Memorat
« Răspunde #398 : Februarie 08, 2009, 23:33:14 »

N-ai inteles gluma asata amara si eu tocmai spuneam ca trebe sa avem incredere in justitia lor ca va prinde si pedepsi vinovatii.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #399 : Februarie 11, 2009, 21:14:09 »

Cea mai emailata fotografie de pe Yahoo!
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #400 : Februarie 12, 2009, 06:42:50 »

Eu nu am avut somn in noaptea asta. Daca ce am aflat ieri la munca e adevarat o sa am o zi de aia care nu se uita. Ca sa va trezesc si pe voi scurt va pun un articol din Clickul de azi. Cititi macar titlul si primul rand si va garantez ca va sare somnu.

«Tot noi suntem buni de plată la Tarom»

Pasagerii avionului implicat în accidentul de pe Otopeni, din decembrie 2007, obligaţi să achite 180 de milioane

de Călin Radu

Au văzut moartea cu ochii într-un accident de care nu se fac vinovaţi şi, în loc de despăgubiri, au primit nota de plată a cheltuielilor de judecată. E situaţia pasagerilor din avionul care, în decembrie 2007, a acroşat un utilaj de pe pistă chiar înainte de a decola de pe Otopeni spre Egipt.
“A fost groaznic. Am trăit momente de coşmar în urma impactului dintre avion şi maşina de pe pistă, soţia mea a fost rănită destul de grav, iar de vacanţa în care trebuia să plecăm s-a ales praful. Numai în România se poate întâmpla ca tot eu să fiu declarat vinovat şi să mai fiu şi obligat să plătesc pentru cât am suferit. Probabil, vina noastră e că ne-am urcat în nenorocitul ăla de avion”, ne-a spus Marian Niţă (52 de ani), unul dintre pasageri.
Revoltaţi de hotărârea instanţei care le-a respins acţiunea şi i-a obligat la plata a 17.850 de lei cheltuileli de judecată, oamenii sunt hotărâţi să meargă cu procesele până în pânzele albe. Următorul pas? Recursul la Curtea de Apel Bucureşti.
Avocatul Mariana Ştefan, care i-a reprezentat pe pasageri în proces, a explicat că sumele cerute cu titlu de daune materiale pentru întârzierea avionului se ridică la aproximativ 5.000 de euro pentru fiecare reclamant. Pasagerii mai cereau 20.000 de euro de persoană, cu titlu de daune materiale, pentru faptul că nu au mai avut o vacanţă normală.
"Vom face recurs"
Avocatul Mariana Ştefan spune că va reprezenta în continuare pasagerii zborului Tarom. “Oamenii au certificate eliberate de medici, care atestă că în acest caz este vorba de vătămare corporală (…) fizică, dar şi psihică. Pentru şocul suferit în timpul incidentului şi îngrijirea psihologică de după eveniment, păgubiţii au solicitat 500.000 de euro de persoană. Nu renunţăm. Facem recurs”.
"Avionul a fost vândut pentru piese"
În 30 decembrie 2007, o aeronavă Boeing 737-300, aparţinând companiei Tarom, în care se aflau 117 pasageri şi şase membri ai echipajului, a intrat într-un utilaj de întreţinere aflat pe pista de decolare. În urma incidentului, cei 117 pasageri, care urmau să ajungă la Sharm el Sheikh, au fost evacuaţi, dar avionul a fost distrus aproape în întregime. “Am achitat 10 milioane de euro, cât era asigurarea, l-am preluat şi l-am vândut mai departe, pentru piese de schimb”, ne-au spus reprezentanţii Astra Asigurări.

www.click.ro/actualitate/tot-noi-suntem-buni-de-plata-la-tarom
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #401 : Februarie 12, 2009, 06:55:44 »

Grecii sant mai activi decat altii da ma tem ca si in alte parti o vor lua pe drumu asta daca lucrurile vor merge din rau in mai rau. Acolo sint niste comunisti care merg pe o directie pe care ei nu stiu ca nu ii asteapta nimic bun. Daca ii aveau pe sovietici macar un an pe cap ar fi fost mult mai bine orientati in viata. Pun articolu nu ca sa le fac reclama ca nu merita decat parnaie. Il pn mai mult ca sa vedeti fotografia cu politisii in flacari. S-ar putea sa vedem tot mai multe poze deastea si din tot mai multe tari.

Atac cu sticle incendiare la o sectie de politie din Atena

Mai multe persoane necunoscute au atacat in noaptea de marti spre miercuri o sectie de politie din Atena, asupra careia au aruncat cu sticle incendiare.

In acelasi timp, un magazin de autovehicule a fost avariat de un dispozitiv exploziv artizanal, informeaza AFP.

Tentativa de atentat a avut loc in jurul orei 4.00 si a vizat o sectie de politie din Agia Varvaras. Atacatorii au fugit cu o motocicleta, dupa ce au aruncat doua sticle incendiare.

Cu o ora inainte, un dispozitiv cu gaz a explodat in fata unei reprezentante auto, provocand un incendiu care a distrus 14 masini.

In noaptea de luni spre marti, un grup de persoane necunoscute a aruncat o grenada si a deschis focul asupra unei sectii de politie dintr-o suburbie a Atenei.

Achetatorii suspecteaza o grupare de extrema-stanga, Lupta Revolutionara (EA), pentru atac. Tot marti seara, un dispozitiv artizanal a explodat in fata biroului unui deputat conservator din Salonic, provocand pagube materiale.

Atentatele cu dispozitive incediare sau explozive, care s-au soldat pana in prezent numai cu pagube materiale, sunt frecvente in Grecia si sunt atribuite de politie EA, considerata drept una dintre cele mai periculoase grupari locale si inscrisa pe lista cu organizatii teroriste a Uniunii Europene.

www.ziare.com/Atac_cu_sticle_incendiare_la_o_sectie_de_politie_din_Atena-657434.html
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #402 : Februarie 13, 2009, 10:27:19 »

Va mai pun doua poze din seria Cantarea Americii (una e din Europa ca se extinde).

More than a thousand mini-figures are shown on display as Legoland unveils a replica of the 56th presidential inauguration in Carlsbad, California January 16, 2009.

A pizza in the form of U.S. President Barack Obama and his wife Michelle, by chef Gaetano Esposito, is displayed in Naples January 22, 2009
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #403 : Februarie 13, 2009, 10:34:18 »

Va pun si inste fotografii frumoase ca sa aveti o zi si mai frumoasa.

This image provided by the European Space Agency shows and artist impression of catalogued objects in low-Earth orbit viewed over the Equator. Scientists are keeping a close eye on orbital debris created when two communications satellites — one American, the other Russian — smashed into each other hundreds of miles above Siberia Tuesday Feb. 10, 2009. The collision was the first high-speed impact between two intact spacecraft, NASA officials said. The debris field shown in this image is an artist's impression based on actual data but not shown in their actual size or density.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #404 : Februarie 13, 2009, 11:07:20 »

Dumnezeu sa-l ierte pe Marian Cozma.
Astazi va fi inmormantarea tanarului omorat de unguri. Cum ar putea sa fie o zi frumoasa asta? Avea numai 26 de ani.

Al treilea suspect in cazul uciderii lui Marian Cozma se preda
http://www.ziare.com/Al_treilea_suspect_in_cazul_uciderii_lui_Marian_Cozma_se_preda-673075.html
Ivan Stoijka, cel de-al treile suspect in cazul uciderii handbalistului Marian Cozma dezvaluie, intr-o scrisoare adresata parintilot, cum a ajuns sa fie implicat in acest incident si le spune ca se va duce neintarziat sa se predea politiei.

Alte detalii din scrisoarea trimisa de Stoijka nu au mai fost dezvaluite, aceasta fiind luata de Politia din Fejer si trimisa celor din Veszprem pentru investigatii, informeaza GSP.

Iesirea lui Stoijka vine dupa ce politia maghiara a marit, joi, recompensa pe capul sau, oferind celui care va da informatii despre el 2.000.000 forinti, echivalentul a aproximativ 7.000 de euro.

Marian Cozma, jucator in Ungaria la Vezsprem, a fost injungiat mortal intr-o discoteca, sambata noapte, dupa un scandal cu un grup de rromi.

In varsta de 26 de ani, Cozma se afla intr-un restaurant unde sarbatorea nasterea copilului unui coleg. Dupa o altercatie cu un grup de rromi, Cozma a fost injunghiat in inima si a decedat dupa aproximativ doua ore.
Memorat
Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 132
Schimbă forumul: