Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5

MISCAREA DE REZISTENTA

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: MISCAREA DE REZISTENTA
« Răspunde #30 : Ianuarie 28, 2012, 14:27:47 »

HAOS GRESESTI CAND LOVESTI IN ARMATA ,ARMATA A CONSTRUIT BLOCURI,CAI FERATE,HIDROCENTREALE,SOSELE SI PODURI,TRANSFAGARASEANU SI CANALUL SCOTEA CARBUNELE DIN MINA STRANGEA GRANELE DIN CAMP SI NU MAI DEPARTE DEZAPEZEAU SOELELE IAR LA INUNDATII TOT ARMATA ERA,NU UITATI DE CUTREMURUL DIN 977 CINE A A FOST SCOASA PRIMA OARA TOT ARMATA.CATI DINTRE NOI NU A INVATAT O MESERIE IN ARMATA?VA VORBESC DIN PUNCTUL DE VEDERE A FOSTULUI MILITAR IN TERMEN.CA SA TRAS IN MULTIME IN 89?ASA ESTE DAR DIN ORDINUL CUI?AU FOST DOVEDITI SI PEDEPSITI ACEIA?SE PARE CA NU,IAR PAREREA MEA ESTE CA CEI CARE AU FOST INLOCUITI DE JANDARMII AU AFOST LA ORIGINEA CELOR PETRECUT ATUNCI,UITATIVA LA JANDARMI CU CATA URA SI SETE LOVESTE DEMONSTRANTII SA FITI SIGURI CA DACA AR PRIMII ODRIN SA TRAGA AR TRAGE FARA REMUSCARE.
Memorat
« Răspunde #31 : Ianuarie 28, 2012, 19:51:03 »

HAOS GRESESTI CAND LOVESTI IN ARMATA ,ARMATA A CONSTRUIT BLOCURI,CAI FERATE,HIDROCENTREALE,SOSELE SI PODURI,TRANSFAGARASEANU SI CANALUL SCOTEA CARBUNELE DIN MINA STRANGEA GRANELE DIN CAMP SI NU MAI DEPARTE DEZAPEZEAU SOELELE IAR LA INUNDATII TOT ARMATA ERA,NU UITATI DE CUTREMURUL DIN 977 CINE A A FOST SCOASA PRIMA OARA TOT ARMATA.CATI DINTRE NOI NU A INVATAT O MESERIE IN ARMATA?VA VORBESC DIN PUNCTUL DE VEDERE A FOSTULUI MILITAR IN TERMEN.CA SA TRAS IN MULTIME IN 89?ASA ESTE DAR DIN ORDINUL CUI?AU FOST DOVEDITI SI PEDEPSITI ACEIA?SE PARE CA NU,IAR PAREREA MEA ESTE CA CEI CARE AU FOST INLOCUITI DE JANDARMII AU AFOST LA ORIGINEA CELOR PETRECUT ATUNCI,UITATIVA LA JANDARMI CU CATA URA SI SETE LOVESTE DEMONSTRANTII SA FITI SIGURI CA DACA AR PRIMII ODRIN SA TRAGA AR TRAGE FARA REMUSCARE.
Judecati niste oameni pe care nu ii cunoasteti. Nu toti jandarmii sunt la fel, cum nici toti cei din armata nu sunt sfinti. Nu putem judeca Armata dupa cativa oameni care au executat niste ordine ( si da au omorat destui oameni in 1989, precum nu putem judeca Jandarmeria in acelasi fel.
Jandarmii care salveaza vieti in zilele astea pe viscol, care au salvat vieti in trecut la inundatii si alte calamitati tot din "ura" si cu "sete" fac asta Huh??
Haideti sa lasam rautatile astea specifice regimului care ne guverneaza. In ultimii ani asta au urmarit: sa ne dezbine si sa ne faca sa ne uitam urat unii la altii.
Memorat
« Răspunde #32 : Ianuarie 29, 2012, 12:01:25 »

Judecati niste oameni pe care nu ii cunoasteti. Nu toti jandarmii sunt la fel, cum nici toti cei din armata nu sunt sfinti. Nu putem judeca Armata dupa cativa oameni care au executat niste ordine ( si da au omorat destui oameni in 1989, precum nu putem judeca Jandarmeria in acelasi fel.
Jandarmii care salveaza vieti in zilele astea pe viscol, care au salvat vieti in trecut la inundatii si alte calamitati tot din "ura" si cu "sete" fac asta Huh??
Haideti sa lasam rautatile astea specifice regimului care ne guverneaza. In ultimii ani asta au urmarit: sa ne dezbine si sa ne faca sa ne uitam urat unii la altii.

SmileyFoarte adevarat Cristidinu60! Cel mai periculos lucru este generalizarea! " Gindurile noastre determina faptele noastre, faptele noastre arata caracterul nostru iar caracterul nostru creeaza viitorul...)"
Memorat
« Răspunde #33 : Ianuarie 29, 2012, 14:20:16 »

SmileyFoarte adevarat Cristidinu60! Cel mai periculos lucru este generalizarea! " Gindurile noastre determina faptele noastre, faptele noastre arata caracterul nostru iar caracterul nostru creeaza viitorul...)"
Foarte corect si foarte frumos spus.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Ianuarie 29, 2012, 14:31:53 »

TRAIM NISTE VREMURI IN CARE NU MAI PUTEM AVEA INCREDERE NICI IN CEA MAI APROPIATA FIINTA,EXCEPTIE FAC PARINTII,IMI PARE RAU CA TREBUIE SA AFIRM ACEST LUCRU DAR ASTA ESTE ADEVARUL.DATI-MI MOTIVE SE CRED ALTFEL DESPRE JANDARMII CAND ACESTEA SE AFLA IN ACEASI SITUATIE CA TOT RESTUL POPULATIEI SI EI NE BAT CU BESTIALITATE CAND NE REVOLTAM INPOTRIVA NELEGIUITILOR DE LA CONDUCEREA TARII.
Memorat
  • mihai60
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Ianuarie 29, 2012, 14:40:43 »

TRAIM NISTE VREMURI IN CARE NU MAI PUTEM AVEA INCREDERE NICI IN CEA MAI APROPIATA FIINTA,EXCEPTIE FAC PARINTII,IMI PARE RAU CA TREBUIE SA AFIRM ACEST LUCRU DAR ASTA ESTE ADEVARUL.DATI-MI MOTIVE SE CRED ALTFEL DESPRE JANDARMII CAND ACESTEA SE AFLA IN ACEASI SITUATIE CA TOT RESTUL PO****TIEI SI EI NE BAT CU BESTIALITATE CAND NE REVOLTAM INPOTRIVA NELEGIUITILOR DE LA CONDUCEREA TARII.
DOMNULE KOSTAS ,,,DACA  VA  UITATI  ATENT,  SI  STUDIATI, VETI VEDEA  CA  JANDARMI  SANT  DOAR   CEI  CE  TIN  SCUTURILE,  RESTUL SANT  TRUPE  SPECIALE, DE  CE   CREDETI CA  /I  OBLIGA  SA  POARTE MASCA  PE FATA,,, ??/ 
Memorat
« Răspunde #36 : Ianuarie 29, 2012, 15:09:11 »

TRAIM NISTE VREMURI IN CARE NU MAI PUTEM AVEA INCREDERE NICI IN CEA MAI APROPIATA FIINTA,EXCEPTIE FAC PARINTII,IMI PARE RAU CA TREBUIE SA AFIRM ACEST LUCRU DAR ASTA ESTE ADEVARUL.DATI-MI MOTIVE SE CRED ALTFEL DESPRE JANDARMII CAND ACESTEA SE AFLA IN ACEASI SITUATIE CA TOT RESTUL PO****TIEI SI EI NE BAT CU BESTIALITATE CAND NE REVOLTAM INPOTRIVA NELEGIUITILOR DE LA CONDUCEREA TARII.
Fii sigur ca acei jandarmi care au batut vor raspunde in fata legii, se vor alege cu dosare penale. N-ai sa vezi in alte zone ale tarii sa faca ceea ce fac unii dintre jandarmii bucuresteni.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Ianuarie 29, 2012, 15:54:30 »

ORB LA ORB NU-SI SCOATE OCHII,HOT PE HOT NU SE FURA. SPERAM CA O S FIE CUM SPUI TU CRISTI.MIHAI TRUPELE SPECIALE FAC ACELEASI SCOLI CA SI JANDARMII NUMAI CA SUNT MAI APOI ALESI DUPA CRITERII BINE STABILITE,CEI MAI CIOBANI DINTRE CIOBANI ADICA NU AU MAMA NU AU TATA.CREZI CA SA SCHIMBAT CEVA DIN CEA FOST PE TIMPUL LUI CEAUSESCU? POATE DUPA CE SE VOR LIPSII DE SERVICIILE COMUNISTILOR CARE CONDUC SCOLILE SI UNITATILE MI SE VA FACE ORDINE SI VA FI ALTFEL DE CUM ESTE.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Ianuarie 31, 2012, 21:16:30 »

SUBSCRIU SI PROPUN SOLUTIE:
ARMA  JANDARMERIE  SA TREACA LA MINISTERUL APARARII NATIONALE CU MODIFICAREA CORESPUNZATOARE A LEGISLATIEI..LEGII APARARII NATIONALE..

JANDARMERIA APARTINE MINISTERULUI DE INTERNE..
CE CAUTA IN TEATRELE DE OPERATIUNI SI PE CHELTUIALA CUI?

SOLUTIE:  TRECEREA LA MINISTERUL APARARII NATIONALE; CE PARERE AVETI?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Ianuarie 31, 2012, 21:30:49 »

SPATIUL DE LA PIATA UNIVERSITATII-BUCURESTI---AGORA:

http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB/sedinte/ordinea_de_zi/db/01_20120130.pdf
Memorat
« Răspunde #40 : Ianuarie 31, 2012, 21:50:44 »

SUBSCRIU SI PROPUN SOLUTIE:
ARMA  JANDARMERIE  SA TREACA LA MINISTERUL APARARII NATIONALE CU MODIFICAREA CORESPUNZATOARE A LEGISLATIEI..LEGII APARARII NATIONALE..

JANDARMERIA APARTINE MINISTERULUI DE INTERNE..
CE CAUTA IN TEATRELE DE OPERATIUNI SI PE CHELTUIALA CUI?

SOLUTIE:  TRECEREA LA MINISTERUL APARARII NATIONALE; CE PARERE AVETI?

BATI CAMPI PAREREA MEA
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Ianuarie 31, 2012, 23:11:25 »

Pai cum asa? S-a intors lumea pe dos? Aceste clipuri le postam noi, asialalti, in urma cu niste ani, pe forumul revolutionarilor, incercand sa le luam "colegilor" ochelarii de cai de la ochi, sa inteleaga cat de periculos era sa-l voteze pe pirat si pedelizdimea lui. Perju si compania de sunet ne combatea din greu. Cu totii eram pesedisti, securisti, iliescieni samd. Vino bambilici, sa vezi ce-a mai ramas din ultrasii basisti!
Memorat
« Răspunde #44 : Ianuarie 31, 2012, 23:47:13 »

Vino bambilici (maimuta cu curul rosu), sa vezi ce a mai ramas din oameni .... conditie din care tu nu ai facut niciodata parte. Te cheama nor, alta specie inferioara pe acest forum, sa faceti impreuna front comun impotriva guvernului. Dati-l in pui mei afara pe acest guvern incumpetent ca sa puneti un guvern competent de hoti vechi cu state vechi intr0ale furatului, care sa salveze Romania de la dezastru. Fie ca Ponteras (gaurica preferata al lui Iliescu) sa preia conducerea, impreuna cu "ochi de peste" Crin si sa domneasca pana la adanci batraneti impreuna (in cimitir, cu Iliescu).
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5
Schimbă forumul: