Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5

MISCAREA DE REZISTENTA

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: MISCAREA DE REZISTENTA
« Răspunde #45 : Februarie 01, 2012, 00:27:04 »

Prin ceea ce am scris mai inainte, am dorit sa-i reamintesc protestatarului de meserie Perju ca e decalat cu cativa ani fata de cei care atrageam atentia ca alegerea unuia ca Basescu in cea mai inalta functie a statului roman este o greseala catastrofala. Cei ca el reiau criticile, simbolurile si argumentele noastre, fara sa-si ceara scuze pentru ca ne-au combatut prosteste ani la rand. Daca esti capabil sa-mi arati unde am afirmat ca vreau sa inlocuiesc hotii aflati acum la putere cu altii la fel, n-am sa iau in calcul modul jignitor in cre mi te adresezi. Daca nu, te inscriu pe lista injuratorilor interesati sau cointeresati in practicarea acestui mercenriat idiot pe net, caci numai ei acuza fara sa dovedeasca acuzatiile facute si injura pentru ca exista acuzatii.
Memorat
  • paraschiv
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Februarie 01, 2012, 00:35:07 »

PIATA A DEVENIT UN FIASCO..
ADUNATI-VA MAI MULTI CA VA FACETI DE RIS.
PENTRU 50 DE REVOLUTIONARI PREZENTI,BASESCU NU DEMISIONEAZA!
Memorat
« Răspunde #48 : Februarie 01, 2012, 20:35:26 »

Citat din mesajul lui: perju
REVOLUTIONARII,VRE-O SASE MII LA NUMAR  DIN BUCURESTI  CU EXCEPTIA APROXIMATIVA A UNUI NUMAR DE 300 REVOLUTIONARI PROTESTATARI ,   STAU LINISTITI ACASA.....
DOAR VRE-O 300 SUNTEM ACTIVI,IN STRADA..
Adica cei din MApN, Perjule? Va este teama de bani? Pai team v-a fost toata viata si ati ramas cu frica in san, pentru ca armata a fost un fiasco si o nulitate in Romania dinainte de 89. Mentionez ca APV-istii erau de tot rahatul in orasul meu si ca nu s-au implicat in scandaluri de frica localnicilor. Tot ei, acesti eroi ai neamului au avut imbracaminte, incaltaminte si hrana gratis, si salarii de doua-trei roi mai mari ca ale unui muncitor ... pentru ce? AAAAAh, salvau tara? Dece, sau de cine?
Bull shit ca erau putori imputite si oportunisti comunisti. Asa esti si tu Perjule, doar ca ei ramas un oportunist imputit.

Haos :::;;;;;;;;;;; BAGA SI TU 200 DE PAGINI ADU LA VIATA MUMIEA DA APA LA MOARA CA DOAR CE TERMINA SUBIECTELE DADEA DOR COPY PAST PE MANELE SI SA VEZI TAMPENI CE DEBITEZA PARASCHIVO VINO IN PIATA SA FIM MAI MULTI CU UNA
Memorat
  • MAXIMUS
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49 : Februarie 01, 2012, 21:18:39 »

Am primit pe email scrisoarea atasata, cu rugamintea de a o publica pe forum.
O public mai jos:

Mișcarea Națională de Rezistență
" …Ridică-te Gheorghe, ridică-te Ioane ! " (Radu Gyr – Aiud )
Brașov, str.Codrii Cosminului nr.113, Cod. 500142, România
Tel. 0268-547425; 0745-509757; E-mail : mnr_2000_bv@yahoo.com

Scrisoare deschisă

Cetațene Băsescu Traian,
Te numim astfel, cu toate că nici simplu cetățean al acestei Țări nu meriți să
fii. Pentru noi nu mai ești de mult Președintele României și ne-am propus să te
tratăm ca atare.
Ai adus Națiunea în pragul disperării, i-ai făcut pe Români să fie stăpâniți de
frică mai ceva decât pe timpul lui Ceaușescu. E adevărat că, deocamdată suntem
puțini cei care ne-am învins această frică și am decis să nu-ți mai suportăm
batjocura. Ținem la demnitatea noastră de oameni Liberi și am hotărât să rezistăm
în stradă cu arice preț.
Ne doare însă sufletul pentru Oamenii în vârstă care ni s-au alăturat și
îngheață cu noi, conștienți că un infarct sau un accident cerebral Ie poate fi fatal.
Dar ei nu mai au ce pierde ! Suferim, de asemenea, pentru degradarea tot mai
evidentă a suftetului acestui Neam : copiii care ies în stradă cu parinții și bunicii lor
învață să urască din fragedă vârstă ; au înțeles că sub numele de Basescu se
ascunde principalul dușman al ființelor dragi lor și groparul viitorului lor și strigă din
 toată puterea " Jos Băsescu " și " Jos Dictatorul ". Li s-a explicat și au înțeles
profunzimea celor spuse la miting de regretatul actor și Român, Emil Hosu : "...nu
poate fi iubit cineva care nu iubește pe nimeni ".
Ce să mai vorbim de lipsurile în care ne zbatem noi, cei "mulți și proști" , cum
ne consideri , în timp ce tu, familia ta și slugile tale prea plecate vă sporiți averile și
huzuriți. Ne și sfidați, aruncându-ne în față că suntem niste "viermi": Viermii sunteți
voi, trântorii care vă umflați hrănindu-vă din rana sângerândă a Poporului pe care
îl urâți mai mult decât a ajuns EI să vă urască !
Dar orice rău are și un sfârșit. Este voința Tatălui Ceresc ! Ne-ai transformat
în niște martiri vii și de aici va veni izbăvirea și izbânda noastră !
Te afli de mai mulți ani, practic, înca de la prima ta înscăunare, în război cu
Poporul Român, război declarat pe față în mai 2010. Nu spunem că te lupți cu
propriul tău popor, din simplul motiv că tu nu ești român, ci păgân.
Cetățene Băsescu Traian, privește dacă ești în stare, la Sigla Mișcării
noastre și înspăimântă-te : tu ești acel Balaur, întruchipare a Răului , în care-și
înfige sulița Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, purtătorul de Biruință și apărătorul
credincioșilor creștini.
De-acum înainte, când te trezești dimineața să te întrebi tot mai panicat :
oare asta va fi ultima zi la Cotroceni ? Fii convins că noi, Românii vom hotărî când
va veni acea zi. Și va veni cât mai curând, ca să pună capăt suferințelor și
umilințelor la care ne supui. Va fi Ziua în care ne vom recăpăta Libertatea și
Demnitatea Națională !
Am fost puțini cei care ți-am declarat Război în numele Neamului nostru,
în 2010, dar suntem tot mai mulți, mai uniți și mai hotărâți să învingem Fiara,
Antichristul. Căderea ta va însemna sfârșitul pentru șleahta ta de nesătui !
Ne mâhnește faptul că în tabăra ta s-au cuibărit și o parte din cei care se
declarau ca fiind alăturl de noi încă din anii 90 ; ba chiar se erijau în Iideri ai
protestelor noastre. Și-au dat însă arama pe față vânzându-se pe doi arginți (parcă și
luda și-a cântărit valoarea la mai mulți tatanți), ploconindu-se în fața ta. Și-au pierdut
 credința sau poate n-au avut-o niciodată și au trecut în tabăra dușmanilor Națiunii !
Dar noi suntem creștini și acum, în al 12-lea ceas, Ie cerem să se dezică de diavol.
Cetățene Băsescu Traian, teme-te !
Mișcarea Națională de Rezistență, continuatoarea celei din anii 45-48
care s-a opus comunizării și bolșevizării României, și cheama pe toți cei în ale căror
vine curge sânge de adevărat Român, sângele strămoși lor noștri care n-au pregetat
să-și dea viața pentru Pământul sfânt al Țării :
"Veniți alături de noi, astfel ca prin Puterea și tăria morală pe care ni Ie dau
Unirea și Credința noastră, SĂ NE LUĂM ȚARA ÎNAPOI ! A sosit timpul să
ducem la capăt Revoluția confiscată în Decembrie 1989, înfăptuind Revoluția
Spirituală, de care avem atâta nevoie acum. REZISTĂM ȘI ÎNVINGEM !".
Cetățene Băsescu Traian, nu te teme ! Nu vei avea soarta mentorilor tăi,
uciși în Sfânta Zi de Crăciun. Vei trăi dupa gratii , vei avea timp să reflectezi la
Nemernicia ta, până la sfârșitul zilelor. Ca să fi un exemplu pentru toți politicienii de
azi și de mâine, care vor îndrăzni să mai gândească ca tine.
Din confiscarea averilor tale și ale acoliților tăi, făcute prin jefuirea și
înfometarea noastră, ne vom putea reface economic. Nu va fi un act de răzbunare, ci
unul de Dreptate, de care Națiunea română n-a mai avut parte de aproape un secol.
Consideră-te prevenit și cugetă la ce te așteaptă. Dacă mai ești în stare!

ROMANIA, TREZEȘTE-TE ! DOAMNE, OCROTEȘTE-I PE ROMÂNI !

Brașov, 01 februarie 2012
În numele Conducerii Mișcării Naționale de Rezistență
Lt.Col.(Rez.) Viorel – Vasile Tocan Grigore
Ofițer CADA - 1990
Memorat
« Răspunde #50 : Februarie 01, 2012, 21:49:31 »

Domnule Tocan, pot sa va spun doar atit, presedintele Traian Basescu si toata clasa politica in frunte cu criminalul Ion Iliescu are pacatele ei, de aceea sinteti partinitor cind ii acuzati numai pe unii, in legatura cu Miscarea de Rezistenta de care vorbiti, nu cred ca are de a face cu canalul, Sighet, Pitesti, Rimnicu Sarat, precum si alte lagare de exterminare unde inaintasii nostri si-au lasat oasele, tineretea, libertatea,cei care mai sint in viata isi doresc o alta Romanie si asta trebuie sa inceapa cu legea lustratiei si procesul comunismului.                   
                                                Sorin Boaca
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #51 : Februarie 01, 2012, 22:18:53 »

OUPS PISACIOSUL ARE PARERI DESPRE CLASA POLITICA BA TRADATORULE ASCUNDETE NU MAI SCOATE CAPUL ESTI TOTAL PE DINAFARA ESTI DUS RAU!!!!
Memorat
« Răspunde #52 : Februarie 01, 2012, 23:00:24 »

Tie n-am ce sa-ti raspund pt ca nu am cui, dar am sa-i pun o intrebare d-nului Tocan Viorel in legatura cu acuzatia care i se aduce de fostul presedinte al asociatiei 15 Noiembrie Brasov, Mircea Sevalciuc,cum ca ar fi fost informator al securitatii cu nume de cod Tica. Am avut si eu o discutie pe aceasta tema cu d-nul Tocan sugerindu-i sa faca o adresa catre CNSAS, cred ca ar fi timpul ca d-nul Tocan sa lamureasca aceasta problema, nu de alta dar ramine in coada de peste.
                              Sorin Boaca
Memorat
« Răspunde #53 : Februarie 01, 2012, 23:34:12 »

Faza cu Tica imi aduce aminte de un amanunt.
Un cunoscut ce a fost coleg cu Maior la intreprinderea aia unde lucra si Stamatin, mi-a zis mai demult ca lui Maior i se spunea TICĂ. Si cum nu prea cred in coincidente...
Poate ca Mircea a gresit ceva sau ca tu nu ai inteles chiar exact.
O sa-l sun maine pe Mircea sa vad daca-mi confirma ca e vorba de Tocan sau altul.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #54 : Februarie 01, 2012, 23:44:13 »

Retractez.
Maior era LICĂ.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • paraschiv
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55 : Februarie 09, 2012, 23:00:47 »

paraschiv
    Sr. Member
    Conectat Conectat
    Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)

Citat

Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #5329 : Februarie 09, 2012, 22:56:33 »
Citat din mesajul lui: kronstadt 2 din Februarie 09, 2012, 22:42:23
Sunt pedeliştii fraieri sau doar disperaţi?
De joi de la prânz, de când preşedintele PSD Victor a susţinut în Parlament poziţia USL faţă de învestirea noului guvern, pedeliştii, încurajaţi şi de media, se pupă de fericire şi se întreabă dacă nu este rost de o colaborare cu PSD, după ce vor pierde dur alegerile. Vâzând un Ponta echilibrat, portocalii sunt convinşi că este vorba de mai mult decât se vede şi îşi fac speranţe. Partea amuzantă a acestei situaţii este că cei din PDL au îmbrăţişat tonul lui Victor Ponta, fără să fi fost atenţi sau ignorând pur şi simplu fondul discursului.

Discursul lui Victor Ponta a fost, de fapt, unul cât se poate de clar anti-putere şi împotriva noului Guvern desemnat. Ponta şi-a început discursul cerând anticipate, iar după aceea a luat punctual la ţintă noii miniştrii desemnaţi de PDL. Ce n-au sesizat cei din PDL este capcana din discursul lui Victor Ponta. Acesta a cerut Guvernului să ia cinsprezece măsuri, pe care USL le-ar putea susţine.

Toate măsurile enumerate de Ponta sunt parte din programele USL şi niciuna nu se regăseşte în programului noului Guvern şi este foarte greu de crezut că vreuna va fi, subit, adoptată. Ce a făcut Ponta? Păi, vrea să fie premier şi, ca orice candidat la această funcţie care se respectă, a prezentat alternativa. După cum comenta un jurnalist pe marginea discursului lui Ponta, preşedintele PSD le-a făcut celor de la guvernare „un dar grecesc”.

Unii „exaltaţi” se aşteptau ca Ponta să vină şi să ţipe la Mihai Răzvan Ungureanu. Exact asta nu putea face. Până la a fi un adversar pentru Crin Antonescu, noul premier este adversarul lui Victor Ponta. Este greu de crezut că PDL va defila în alegeri cu altcineva. Unui bun politician nu îi rămâne decât să se adapteze la context şi să ştie să joace pe terenul adversarului. Cei din PDL se pare că nu s-au prins de asta sau speră că nu este aşa. Cam asta este degringolada din PDL la această oră – o mare nervozitate hrănită sau temperată din iluzii deşarte şi dezamăgiri pe măsură.

MARELE PAPAGAL FRAIERIT  SI DEVENIT  FAZAN  RAMINE  CRIN ANTONESCU...
ACEST ANTONESCU NU STIE CA PONTA SI MIHAI RAZVAN UNGUREANU SUNT RUDE PRIN ALIANTA?Huh

ANTONESCU A FOST FACUT  F A Z A N  DE  PONTA...LUAT DE PROST !

II RECOMANDAM O SINGURA VARIANTA:  CQALEA DREAPTA;  REVENIREA LA O ALIANTA CU REVOLUTIONARII SI PARTIDELE EXTRAPARLAMENTARE   PE  "  ALIANTA  CALEA  DREAPTA !"

UN ALT FAPT EXTRAORDINAR: AZI NOAPTE ,  O PERSOANA CARE " SE PRETINTE REVOLUTIONAR A INCERCAT

SA IMPINGA LA PAMINT MONUMENTUL LUI CRISTIAN PATURCA...  A REUSIT SA-L INCLINE PE SPATE CU APROAPE 20 DE GRADE.   VA TREBUI URGENT CONSOLIDAT  SA NU SE PRABUSEASCA ATUNCI CIND PAMINTUL SE DEZGHEATA.....

VA MULTUMIM DOMNULE VICTOR PONTA PENTRU MAGISTRALUL DISCURS: AVEATI CRAVATA DIN ACEIASI SERIE SI
CULOARE CU  CRAVATA PRIMULUI MINISTRU  RAZVAN UNGUREANU....

CUMVA FRATII   MASONI Huh?
SA FII IUBIT DOMNULE CRIN ANTONESCU;  ANUNTA DEBARCAREA DIN CORABIA USL  SI VIN-O IN
' ALIANTA  CALEA DREAPTA, ALATURI DE REVOLUTIONARII DIN DECEMBRIE 1989"
ADEVARATA OPOZITIE SUNTEM NOI,CEI DIN STRADA: LUPTATORII PENTRU LIBERTATE SI DEMOCRATIE!
Memorat
« Răspunde #56 : Februarie 27, 2014, 17:52:20 »

paraschiv
    Sr. Member
    Conectat Conectat
    Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)

Citat

Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #5329 : Februarie 09, 2012, 22:56:33 »
Citat din mesajul lui: kronstadt 2 din Februarie 09, 2012, 22:42:23
Sunt pedeliştii fraieri sau doar disperaţi?
De joi de la prânz, de când preşedintele PSD Victor a susţinut în Parlament poziţia USL faţă de învestirea noului guvern, pedeliştii, încurajaţi şi de media, se pupă de fericire şi se întreabă dacă nu este rost de o colaborare cu PSD, după ce vor pierde dur alegerile. Vâzând un Ponta echilibrat, portocalii sunt convinşi că este vorba de mai mult decât se vede şi îşi fac speranţe. Partea amuzantă a acestei situaţii este că cei din PDL au îmbrăţişat tonul lui Victor Ponta, fără să fi fost atenţi sau ignorând pur şi simplu fondul discursului.

Discursul lui Victor Ponta a fost, de fapt, unul cât se poate de clar anti-putere şi împotriva noului Guvern desemnat. Ponta şi-a început discursul cerând anticipate, iar după aceea a luat punctual la ţintă noii miniştrii desemnaţi de PDL. Ce n-au sesizat cei din PDL este capcana din discursul lui Victor Ponta. Acesta a cerut Guvernului să ia cinsprezece măsuri, pe care USL le-ar putea susţine.

Toate măsurile enumerate de Ponta sunt parte din programele USL şi niciuna nu se regăseşte în programului noului Guvern şi este foarte greu de crezut că vreuna va fi, subit, adoptată. Ce a făcut Ponta? Păi, vrea să fie premier şi, ca orice candidat la această funcţie care se respectă, a prezentat alternativa. După cum comenta un jurnalist pe marginea discursului lui Ponta, preşedintele PSD le-a făcut celor de la guvernare „un dar grecesc”.

Unii „exaltaţi” se aşteptau ca Ponta să vină şi să ţipe la Mihai Răzvan Ungureanu. Exact asta nu putea face. Până la a fi un adversar pentru Crin Antonescu, noul premier este adversarul lui Victor Ponta. Este greu de crezut că PDL va defila în alegeri cu altcineva. Unui bun politician nu îi rămâne decât să se adapteze la context şi să ştie să joace pe terenul adversarului. Cei din PDL se pare că nu s-au prins de asta sau speră că nu este aşa. Cam asta este degringolada din PDL la această oră – o mare nervozitate hrănită sau temperată din iluzii deşarte şi dezamăgiri pe măsură.

MARELE PAPAGAL FRAIERIT  SI DEVENIT  FAZAN  RAMINE  CRIN ANTONESCU...
ACEST ANTONESCU NU STIE CA PONTA SI MIHAI RAZVAN UNGUREANU SUNT RUDE PRIN ALIANTA?Huh

ANTONESCU A FOST FACUT  F A Z A N  DE  PONTA...LUAT DE PROST !

II RECOMANDAM O SINGURA VARIANTA:  CQALEA DREAPTA;  REVENIREA LA O ALIANTA CU REVOLUTIONARII SI PARTIDELE EXTRAPARLAMENTARE   PE  "  ALIANTA  CALEA  DREAPTA !"

UN ALT FAPT EXTRAORDINAR: AZI NOAPTE ,  O PERSOANA CARE " SE PRETINTE REVOLUTIONAR A INCERCAT

SA IMPINGA LA PAMINT MONUMENTUL LUI CRISTIAN PATURCA...  A REUSIT SA-L INCLINE PE SPATE CU APROAPE 20 DE GRADE.   VA TREBUI URGENT CONSOLIDAT  SA NU SE PRABUSEASCA ATUNCI CIND PAMINTUL SE DEZGHEATA.....

VA MULTUMIM DOMNULE VICTOR PONTA PENTRU MAGISTRALUL DISCURS: AVEATI CRAVATA DIN ACEIASI SERIE SI
CULOARE CU  CRAVATA PRIMULUI MINISTRU  RAZVAN UNGUREANU....

CUMVA FRATII   MASONI Huh?
SA FII IUBIT DOMNULE CRIN ANTONESCU;  ANUNTA DEBARCAREA DIN CORABIA USL  SI VIN-O IN
' ALIANTA  CALEA DREAPTA, ALATURI DE REVOLUTIONARII DIN DECEMBRIE 1989"
ADEVARATA OPOZITIE SUNTEM NOI,CEI DIN STRADA: LUPTATORII PENTRU LIBERTATE SI DEMOCRATIE!

FOARTE INTERESANT SUBIECTUL!
Memorat
« Răspunde #57 : Martie 03, 2014, 15:59:09 »

SE PARE CA CEI CARE AU ORGANIZAT PROTESTUL IN DATA DE 24 ianuarie 2014 la PIATA VICTORIEI AVEAU CEVA INFORMATII DESPRE CURSUL OUG 84/2012.
AVETI CEVA NOUTATI SI SURPRIZE:

Prin OUG 84 Guvernul Ponta a inmghetat plata indemnizatiilor LRFD penteru anul 2012...Comisia Comuna a Camerei deputatilor a avizat in data de 25.02.2014 L:egea de aprobare a OUG 84/2012............. NICI UN PARLAMENTAR SAU PARLAMENTAR MEMBRU AL COMISIEI CPRD NU AU ADUS AMENDAMENTE IN CADRUL ACESTEI PROCEDURI................NU POATE SPUNE DOMNUL DEPUTAT SI GENERAL MIRCOVICI CA NU ARE EXPERIENTA DAR...ASTA E!! II MULTUMESC .. DECI LEGEA DE APROBARE A OUG 84 INTRA IN PLENUL CAMEREI DEPUTATILOR SPRE APROBARE,AVIND LA ACEASTA DATA TOATE AVIZELE NECESARE.........IN ACEASTA SITUATIE,CONSIDEREATI DEJA ART 4 ALIN 4 din Legea 341/2004 ABROGAT!!!

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=13137

http://www.cdep.ro/comisii/munca/pdf/2014/rp085_13.pdf

proiectul de lege pentru aprobarea ordonantei de urgenta adoptat de Senat
adoptare cu respectarea prevederilor art.76 alin.(2) din Constitutia României
    Format PDF - 27 kb    Forma adoptată de Senat

CD
18.03.2013          prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
    Format PDF - 35 kb    Adresa Senatului
    Format PDF - 23 kb    Adresa Guvernului
           înregistrat la Camera Deputaţilor pentru dezbatere
           trimis pentru raport la:
    Comisia pentru buget, finanţe şi bănci
    Comisia pentru muncă şi protecţie socială
    termen depunere amendamente: 25.03.2013
    termen depunere raport: 02.04.2013
           trimis pentru aviz la:
    Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului
    Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
    Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională
    Comisia pentru egalitatea de şanse pentru femei şi bărbaţi
19.03.2013          primire aviz de la:
    PDF format    Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională
26.03.2013          primire aviz de la:
    PDF format    Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
27.03.2013          primire aviz de la:
    PDF format    Comisia pentru egalitatea de şanse pentru femei şi bărbaţi
           primire aviz de la:
    PDF format    Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului
25.02.2014          primire raport de la:
    PDF format    Comisia pentru buget, finanţe şi bănci
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58 : Martie 03, 2014, 16:26:45 »

SE PARE CA CEI CARE AU ORGANIZAT PROTESTUL IN DATA DE 24 ianuarie 2014 la PIATA VICTORIEI AVEAU CEVA INFORMATII DESPRE CURSUL OUG 84/2012.

Prin OUG 84 Guvernul Ponta a inmghetat plata indemnizatiilor LRFD penteru anul 2012...Comisia Comuna a Camerei deputatilor a avizat in data de 25.02.2014 L:egea de aprobare a OUG 84/2012............. NICI UN PARLAMENTAR SAU PARLAMENTAR MEMBRU AL COMISIEI CPRD NU AU ADUS AMENDAMENTE IN CADRUL ACESTEI PROCEDURI................NU POATE SPUNE DOMNUL DEPUTAT SI GENERAL MIRCOVICI CA NU ARE EXPERIENTA DAR...ASTA E!! II MULTUMESC .. DECI LEGEA DE APROBARE A OUG 84 INTRA IN PLENUL CAMEREI DEPUTATILOR SPRE APROBARE,AVIND LA ACEASTA DATA TOATE AVIZELE NECESARE.........IN ACEASTA SITUATIE,CONSIDEREATI DEJA ART 4 ALIN 4 din Legea 341/2004 ABROGAT!!!

CD
           trimis pentru raport la:
           trimis pentru aviz la:
           primire aviz de la:

daca mai stam si asteptam ca rezolva partidu asa ne trebuie sa vina postaci partidului sa spuna stati acasa ca vine postasu in loc sa iesim la manifestatie au dreptate cind nise spune ca sintem lasi nici cind putem sai lovim stam in casa lasa ca sor duce alti ce sa ma duc eu asa sintem
Memorat
« Răspunde #59 : Martie 03, 2014, 17:16:23 »

CD
           trimis pentru raport la:
           trimis pentru aviz la:
           primire aviz de la:

daca mai stam si asteptam ca rezolva partidu asa ne trebuie sa vina postaci partidului sa spuna stati acasa ca vine postasu in loc sa iesim la manifestatie au dreptate cind nise spune ca sintem lasi nici cind putem sai lovim stam in casa lasa ca sor duce alti ce sa ma duc eu asa sintem

NICULE: POSTACII SUNT CU MISIE PLATITA! AU SCAUNE SI LEAFA MARE DE LA S.R.I>!
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5
Schimbă forumul: