Main Content:

Pagini: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16

CAI CONCRETE DE ACTIUNE SI ORGANIZARE A REVILOR - PROPUNERI

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAI CONCRETE DE ACTIUNE SI ORGANIZARE A REVILOR - PROPUNERI
« Răspunde #180 : Martie 06, 2012, 13:19:23 »

Mafiozo... delirezi! (Cu "z" de la "zat potaie, ca te snopesc!) De la statul ro am primit certificate si tot felul de diplome. M-a alungat la munca departe si castig m mult decat baremul prevazut de lege, deci nu am incasat indemnizatii ca tine. Dar altceva e esential: nu m-am combinat cu hotomanii mafioti cu care te-ai combinat tu. Vede tot forumul ca si acum il ti pe Costin in brate. Daca ai fi stat doar cu ei la masa, ceea ce nu e cazul, o stim cu totii si forumul e martor, nu i-ai m tine acum in brate. Daca o faci si e clar ca asta te preocupa, e pt ca ai "obligatii" neachitate fata de mafia impostorilor lui Costin si Maries, nu pt ca ai fi convins de nevinovatia lor. Ia si reciteste art de pressa care te-au scos din pepeni in ultimele zile, poate o sa intelegi m intim in ce situatie de cacao ati ajuns. In special tu si Maries file de poveste din O mie si una de nopti, cu o suta si una de zile de greva foamei. Mai penibililor, mai ridicati nasul?
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #181 : Martie 06, 2012, 13:36:23 »

E clar,frica de reverificare a pus stapanire pe tine.Mi-e mila de tine. Wink
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #182 : Martie 06, 2012, 14:01:13 »

Obs ca ai certitudini, ca as muri de frica reverificarilor, ca as fi fricos. Iti comunic ceva f siplu: imi este tot atat de frica de reverif pe cat de mila iti este tie de mine. Ok?
Memorat
« Răspunde #183 : Martie 06, 2012, 14:15:35 »

Domnule Nicolae esti penibil de cat repeti si te cramponezi sa arunci cu lozinca asta "frica de reverificare". Daca se dorea reverificare din partea voastra nu era necesar sa modificati legea 341, sa schimbati voi istoria dupa 22 de ani si aici ma refer in principal la perioada pe care vreti voi s-o modificati in lege (14-22 decembrie).
Cei mai multi au murit sau au fost impuscati dupa data de 22 decembrie.
Mai postez inca odata : Statisticile victimelor revoluţiei din decembrie 1989 potrivit Ministerului Sănătăţii:
În total: 1104 morţi şi 3321 răniți. Pe 22 decembrie, la ora când fug cei doi Ceaușești, erau 126 morți și 1107 răniți.
Concluzia clara este ca revolutia nu s-a incheiat pe 22 decembrie.
Reverificati din partea mea toate dosarele dar lasati legea asa cum este ea si sa se acorde pana la proba contrarie drepturile ce decurg din aceasta.
Memorat
« Răspunde #184 : Martie 06, 2012, 14:40:05 »

POT SA INTELEG SI IMI PARE RAU PENTRU CAMARAZII NOSTRII A CAROR SITUATIE FINANCIARA ESTE DEZASTRUASA DEPINZAD DE ACEASTA  INDEMNIZATIE, CEEA CE NU POT SA INTELEG ESTE DE CE SE MANIFESTA ATATA GRABA IN MODIFICAREA LEIGI 341/204 CARE ESTE FOARTE BUNA ASA CUM A FOST ADOPTATA IN 2004. SINGURUL AMENDAMENT DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE AR FI CA REVERIFICAREA DOSARELOR (DACA TOT SE DORESTE ACEST LUCRU) SA NU MAI FIE EFECTUATA DE CELE DOUA COMISII ALE S.S.P.R.'89 SI RESPECTIV C.P.R.D.'89 PENTRU A NU SE MAI CREEA POSIBILITATEA ACESTORA DE A MAI FACE ALTE MAGARII AVAND CA SCOP INSUSIREA ALTOR SPAGI SI ARANJAREA ALTOR AFACERI DE GENUL CELOR CARE VA SUNT BINE CUNOSCUTE. EU CRED CA REVERIFICAREA DOSARELOR AR TREBUI EFECTUATA DE PARCHET, URMAND CA ACESTA SA CONSTATE EXISTENTA SI VERIDICITATEA DOCUMENTELOR DOVEDITOARE AFLATE IN DOSARE SI APOI VERIDICITATEA DECLARATIILOR TERTILOR, CARE DACA SE CONSTATA CA SUNT MINCINOASE POT ATRAGE DUPA SINE SI RASPUNDEREA PENALA.
Memorat
« Răspunde #185 : Martie 06, 2012, 15:01:33 »

Nici felix motanul n-a fost atat de instruit de securitatea causista cum esti tu,maimuta ciripitoare.Nu te mai baga nimeni in seama.La zdup cu voi.
MISTO !!!!!! La zdup cu voi, VA STITI VOI CARE SUNTETI ADEVARATII INFRACTORI SI CARE ATI UNELTIT IMPOTRIVA MISCARII REVOLUTIONARE.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #186 : Martie 06, 2012, 15:57:24 »

Domnule Nicolae esti penibil de cat repeti si te cramponezi sa arunci cu lozinca asta "frica de reverificare". Daca se dorea reverificare din partea voastra nu era necesar sa modificati legea 341, sa schimbati voi istoria dupa 22 de ani si aici ma refer in principal la perioada pe care vreti voi s-o modificati in lege (14-22 decembrie).
Mai postez inca odata : Statisticile victimelor revoluţiei din decembrie 1989 potrivit Ministerului Sănătăţii:
În total: 1104 morţi şi 3321 răniți. Pe 22 decembrie, la ora când fug cei doi Ceaușești, erau 126 morți și 1107 răniți.
Reverificati din partea mea toate dosarele dar lasati legea asa cum este ea si sa se acorde pana la proba contrarie drepturile ce decurg din aceasta.

Am gresit destinatarul. Scz, dar dv trebuia sa va multumesc. Nerabdarea e de vina, m am doua ore si plec acasa. Reiau.
Ms Cristidinu60. Lasa-l pe mos Nicolae farisel sa dea cu tastatura de perete. Orice ar face, primul care va ajunge la puscarie va fi apevistul lor imeghebist. Daca-l vor vizita, in primii ani nici nu vor sti la cine merg, la Cuteanu sau la Costin. Toarna o cafea, da "enter" si stai si degusta ideea aceasta. Daca meditezi destul de mult si te delectezi destul de tare cu ea, nea Herman ofticatu1 va turba de ciuda.
Memorat
« Răspunde #187 : Martie 06, 2012, 17:04:04 »

Am gresit destinatarul. Scz, dar dv trebuia sa va multumesc. Nerabdarea e de vina, m am doua ore si plec acasa. Reiau.
Ms Cristidinu60. Lasa-l pe mos Nicolae farisel sa dea cu tastatura de perete. Orice ar face, primul care va ajunge la puscarie va fi apevistul lor imeghebist. Daca-l vor vizita, in primii ani nici nu vor sti la cine merg, la Cuteanu sau la Costin. Toarna o cafea, da "enter" si stai si degusta ideea aceasta. Daca meditezi destul de mult si te delectezi destul de tare cu ea, nea Herman ofticatu1 va turba de ciuda.

OK
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #188 : Martie 06, 2012, 17:46:11 »

cine l-a propus pe savu?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #190 : Martie 11, 2012, 07:37:34 »

1. LEGEA LUSTRATIEI ESTE O BATAIE DE JOC LA ADRESA OAMENILOR CINSTITI DIN TARA ASTA. AR TREBUI CA FOSTII SECURISTI, FOSTII ACTIVISTI, sa ramina fara pensii, asa cum luptatorii au ramas fara venituri. Asa este in fosta DDR in Cehia, in UNGARIA.
  - LIPSESC ACTIVISTII UTC SI STUDENTII COMUNISTI DIN LEGE
  - LIPSESC FOSTII SECRETARI DE PARTID DIN INTREPRINDERI, LOCTIITORII POLITICI DIN ARMATA
  - LIPSESC FOSTII MEMBRII AI COMITETELOR JUDETENE DE PARTID, AI COMITETELOR DE PARTID DE LA INTREPRINDERI, ABSOLVENTII DE STEFAN GHEORGHIU, PROFESORII DE LA STEFAN GHEORGHIU
  - LIPSESC CEI CARE FACIND PARTE DIN APARATUL DE JUSTITIE AU CONDAMNAT SAU AU CONTRIBUIT LA CONDAMNAREA POLITICA A OPOYANTILOR SISTEMULUI COMUNIST.
  EFECTELE LEGII ASUPRA CELOR LUSTRATI AR FI TREBUIT SA FIE: INCETAREA IMEDIATA A PLATILOR PENSIILOR SAU ALE ORICAROR VENITURI DE LA STAT IN CONTUL ACESTORA. EXCLUDEREA LOR PE TERMEN INTRE 5 SI 20 DE ANI DE LA ORICE ACTIVITATE PUBLICA , INTERYICEREA TEMOPRARA A DREPTULUI DE A ALEGE SI A FI ALES, CONFISCAREA TOTALA SAU PARTIALA A AVERILOR, daca acestea s/au dovedit a avea la baya activitatile lor anterioare lui 89 - acces la informatii economice, grup de relatii, etc- obligarea lor la plata de deydaunari catre statul roman ca urmare a actiunilor lor, de/a lungul carierei lor in slujba comunistilor.
  - DECLARAREA ILEGITIMITATII STATULUI COMUNIST, cu subsecventele legislative din acea perioada. Pentru cei care au detinut functii publice dupa 89 se face necesara returnarea veniturilor obtinute din acestea pe perioada cit le au detinut.
  - DEMITEREA DE DREPT A CELOR LUSTRATI DACA MAI OCUPA ACESTE FUNCTII IN PREZENT.
CAM ASTA INSEAMNA LUSTRATIE DOMNILOR!

CE A FACUT MARIES este un mare fas, si daca el e multumit de asa zisa lege a lustratiei sa ii fie rusine , fiindca imi este clar ca totul a fost o porcarie si o minciuna. IL DECLAR PE DOMNUL MARIES , COSTIN, SI ORICE PORTOCALIU ATASAT ACESTORA persona non grata in orice organiyatie de revolutionari in care voi fi implicat. Pe aceasta cale imi anunt dorinta de a candida la Parlamentul ROMANIEI avind urmatoarele obiective:
1. ADOPTAREA UNEI LEGI A LUSTRATIEI IN MOD REAL SI CU EFECTE EFECTIVE IN VIATA PUBLICA.
2. REPUNEREA IN DREPTURI A TUTUROR CATEGORIILOR DE REVOLUTIONARI AUTENTICI CONFORM LEGII RECUNOSTINTEI.
3. INDREPTAREA LEGISLATIVA A ERORILOR COMISE DE ACTUALUL PARLAMENT SI CARE AU DUS LA DEYASTRUL ECONOMIC ACTUAL
4. ADOPTAREA UNOR MASURI IN VEDEREA RASPUNDERII DIRECTE SI PERSONALE PENTRU ERORILE SAVIRSITE DE DEMNITARII DE STAT, MAGISTRATI ETC. IN DAUNA UNUI GRUP MAI MARE DE 70 de persoane.
 5. ADOPTAREA UNOR MASURI ECONOMICE DE STIMULARE A ECONOMIEI PRIVATE in paralel cu eliminarea REALA a evayiunii fiscale la vedere si a celei tolerate / de exemplu in domeniul taximetriei evayiunea fiscala este cuvint de ordine si este tolerata la nivel national/.
 6. RESTABILIREA RELATIILOR EXTERNE ALE ROMANIEI PE PRINCIPII DE PARTENER EGAL SI CU DREPTURI DEPLINE IN TOATE STRUCTURILE LA CARE ROMANIA ESTE PARTE.
  7. RECONSIDERAREA SISTEMULUI DE INVATAMINT CA PRIORITATE NATIONALA.
  8 Legislatie clara si eficienta in domeniul sanatatii cu scopul cresterii actului medical in sens calitativ/ ex mentinerea in tara a medicilor performanti, a personalului medical, restructurarea sistemului de  asigurari medicale, etc.
   IN TOATE ACESTE PROIECTE VOR FI ATRASE ORGANIYATIILE DE REVOLUTIONARI, in ideea ca in primul rind noi ne am asumat obligatia in decembrie 89 sa aducem tara pe un drum firesc, obligatie de care noi nu ne/am achitat si pe care va trebui sa o onoram, spre a nu ne mai fi rusine de eticheta de revolutionar. ROG ASOCIATIILE INTERESATE SA ACHIESEYE LA ACESTE IDEI, tel meu este 0740 532756
Memorat
  • Marius
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #191 : Martie 25, 2012, 12:17:34 »

Unul din lucrurile la îndemîna oricui este să dezmintă neadevărurile care apar în presă.
De pildă, dacă vedeţi în vreun ziar sau pe un forum de discuţii pe internet vehiculîndu-se ideea că "revoluţionarii de 22 de ani încasează indemnizaţii", scrieţi la ziarul respectiv sau puneţi comentarii pe pagina de internet a articolului sau forumului ca să explicaţi că indemnizaţii se primesc (exceptînd urmaşii şi invalizii) abia de cîţiva ani, au fost prevăzute în lege abia în 2004 şi de plătit efectiv s-au plătit abia după ce s-a primit certificatul preschimbat (pentru majoritatea, din 2009-2010).
Dacă vedeţi scriindu-se că sînt 100000 de revoluţionari, atrageţi atenţia că sînt numai 21000, din care vreo 15000 cu indemnizaţii, fapt verificabil în Monitorul Oficial.
Dacă vedeţi scriindu-se că e plin de securişti printre revoluţionari, explicaţi că art. 8 din Legea 341/2004 interzice securiştilor să primească titlul de revoluţionar, şi că după verificările CNSAS numai 1-2% din cei verificaţi s-au dovedit colaboratori ai securităţii, restul de 98-99% nu.
Nu trebuie să aşteptaţi o organizaţie, uniune, bloc naţional să facă treburile astea. Oricare dintre voi se poate implica.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #192 : Martie 25, 2012, 12:28:58 »

Unul din lucrurile la îndemîna oricui este să dezmintă neadevărurile care apar în presă.
De pildă, dacă vedeţi în vreun ziar sau pe un forum de discuţii pe internet vehiculîndu-se ideea că "revoluţionarii de 22 de ani încasează indemnizaţii", scrieţi la ziarul respectiv sau puneţi comentarii pe pagina de internet a articolului sau forumului ca să explicaţi că indemnizaţii se primesc (exceptînd urmaşii şi invalizii) abia de cîţiva ani, au fost prevăzute în lege abia în 2004 şi de plătit efectiv s-au plătit abia după ce s-a primit certificatul preschimbat (pentru majoritatea, din 2009-2010).
Dacă vedeţi scriindu-se că sînt 100000 de revoluţionari, atrageţi atenţia că sînt numai 21000, din care vreo 15000 cu indemnizaţii, fapt verificabil în Monitorul Oficial.
Dacă vedeţi scriindu-se că e plin de securişti printre revoluţionari, explicaţi că art. 8 din Legea 341/2004 interzice securiştilor să primească titlul de revoluţionar, şi că după verificările CNSAS numai 1-2% din cei verificaţi s-au dovedit colaboratori ai securităţii, restul de 98-99% nu.
Nu trebuie să aşteptaţi o organizaţie, uniune, bloc naţional să facă treburile astea. Oricare dintre voi se poate implica.

MARIUS; ZIARELE AU DREPTATE; DE 22 DE ANI,REVOLUTIONARII INCASEAZA INDEMNIZATII...
AU DREPTATE MARIUS;EI VORBESC DE REVOLUTIONARI    NU   DE  l.R.F.D.....
Memorat
« Răspunde #193 : Martie 25, 2012, 18:14:47 »

MARIUS; ZIARELE AU DREPTATE; DE 22 DE ANI,REVOLUTIONARII INCASEAZA INDEMNIZATII...
AU DREPTATE MARIUS;EI VORBESC DE REVOLUTIONARI    NU   DE  l.R.F.D.....
http://cdn.content.sweetim.com/sim/sweetim_wink.swf?ContentURL=http://cdn.content.sweetim.com/sim/cp/icons/00010954.swf&StageW=220&StageH=225&XScale=35&YScale=35&LPURL=http://www.sweetim.com/s.asp&LPVER=3&LPREF=14&StopFRM=20&Mode=2
Memorat
Pagini: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16
Schimbă forumul: