Main Content:

Pagini: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 146

Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti
« Răspunde #1800 : Martie 12, 2012, 21:12:56 »

Acestia sunt supusii dv dle Sucuturdean? Ok, am luat la cunostinta. Facem copy/paste si-i translam pe lista tradatorilor, ca membri ai complotului impotriva intereselor revolutionarilor, aderare la un grup infractional antirevolutionar si sustinerea manipu larilor arestatului SS George Costin.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1801 : Martie 12, 2012, 21:30:02 »

Va atrag atentia ca Teodor Maries a ramas principalul pion al basismului printre noi dupa arestarea ministrului secretar de stat de la SSPR. De aceea, va invit sa nu-i scapati din ochi actiunile, majoritatea lor find subversive, chiar si cele care par a fi inspirate de bune intentii.
Pentru ca e mai potrivit sa fie scrise aici, mut doua texte ce-mi apartin de la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=602.0, “Mitingul de azi 19-12-2011”, unde am atras atentia ca:

1.
Cineva critica zilele acestea ca Maior dijmu ieste revolutionarii din asociatia lui, dar lucrurile stau astfel cam prin toate asociatiile. Sa aruncam o privire indiscreta in froumul ascuns al asociatiei lui Maries, acea organizatie “exemplara” intre cele din intreaga tara si mapamondul  terestru  plus acvatic. La “Anunturi”-le lor, http://asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=32&start=135,  fosta vp Carmen face o marturisire relevanta in data de 11 ianuarie:

“nu mai scriu nimic pentru ca mi s-au promis represalii !
cartelele de metrou si CFR se primesc doar contra cotizatie, deci nici drepturile, reduse, nu le mai avem daca nu cotizam presedintii !
.....
asa sa-i ajute Dumnezeu !!!”

2.
Doamnei Teodora si celorlalti adulatori ai lui Teodor Maries: ceea ce am intuit de la inceput, s-a intamplat intre timp, forumul asociatiei a fost inchis. Ati scapat astfel de comentariile critice la adresa voastra si a liderului vostru in special, precum si de toate textele acumulate pe forum in ultimii ani. Dupa suspendarea forumului, datorita criticilor de pe portalul revolutiei, ati mai lasat un timp forumul sa existe, dar fara acces direct de pe prima pagina a site-ului asociatiei, ca sa fie de negasit, dupa care, cand ati crezut ca nimeni nu va mai observa manevra, l-ati facut disparut de tot. Rusinoasa manevra, politica comunicationala si atitudine. Ati reusit sa-i bagati pumnul in gura doamnei Carmen Alexandrescu, fosta vicepresedinta a asociatiei, care indraznea sa comenteze uneori manipu larile presedintelui vandut puterii.
404 - Pagina nu a fost găsită
Ne cerem scuze, dar articolul/pagina cautată nu a fost găsită.
http://www.asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=31&sid=af330aade279be6fa14659a46e9f8f6a
« Ultima modificare: Martie 17, 2012, 22:36:24 de către razvan »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1802 : Martie 12, 2012, 22:04:19 »

Repostez aici si cele scrise de mine la “COMUNICAT”, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=694.0.

« Răspunde #4 : Martie 10, 2012, 02:48:20 »
Demnitarul din gruparea infractionala Costin-Maries-Banutoiu, cu extensiile ei in teritoriu, Demi, Sucuturdean etc, fiind arestat de Procuratura, deci indisponibil, se impunea o ajustare la situatia creata si o noua abordare a planurilor subversive mai vechi. Practic, inepuizabilul Maries (dupa aproape patru luni de greva foamei, un om, daca supravietuieste, e in spital, perfuzat si sub observatii permanente) a fost obligat sa preia pe deplin conducerea revolutionarilor pedelisti.
Deplasara la Brasov are mai multe mize, iar eu nu pot sa le enumar decat pe acelea pe care le stiu sau pot sa le deduc din informatiile disponibile pana acum. Una ar fi cea declarata in comunicat, obtinerea sprijinului membrilor Asociatiei 21 din Brasov pentru “amendarea Legii Recunostintei de catre Parlamentul Romaniei”, care, chipurile, ar fi “o prioritate pentru revolutionari”. O a doua ar fi calmarea, aducerea la ordine a propriilor aderenti din teritoriu, cam debusolati si tematori dupa arestarea ministrului secretar de stat in functie la SSPR. O alta miza e distrugerea vechii asociatii locale. Pozitia si influenta ei la nivel national, Maior, presedintele ei, fiind si presedinte BNR, este atat de mare incat se stie ca revolutionarii nesupusi actualei puteri, sau razvratiti impotriva ei, nu vor putea fi anihilati fara distrugerea ALRUE Brasov (ALRUE este prescurtarea denumirii asociatiei conduse de Marior).

« Răspunde #5 : Martie 10, 2012, 03:06:39 »
Practic, mafia politico-pseudorevolutionara coagulata in BNR-ul impostorilor, cel condus de Costin, isi continua lupta impotriva BNR-ului legal, stiind ca o decizie finala corecta in procesul din justitie, in care sunt inclestate “cele doua BNR-uri”, o va pune intr-o pozitie foarte dezavantajoasa, echivaland cu un dezastru toatal. De aceea e atacata baza principala, pilonul central al BNR, ALRUE Brasov. Aceasta cred ca este si miza majora a deplasarii “suferindului” Maries in fieful BNR si mai putin crearea iluziei ca modificarile la Legea Recunostintei, inaintate si sustinute de el in Parlament, ar avea o larga sustinere in randurile revolutionarilor din tara. Cu, sau fara Costin, planul a ramas acelasi, distrugerea opozantilor lui Basescu din randurile revolutionarilor si inregimentarea lor in cele ale cipatilor basisti. Iar pentru atingerea acestui scop sunt dispusi sa sacrifice totul, camaraderie, obraz si, asa cum s-a constatat deja, legalitate.

« Răspunde #6 : Martie 10, 2012, 03:27:23 »
Ultimele afirmatii de mai sus pot parea putin cam hazardate, chiar si dupa arestarea tatucului Costin, de aceea va propun sa urmariti o scurta inregistrare de pe YouTube, pe care o gasiti la http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cDqI6qBPJJs. Cele douazeci si una de secunde ale filmuletului ne arata, “pe viu” cum s-ar spune, la ce disolutie au ajuns “demnitarii” acestei tari, organizatiile revolutionarilor si liderii lor si ai partidelor. Vizionarea are un efect prompt, de dus rece, care trezeste pe oricine la realitate. Transcriu cuvintele lui Costin, care par spuse la incheierea intalnirii din ianuarie a reprezentantilor BNR-ului impostorilor cu cei ai PDL.

George Costin:
... Asociatia 21 Decembrie de la Brasov. Am rugat de atatea ori pe domnul Primar sa-i ajute cu un sediu pe baietii aia de la… Pentru ca eu va spun, foarte multi vor pleca din partea ailalta si fug si vin, ca au simtit unde le trebuie… e corect si cine le-a dat, dar n-au un sediu al lor. Vorbiti cu George Scripcaru”.

Ar mai fi ceva de spus? Cred ca da. Chiar multe, dar va las pe voi.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1803 : Martie 12, 2012, 22:07:53 »

Se pare ca ti-ai pierdut mintile.Acuzi fara sa cunosti oamenii.Ai instigat impotriva copiilor,impotriva batranilor,Ai instigat sa-l cresteze pe Maries.Acum te legi de oameni nevinovati.Eu o sa le spun,si te poti astepta la niste procese in instanta.Eu am initiat un proces cu personaje de aici,dar am renuntat,caci a facut dreptate Dumnezeu,si i-a aratat ca nu este bine sa acuzi pe ne-drept(nu ma bucur de necazul nimanui).Dumnezeu face intotdeauna dreptate.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1804 : Martie 12, 2012, 22:30:11 »

COMUNICAT
Publicat de cristinalro la 8:55 pm în categoria Comunicate
Se împlinesc două săptămâni de când Partidul Democrat Liberal, Uniunea Naţională pentru Progresul României, Uniunea Democrată Maghiară din România şi grupul minorităţilor naţionale ce formează Coaliţia de guvernare, au votat în plenul Camerei Deputaţilor imprescriptibilitatea crimei şi Legea Lustraţiei.

Cele 2 evenimente politice majore sau datorat şi acţiunii dramatice a patru membrii ai Asociaţiei noastre, care s-au aflat într-un protest extrem, ce au convins oamenii politici de imperioasa necesitate a clarificării societăţii româneşti asupra ceea ce a însemnat regimul comunist inclusiv evenimentele sângeroase din Decembrie 1989.

În acelaşi context, lideri ai formaţiunilor menţionate au promis şi adoptarea grabnică a propunerilor de amendare a Legii Recunoştinţei (L341/2004) solicitând din raţiuni umanitare, încetarea protestului greva foamei, preşedintelui Asociaţiei „21 Decembrie 1989”, Teodor Mărieş.
Acordând încredere cuvântului de onoare exprimat de liderii politici, liderul Asociaţiei noastre, Teodor Mărieş împreună cu vicepreşedintele Vlad Ciobanu şi consilierii Marian Firimiţă şi Savin Eugeniu au încetat forma extremă de revendicare, în aşteptarea votului final pentru adoptarea amendamentelor propuse Legii Recunoştinţei şi promulgarea acesteia de către Preşedintele României.
Evenimente politice recente ne dezvăluie pericolul ca respectiva lege să devină o preocupare marginală a oamenilor politici. Într-o asemenea situaţie, Asociaţia „21 Decembrie 1989” îşi rezervă dreptul de a relua acţiunile de protest, în cazul în care, în pofida tuturor asigurărilor primite, Legea Recunoştinţei nu îşi va găsi aplicarea în cel mai scurt timp.

Încă de la începutul protestului, din 21 noiembrie 2011, Teodor Mărieş a cerut înţelepciune tuturor factorilor decizionali. În parte, au dovedit acest lucru prin votul dat adoptarii celor 2 legi. Cu încredere că raţiunea va triumfa încă o dată pentru adevăr, aşteptăm decizia Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi şi a Plenului Camerei Deputaţilor de mâine, 13 martie 2012.

Bucureşti,
12.03.2012

Consiliul Director
Asociaţia „21 Decembrie 1989”
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/comunicat-24/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1805 : Martie 12, 2012, 22:36:06 »

Se pare ca ti-ai pierdut mintile.Acuzi fara sa cunosti oamenii.Ai instigat impotriva copiilor,impotriva batranilor,Ai instigat sa-l cresteze pe Maries.Acum te legi de oameni nevinovati.Eu o sa le spun,si te poti astepta la niste procese in instanta.Eu am initiat un proces cu personaje de aici,dar am renuntat,caci a facut dreptate Dumnezeu,si i-a aratat ca nu este bine sa acuzi pe ne-drept(nu ma bucur de necazul nimanui).Dumnezeu face intotdeauna dreptate.

Sunt satul de presiunile si amenintarile dv, atat de specifice pedelistilor aflati la putere, dar trec peste acest aspect si continui sa dialoghez.
1. Despre cine e vorba, cu cine ati fost sau sunteti in proces?
2. Fortati intelesul postarilor mele pentru a ma putea acuza, dar o instanta de judecata va tine seama si de pozitia apararii, nu numai de cea a acuzarii. Insa, pana la un eventual proces (chiar, cand incepeti si procesele politice, specifice dictaturilor?) si instante de judecata, sunt gata sa imi apar aici afirmatiile. Dati citatele respective, cu adresele de pe forum si va voi raspunde.
3. Ce parere aveti de spusele fostului SS George Costin din finalul intalnirii cu cei doi lideri PDL, inregistrate si postate la http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cDqI6qBPJJs:

“... Asociatia 21 Decembrie de la Brasov. Am rugat de atatea ori pe domnul Primar sa-i ajute cu un sediu pe baietii aia de la… Pentru ca eu va spun, foarte multi vor pleca din partea ailalta si fug si vin, ca au simtit unde le trebuie… e corect si cine le-a dat, dar n-au un sediu al lor. Vorbiti cu George Scripcaru”.
E sau nu trafic de influenta, discrimineaza sau nu revolutionarii pe criterii politice? Si, asa cum se poate vedea in inregistrare, de fata erau si ceilalti complotisti impotriva drepturilor revolutionarilor, Maries, Banutoiu, fostul lider sindical si informator al Securitatii si altii.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1806 : Martie 12, 2012, 22:58:12 »

In afara de instigari ordinare de care sper sa se tina cont,ca nu suntem in jungla.Cu ce dovezi palpabile faci impostori pe toti cei care au aderat la    BNR-Bucuresti.Ce dovezi ai ca eu si membrii asociatiei mele suntem tradatori,complotisti impotriva intereselor revolutionarilor,si aderarea la grup infractional etc.Daca astea ti se par putine vor iesii la iveala altele de-a lungul timpului ca postezi sub mai multe nick-uri.Daca tu crezi ca toata lumea e dispusa sa-ti tolereze falsele acuzatii te inseli.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1807 : Martie 12, 2012, 23:11:48 »

NICOLAE DE CE NU NE DATI PE TOTI IN JUDECATA,HAIDETI SA VEDEM CARE PE CARE.OMULE TREZESTE-TE DIN TRANSA SI FI TU NU TE MAI LASA CONDUS DE ALTII.IN 89 AM IESIT SA-L GONIM PE CEAUSECU AM STIGAT INPOTRIVA LUI SI MAI APOI IMPOTRIVA COMUNISMULUI DAR IDEA A FOST CA AM LUPTAT IMPOTRIVA TOTALITARISMULUI.CE VRETI VOI ACUM AM PRICEPUT-O CU TOTII,VRETI SA SCURTATI DURATA EVENIMENTELOR PENTRU A PROCLAMA LOVITURA DE STAT,DE ASTA VRETI SI UN NUMAR MIC DE REVOLUTIONARI,DUPA CARE SA REVENITI LA DICTATURA SUB PRETEXTUL CA SA LUPTAT IMPOTRIVA COMUNISMULUI NU A PDL-ULUI ETC.SI INCA CEVA NICOLAE DE CE VREA BASESCU SA UMBLE LA CONSTITUTIE PANA LA ALEGERI?VOI ZICETI CA NOI SUNTEM PROSTI DAR FRICA,FOAMEA,FRIGUL NE FACE SA GANDIM MAI MULT SI MAI BINE DECAT SCOLITII VOSTRII. NICOLAE STIM CU TOTII CUM SA FORMAT BNR-UL AM FOST SI SUS CAND S-AU ALES SEFII PE EURO ZONE CANT SA FACUT STATUTUL SI AM FOST SI LA CONGRES PACAT DE ATATIA OAMENI CARE AU PIERDUT TIMPUL PE DRUM SI SI-AU PUS SPERANTA IN ACEA CONDUCERE SI BNR.VOI IA-TI TRADAT SI IA-TI ADUS IN PRAGUL DISPERARII SI A SARACII.MA MIR CUM PANA ACUM NU VA-U AJUNS BLESTEMELE DAR NU-I TARZIU "ORI CE ICEPUT ARE SI UN SFARSIT"
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1808 : Martie 12, 2012, 23:20:01 »

In afara de instigari ordinare de care sper sa se tina cont,ca nu suntem in jungla.Cu ce dovezi palpabile faci impostori pe toti cei care au aderat la    BNR-Bucuresti.Ce dovezi ai ca eu si membrii asociatiei mele suntem tradatori,complotisti impotriva intereselor revolutionarilor,si aderarea la grup infractional etc.Daca astea ti se par putine vor iesii la iveala altele de-a lungul timpului ca postezi sub mai multe nick-uri.Daca tu crezi ca toata lumea e dispusa sa-ti tolereze falsele acuzatii te inseli.
Continui sa ameninti si faci presiuni pentru a intimida un revolutionar si, prin el, pe toti ceilalti. Chiar ceea ce ai scris mai sus e o dovada, nici nu trebuie sa mai caut pe forum.
Raspunsul la intrebare este foarte simplu si tine de evidenta. Ati contribuit la incercarea de preluare a BNR, ati fost la asa-zisul congres al BNR de la Bucuresti, prin care ati divizat unitatea miscarii revolutionare si ati continuat sa-l sustineti pe organizatorul principal, George Costin si dupa ce s-a dovedit ca a manipu lat acea adunare si dupa ce a refuzat sa apere Legea Recunoatintei si chiar si dupa ce a fost arestat, caci nici acum nu am aflat de un comunicat, declaratie sau ceva de felul acesta, prin care sa va deziceti de el si infractiunile de care este acuzat. Gresesc cumva? Atunci?
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1809 : Martie 12, 2012, 23:30:11 »

Acelasi imbarligator ordinar.Sunt multe raspunsuri pe care trebuie sa le dai.
Eu te intreb acum doar de doua lucruri:
-Eu si colegii mei de asociatie suntem impostori?
-Ce infractiune am facut eu si colegii mei de acuzi ca am aderat la grup infractional?

Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1810 : Martie 13, 2012, 00:08:26 »

Din pacate, tu nu vrei sa raspunzi la intrebarile pe care ti le pun, pentru ca, daca ai raspunde, nu m-ai mai intreba nicmic. Dar eu iti raspund, chiar daca ma faci "imbarligator ordinar".

-Eu si colegii mei de asociatie suntem impostori?

Asa cum am sustinut din momentul in care ati complotat impotriva unitatii miscarii revolutionarilor, prin asa-zisul congres din 3 septembrie, toti cei care ati participat, ati votat si (mai ales) ati continuat sa sustineti conducerea ilegala, substituita a asa-zisului BNR-Bucuresti, ati devenit impostori. Nu va consider impostori ai Revolutiei din 1989, ce a fost ramane. Va consider impostori ai actualei miscari revolutionare, pentru ca ati subminat unitatea ei, pentru ca ati complotat impotriva intereselor noastre legitime, dovada fiind suspendarea platilor indemnizatiilor luptatorilor cu merite deosebite, pentru ca il sustineti inca, cel putin prin nedelimitare de actiunile lui ilegale, pe tartorul tuturor actiunilor care ne-au expus oprobiului public in mod nemeritat si sanctiunilor ilegale ale puterii politice de acum. Sper ca nu trebuie sa-ti mai explic inca o data.

-Ce infractiune am facut eu si colegii mei de acuzi ca am aderat la grup infractional?

Am explicat deja mai sus. Toate intalnirile, discutiile, iesirile in presa si actiunile care au dus la divzarea miscarii revolutionare se constituie intr-o conspiratie impotriva noastra si este o infractiune. Grupul infractional este al lui George Costin. Grupul are mai multe cercuri. Cel mai apropiat lui, este deja arestat. Celelalte vor fi sau nu deferite justitiei in functie de cercetarile parchetelor, curajul procurorilor sl vointa de a face dreptate. Faptul ca nu va delimitati de fostul ministru secretar de stat, care v-a adus la un loc, v-a dat functii si v-a antrenat in miscarea "ori noi, ori ei!", este suficienta dovada ca-l recunoasteti ca sef al vostru, ca-l protejati, ca-i sunteti fideli. QED.

Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1811 : Martie 13, 2012, 07:18:02 »

EXPLICATI-NE SI NOUA,ASTORA DE PE AICI,DE CE DORITI CU ATITA ARDOARE MODIFICAREA LEGII 341/2004?SI UNDE SE VA AJUNGE?NU AM VAZUT NICI UN DEMNITAR DE RANG INALT SA MILITEZE MODIFICARE.SI NICI PRIN PIETE SA SE STRIGE.ROG MULT,SUBIECT-PREDICAT.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1812 : Martie 13, 2012, 07:23:10 »

Instigatorule la violenta impotriva copiilor,batranilor si impotriva lui Maries,la congresul de care amintesti au fost 3850 de delegati ai revolutionarilor din toata tara.Din Sibiu au fost reprezentanti de la Asociatia ranitilor,asociatia urmasilor,si de la doua asociatii de luptatori legal constituite.Toti reprezentantii prezenti au votat in unanimitate schimbarea din functie a vechii conduceri in frunte cu Lazar Maior Dorin si Ion Iliescu.Cand 80%din reprezentantii miscarii revolutionare considera ca este nevoie de schimbare,inseamna ca vechea conducere pe care o sustii tu,a facut greseli si nu ne mai poate reprezenta.
Sunt prea batrin ca sa ma mai intereseze functiile,dar voi sustine in continuare schimbarea din functie a vechii conduceri BNR.Vorbesti de interesele voastre legitime,care sunt alea?,pastrarea impostorilor in lege?
Afla instigatorule ca cei care se lupta pentru modificarea legii,vor doar o lege dreapta fara impostori.Iar revolutionarii adevarati sa-si primeasca drepturile.Eu nu am participat in comisii la discutarea amendamentelor pentru schimbarea legii 341,dar le-am citit si le consider oportune pentru asanarea morala si intrarea in legalitate a revolutionarilor.
Tu nu poti sa intelegi toate astea pentru ca ai alte interese.

Ps.tu esti inca membru al BNR Maior-Iliescu,tu de ce nu te lepezi de ei,ca si Maior are probleme cu legea,iar Iliescu este lustrabil,si asta inseamna ca nu are merite in revolutia adevarata,decat in lupta de dupa fuga lui Ceausescu,pentru putere.
Cine a gresit in fata legii,sa plateasca,dar nu acuza doar din ura si invidie,si poate din interes.
Vezi mai intai barna din ochiul tau,apoi incearca sa scoti paiul din ochii altuia.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1813 : Martie 13, 2012, 22:06:57 »

Instigator? Exemple concrete, nu frazeologie pedelizda.
Intre timp, adulatii tai din BNR-ul impostorilor iar au luat-o-n bot.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/ultima-ora-19, pblicat de cristinalro la 9:27 pm
Ultima oră!

Aproape fără întrerupere de la ora 17.00 şi până la ora acestei postări, senatorul Raymond Luca şi deputatul Niculae Mircovici, membri în comisia CPRD propun pe bandă rulantă, amendamente aberante. Acest lucru îl fac de peste o lună, în special deputatul Mircovici.
Membrii Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi sunt sideraţi de aberaţiile celor doi.
Reprezentanţii Colegiului Revoluţionarilor: Ioan Gurzău de la Cluj, Ioan Cin de la Timişoara, Nicolae Bănuţoiu şi Teodor Mărieş din Bucureşti nu au fost primiţi la lucrările Comisiei datorită opoziţiei deputatului Mircovici.
Reprezentanţii revoluţionarilor aşteaptă şi la această oră o discuţie la Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi.
“Nu renunţăm şi aşteptăm până vom fi primiţi de preşedintele Comisiei, domnul Daniel Buda” – Ioan Cin, Timişoara.

Update:
La ora 20.45 s-au încheiat lucrările Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi urmând ca ele să fie reluate mâine, 14 martie 2012. Din nou promisiunea că la începutul săptămânii viitoare legea va fi votată.

Dupa ce am citit aceste anunturi de pe site-ul lui Maries (al lui pentru ca asociatia a devenit prizoniera sa), mi-am spus ca mai exista oameni cinstiti in Parlament. Dragi revolutionari, trebuie sa le multumim celor doi parlamentari pentru lupta fidela pe care o duc pentru apararea drepturile revolutionarilor adevarati. Legea nu trebuie schimbata, trebuiesc eliminati impostorii, atat!
Memorat
  • raspopc
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1814 : Martie 14, 2012, 18:05:48 »

va rog , daca stie cineva forma finala a proiectului de lege , imi spuneti si mie care este sau unde il pot gasi , ma refer la amendamentele votate de politicieni
Memorat
Pagini: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 146
Schimbă forumul: