Main Content:

Pagini: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 146

Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti
« Răspunde #1650 : Ianuarie 19, 2012, 16:06:18 »

Gata, ajunge pe ziua aceasta. Haideti in Piata!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1651 : Ianuarie 20, 2012, 09:09:06 »

Asociaţia “21 Decembrie 1989″ atacată de PSD
http://www.asociatia21decembrie.ro/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1652 : Ianuarie 20, 2012, 12:01:36 »

CETATENI!  CIVILI , MILITARI ,  REVOLUTIONARI ,TINERI , STUDENTI ;

NU MAI STATI  ACASA!

VENITI IN STRADA ,LA PIATA UNIVERSITATII DIN BUCURESTI...

AI CURAJUL SI DEMNITATEA SA SPUI NU TIRANIEI!

BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE!

IN ORASUL UNDE LOCUIESTI,  IESITI IN STRADA,ZILNIC INTRE ORELE 14-24.

SPUNE PRIN PREZENTA TA UN NU HOTARIT  MASURILOR DE AUSTERITATE

IMPUSE POPORULUI ROMAN PRIN LEGEA 410/2011 DEVENITA 283/2011.

SPERANTA IN VREMURI DE CRIZA  ESTI TU!   LUPTI PENTRU VIITORUL COPIILOR TAI.

GUVERNUL EMIL BOC TREBUIE SA PLECE-DEMISIA
ALEGERI ANTUICIPATE!
GUVERN INTERIMAR DE TEHNOCRATI-GUVERN DE UNIUNE NATIONALA
DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU,ADEVARATUL SEF AL
GUVERNULUI ROMANIEI......

COMPLETATI FRATILOR....STOLOJAN,MUGUR ISARESCU  CA PRINCIPALI
VINOVATI....ILUMINATII DIN ASOCIATIA RIOMANA PENTRU CLUBUL DE LA ROMA...

VENITI IN PIATA UNIVERSITATII!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1653 : Ianuarie 20, 2012, 21:26:42 »

Ponta are nervi de astă vară
Publicat de cristinalro la 8:00 pm în categoria Activităţi, Asociaţia
Astăzi se împlinesc 188 de zile de când preşedintele asociaţiei “21 Decembrie 1989″, Teodor Mărieş a solicitat primul dialog, din care 61 de zile de greva foamei.

Mai bine mai târziu decât niciodată. Dialogul de astăzi s-a finalizat prima dată printr-un protocol.
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/01/ponta-are-nervi-de-asta-vara/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1654 : Ianuarie 22, 2012, 02:15:10 »

Proiect de modificarea L341/2004 propus de Asociaţia “21 Decembrie 1989″
Modificările sunt cele subliniate şi scrise cu font italic (înclinat)
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #1655 : Ianuarie 22, 2012, 16:37:24 »

E randul meu sa oftez. Of, of, domnule Nicolae Sucuturdean! Cum de ati ajuns sa tradati interesele revolutionarilor cu atata hotarare, incat nici contrazis de toate actiunile acestor agenti infiltrati in randurile revolutionarilor nu va deziceti de ei si continuati sa lucrati in subordinea lor? Ati pierdut doua mii de lei din indemnizatia lunara si mi se pare legitim sa ma intreb ce avantaje va asigura, sau va promit, ca sa-i sustineti in continuare, nenorocind mii de revolutionari sau urmasi? Iata ce a notat fostul vicepresedinte al asociatiei, doamna Carmen Alexandrescu, pe "forumul ascuns" (expresie consacrata parca de domnul Bambilici, care nu stiu de ce s-a retras de pe forumul de fata) al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti, cu referire la "initiativele legislative" ale presedintelui Maries, http://asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=32&start=150:

ii anuleaza pe cei care nu sustin actuala putere
noi suntem pe lista neagra
indemnizatia se va da doar pentru cei care-l sustin pe base !
legea balcan !!!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1656 : Ianuarie 22, 2012, 18:41:27 »

Proiect de modificarea L341/2004 propus de Asociaţia “21 Decembrie 1989″
Modificările sunt cele subliniate şi scrise cu font italic (înclinat)

[/quote

Nu dorim si nu vrem modificarea legii.!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1657 : Ianuarie 22, 2012, 18:53:30 »

DIPLOMATULE PANA MAI DAUNEZI SINDICATELE ERAU PE PRIMILE LOCURI LA TRADAREA SI VANZAREAPOPULATIEI SI ECONOMIEI,TREBUIA SA LE IA CINEVA LOCUL SI IATA CA LE LUAM NOI.DAR NU-I NIMIC TOATE LA RANDUL LOR SE PLATESC,LE VINE RANDUL SI LIDERILOR SI POLITTICIENIL0R SI ALOR NOSTRII.SA IA AMINTE ROMANUL IARTA DAR NU UITA,EI CRED CA VOR SCAPA?NU  VOR SCAPA,CA DUSMANII NOSTRII IUBESTE TRADAREA DAR NU TRADATORII IAR ACESTEA DIN URMA SUNT SACRIFICATI INTOTDEAUNA(EXEMPLU PRIMAR ARESTAT LA CLUJ)
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1658 : Ianuarie 23, 2012, 11:40:38 »

E randul meu sa oftez. Of, of, domnule Nicolae Sucuturdean! Cum de ati ajuns sa tradati interesele revolutionarilor cu atata hotarare, incat nici contrazis de toate actiunile acestor agenti infiltrati in randurile revolutionarilor nu va deziceti de ei si continuati sa lucrati in subordinea lor? Ati pierdut doua mii de lei din indemnizatia lunara si mi se pare legitim sa ma intreb ce avantaje va asigura, sau va promit, ca sa-i sustineti in continuare, nenorocind mii de revolutionari sau urmasi? Iata ce a notat fostul vicepresedinte al asociatiei, doamna Carmen Alexandrescu, pe "forumul ascuns" (expresie consacrata parca de domnul Bambilici, care nu stiu de ce s-a retras de pe forumul de fata) al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti, cu referire la "initiativele legislative" ale presedintelui Maries, http://asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=32&start=150:

legea balcan !!!

Nu mai ofta domnule,mi-ar fi placut sa va pot apela cu numele adevarat,dar sunteti un anonim,iar unui anonim nici nu ar trebuii sa-i dau raspuns.Va raspund totusi,si va spun ca nu aveti dreptate.Veti vedea curajosule anonim ca indemnizatia si drepturile revolutionarilor vor fi recastigate datorita celor pe care dv ai huliti.

Urmariti:
COMUNICAT

Conform Protocolului din data de 20.01.2012 preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ dl. Teodor Marieş este invitat luni, 23 ianuarie 2012, la ora 19.00 la Parlamentul României.

Scopul întâlnirii de luni seară: discutarea propunerilor celor trei părţi (PDL,Guvern şi revoluţionari) privind modificările ce urmează a fi aduse Legii Recunoştinţei.

De asemenea, în cursul zilei de mâine, ministrul finanţelor, dl. Gheorghe Ialomiţeanu şi secretarul de stat, dl. George Costin vor identifica soluţia financiară pentru plata indemnizaţiilor reparatorii, soluţii ce trebuie înaintate luni, 23 ianuarie Primului ministru, dl. Emil Boc.

Luni, 23 ianuarie 2012 la orele 18.40 la intrarea S1 (Izvor) preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″, va face o scurtă declaraţie şi va înainta presei propunerile privind modificarea Legii Recunoştinţei susţinute de asociaţie.

Asociaţia va fi reprezentată la întâlnirea de mâine de preşedintele Teodor Marieş aflat în a 64-a zi de greva foamei şi vicepreşedintele Vlad Ciobanu aflat în a 36-a zi de greva foamei.

Pe timpul negocierilor Consiliul Director al Asociaţie “21 Decembrie 1989″ a decis suspendarea protestelor la sediul PDL.

Bucureşti,

22 ianuarie 2012

Departamentul de presă al Asociaţiei “21 Decembrie 1989″
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #1659 : Ianuarie 23, 2012, 11:58:19 »

legea balcan !!!

Nu mai ofta domnule,mi-ar fi placut sa va pot apela cu numele adevarat,dar sunteti un anonim,iar unui anonim nici nu ar trebuii sa-i dau raspuns.Va raspund totusi,si va spun ca nu aveti dreptate.Veti vedea curajosule anonim ca indemnizatia si drepturile revolutionarilor vor fi recastigate datorita celor pe care dv ai huliti.

Urmariti:
COMUNICAT

Conform Protocolului din data de 20.01.2012 preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ dl. Teodor Marieş este invitat luni, 23 ianuarie 2012, la ora 19.00 la Parlamentul României.

Scopul întâlnirii de luni seară: discutarea propunerilor celor trei părţi (PDL,Guvern şi revoluţionari) privind modificările ce urmează a fi aduse Legii Recunoştinţei.

De asemenea, în cursul zilei de mâine, ministrul finanţelor, dl. Gheorghe Ialomiţeanu şi secretarul de stat, dl. George Costin vor identifica soluţia financiară pentru plata indemnizaţiilor reparatorii, soluţii ce trebuie înaintate luni, 23 ianuarie Primului ministru, dl. Emil Boc.

Luni, 23 ianuarie 2012 la orele 18.40 la intrarea S1 (Izvor) preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″, va face o scurtă declaraţie şi va înainta presei propunerile privind modificarea Legii Recunoştinţei susţinute de asociaţie.

Asociaţia va fi reprezentată la întâlnirea de mâine de preşedintele Teodor Marieş aflat în a 64-a zi de greva foamei şi vicepreşedintele Vlad Ciobanu aflat în a 36-a zi de greva foamei.

Pe timpul negocierilor Consiliul Director al Asociaţie “21 Decembrie 1989″ a decis suspendarea protestelor la sediul PDL.

Bucureşti,

22 ianuarie 2012

Departamentul de presă al Asociaţiei “21 Decembrie 1989″

http://www.jurnalul.ro/observator/pdl-a-cumparat-tacerea-revolutionarilor-602200.htm
PDL a cumpărat tăcerea revoluţionarilor
Partidul Democrat Liberal a "cum­părat" tăcerea revoluţionarilor cu bani publici. În urma protestelor de amploare din Piaţa Universităţii, doi dintre liderii PDL, în speţă Ioan Oltean şi Mircea Toader, i-au convocat pe ştabii revoluţionarilor la sediul partidului, pentru a le cere să înceteze orice formă de protest împotriva actualei puteri.

Concret, pe 20 ianuarie, la se­diul PDL şi-au făcut apariţia George Costin, Teodor Mărieş, Nicolae Bă­nuţoiu, Victor Grigorescu, re­pre­zentând Blocul Naţional al Re­vo­luţionarilor, Asociaţia 21 Decembrie 1989 şi CNS Cartel Alfa, pentru a semna protocolul cu cei doi li­deri ai partidului. În urma ne­go­cierilor, ministrul Finanţelor împreună cu revoluţionarul-secretar de stat George Costin au fost desemnaţi să găsească o soluţie pentru a fi plătite indemnizaţiile revoluţiona­ri­lor. Totodată, va fi modificată şi com­pletată Legea 341 din 2004, prin care li se aduce recunoştinţă eroi­lor martiri şi luptătorilor care au contribuit la Revoluţia din 1989. În schimbul tăcerii, George Costin vrea să transforme nemulţumirea re­voluţionarilor într-o megaafacere imobiliară, prin care să îm­bo­gă­ţească rapid peste noapte pe spatele oa­menilor care au de primit indem­ni­zaţiile de revoluţionari. Practic, el vrea ca toate sediile revoluţionari­lor să treacă gratis în proprietatea aso­ciaţiilor de revoluţionari, plus multe alte drepturi băneşti. Toate aceste amendamente şi modificări vor fi prezentate astăzi grupului PDL din Camera Deputaţilor, cu con­diţia ca: "Până la realizarea celor înscrise în prezentul protocol se suspendă orice activitate publică şi stradală a Asociaţiei 21 Decembrie 1989, de la sediile PDL".

Dar cine este revoluţionarul George Costin, care, pe lângă funcţia de secretar de stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989, figurează şi ca preşedinte al Asociaţiei "Decembrie 1989-Metrou". Înainte de Revoluţie, ac­ti­vistul de partid Costin lucra la IMGB, fiind desemnat şef al gărzilor patriotice din fabrică. Pe 17 decembrie 1989, gărzile patriotice au fost înarmate şi scoase în stradă să asigu­re liniştea. După fuga lui Ceauşescu de pe 22 decembrie, Costin a schimbat macazul, transformându-se în revoluţionar. Potrivit declaraţiei de avere, la 22 de ani de la Revoluţie, Costin a primit de la Casa Naţională de Pensii o indemnizaţie de peste un miliard de lei vechi, iar soţia sa, doar vreo 100 de milioane. Prin con­turi mai deţine aproximativ trei miliarde de lei. O altă afacere du­bi­oa­să în care a fost implicat a fost cea legată de terenul ANL din Bă­nea­sa, când a încercat să pună mâna pe un teren de 100 de hectare aflate în domeniul public al statului. Dar în ultimii ani a câştigat mult mai mult, pentru că revoluţionarii din organizaţia sa au fost puşi să-i ce­de­ze prin acte notariale un procent din indemnizaţia primită retroactiv, din 2004 până în prezent. Practic, fiecare revoluţionar i-a cedat o su­mă cuprinsă între 100 şi 300 de mi­lioane de lei vechi, bani publici. Geor­ge Costin a refuzat să co­menteze.

Dar secretarul de stat al revo­lu­ţio­narilor a "confiscat" prin asociaţia sa spaţiul destinat mitingurilor din Cotroceni. La fel a procedat şi în perioada protestelor la care au participat poliţiştii şi profesorii. Potrivit unor surse care au dorit să îşi păstreze anonimatul, pentru aceste servicii, George Costin ar urma să fie răsplătit cu fotoliul de consul general al României în Italia.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1660 : Ianuarie 23, 2012, 14:47:32 »

Cine vb! Cinci intr-unul! Daca nu-l acuza Iulia pe fi-tu de trafic de droguri si acum ai fi scris sub o gramada de nick-olaiuri ca sa avem impresia ca mariesii si basisti e multi dom`le!
Nu m-am retras de pe forum diplomatule, dar am s-o fac curand. Am fost plecat acasa si in loc sa ma intorc dupa Revelion, nu m-am putut abtine si mi-am lungit sederea ca sa pot participa la demo din Piata Univ din Bucuresti. A trebuit sa ma mut in capitala pt acea perioada si am locuit la cineva, nu la hotel, unde nu am avut acces la www. Seara sau dimineata veneam frant si nu aveam energia sa mai caut un loc cu conexiune si chef sa-mi cheltuiesc timpul ca sa intru pe forum. As fi fost activ si aici daca as fi avut posibilitatea sa postez de pe mobil, dar vb altadata despre povestea mobilului meu. La multi ani!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1661 : Ianuarie 23, 2012, 15:22:02 »

Iulia va avea un proces in instanta pe aceasta tema.In acest proces vei fi si tu citat.Eu si familia mea nu avem nicio legatura cu acuzatiile aduse de iulia si sustinute de tine.Tot ce ai scris aducand indirect acuzatii mie si fiului meu ma va ajuta in instanta.Iulia nu a pomenit de fiul meu,tu o faci.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1662 : Ianuarie 23, 2012, 15:30:44 »

Nicolae, las-o balta cu ranchiunile si cu toate rautatile,hai sa fim mai toleranti si cat se poate de echilibrati, hai sa ne iertam si sa ne solidarizam, pt binele tarii si a noastra a tuturor.!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1663 : Ianuarie 23, 2012, 15:43:28 »

Nicolae, las-o balta cu ranchiunile si cu toate rautatile,hai sa fim mai toleranti si cat se poate de echilibrati, hai sa ne iertam si sa ne solidarizam, pt binele tarii si a noastra a tuturor.!
Cred ca esti constient ca o acuzatie in legarura cu droguri este f. periculuasa si daunatoare,mai ales ca nici prin vise nu am avut eu sau vreun apropiat de-al meu legatura cu drogurile.Vreau ca legea sa-mi faca dreptate!Nimeni nu poate sa inventeze niste fapte aberante facute de mine sau apropiati,numai din invidie pentru ca am fost ales democratic in niste functii la nivel national in miscarea revolutionara.N-am nevoie de aceste functii,asa ca invidia lui Iulia a a altora este nejustificata,si in nici un caza nu admit acuzatii neadevarate.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1664 : Ianuarie 23, 2012, 16:36:28 »

Eu nu te-am acuzat. Am spus ce a afirmat Iulia. Daca ma chemi in istanta, am sa fac exact aceasta declaratie, dupa care, daca as cobora la mintea ta, as putea sa te dau eu in judecata pentru hartuire. Din partea mea fi insa linistit si in privinta urmaririi in justitie si in cea a invidiei pe functiile tale la nivel national, pentru ca nu dau nici macar un card golit pe ele, doar imi sti parerea despre BNR-ul impostorilor.
Memorat
Pagini: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 146
Schimbă forumul: