Main Content:

Pagini: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 146

Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti
« Răspunde #1815 : Martie 15, 2012, 01:24:35 »

Nu mai tot intreba atat de insistent. Chiar daca ar exista o forma finala a proiectului de lege, nu te-ar ajuta cu nimic s-o posezi. Pedelistii vor sa tergiverseze totul pana la alegeri, pentru ca sa le faca un cadou costisitor celor din USL daca vor castiga. Trag de timp si o vor face in continuare.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1816 : Martie 15, 2012, 10:03:24 »

15 martie 2012, ora 18.00 – şedinţă de Consiliu Director
http://www.asociatia21decembrie.ro/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1817 : Martie 15, 2012, 10:43:06 »

Instigator? Exemple concrete, nu frazeologie pedelizda.
Intre timp, adulatii tai din BNR-ul impostorilor iar au luat-o-n bot.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/ultima-ora-19, pblicat de cristinalro la 9:27 pm
Ultima oră!

Aproape fără întrerupere de la ora 17.00 şi până la ora acestei postări, senatorul Raymond Luca şi deputatul Niculae Mircovici, membri în comisia CPRD propun pe bandă rulantă, amendamente aberante. Acest lucru îl fac de peste o lună, în special deputatul Mircovici.
Membrii Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi sunt sideraţi de aberaţiile celor doi.
Reprezentanţii Colegiului Revoluţionarilor: Ioan Gurzău de la Cluj, Ioan Cin de la Timişoara, Nicolae Bănuţoiu şi Teodor Mărieş din Bucureşti nu au fost primiţi la lucrările Comisiei datorită opoziţiei deputatului Mircovici.
Reprezentanţii revoluţionarilor aşteaptă şi la această oră o discuţie la Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi.
“Nu renunţăm şi aşteptăm până vom fi primiţi de preşedintele Comisiei, domnul Daniel Buda” – Ioan Cin, Timişoara.

Update:
La ora 20.45 s-au încheiat lucrările Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi urmând ca ele să fie reluate mâine, 14 martie 2012. Din nou promisiunea că la începutul săptămânii viitoare legea va fi votată.

Dupa ce am citit aceste anunturi de pe site-ul lui Maries (al lui pentru ca asociatia a devenit prizoniera sa), mi-am spus ca mai exista oameni cinstiti in Parlament. Dragi revolutionari, trebuie sa le multumim celor doi parlamentari pentru lupta fidela pe care o duc pentru apararea drepturile revolutionarilor adevarati. Legea nu trebuie schimbata, trebuiesc eliminati impostorii, atat!
"Ultima ora!" a inregistrat numeroase comentarii intre timp. Cam cu atat s-au ales cei de la Asociatia 21 Decembrie a lui Maries, cu comentarii... Prima a fost o comentatoare, Marilena, colega noastra de pe acest forum, careia vreau sa-i adresez cateva randuri.

1.   # Marilena pe 13 Mar 2012 la 9:36 pm
Si noi asteptam sa postati amendamentele….adica,ultimele modificari…pentru ca numai asa vom putea da dreptate unuia sau altuia..

Draga Marilena, imi pare rau pentru tine, pentru ca ai intrat in jocul lui Maries si al pedelistilor care dezbina revolutionarii si le fura indemnizatiile, fara sa fi facut nimic pentru aflarea adevarului despre Revolutie si, in special, fara sa fi aflat si pedepsit asasinii din decembrie 1989. Toata agitatia cu amendarea legii e o modalitate de tergiversare a lucrurilor, un mod de a le mai da oarecari sperante unor categorii de revolutionari, de a nu-i lasa singuri cu adevarul in fata si adevarul este ca nu vor mai primi indemnizatii. E o tactica de politicieni decazuti din orice demnitate umana, care au apelat la serviciile murdare ale unui agend de-al lor, Maries, care sa faca gesturi teatrale pentru a-i mai prosti o vreme pe prosti, pana se vor obisnui cu pierderea banilor, cu faptul ca nu vor avea nici indemnizatii, nici asasinii din `89 pedepsiti. Nu are sens sa le facem jocul.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1818 : Martie 15, 2012, 11:31:53 »

Celelalte comentarii de la "Ultima ora!":

2.   # constantin pe 13 Mar 2012 la 10:08 pm
Se comfirma ce va spuneam anterior,niciodata legea nu va iesi cum vor unii dintre noi,ci cum vor ei.Daca vrem totusi sa fim cinstiti cu noi,nu este treaba noastra sa decidem cine ramane si cine nu.Acum avem o scuza,am vrut dar nu ne-au lasat cei din parlament,respectiv deputaii,MIRCOVICI SI RAYMOND LUCA. Mai bine cerem ca o data cu restituirea a 15% bugetarilor,sa ne dea si noua banii la nivelul salariului mediu brut.Daca nu vom cere asta si peste 10 ani tot in acelasi stadiu vom fi.NICIODATA NU AM FOST IN STARE SA NE INTELEGEM TOATE ASOCIATIILE
3.   # crina pe 13 Mar 2012 la 10:09 pm
DOAMNA MARILENA, AMENDAMENTELE O SA FIE APROBATE ATUNCI CAND NOI IL EXPULZAM PE MIRCOVICI IN BULGARIA SI PE LUCA IN RUSIA.ISI BAT JOC DE SANGELE VARSAT DE PARINTII NOSTRI.PE SANGELE VARSAT DE PARINTII NOSTRI AU AJUNS EI IN PARLAMENT.TREBUIE DATI AFARA DIN TARA ACEST MIRCOVICI SI ACEST LUCA.
4.   # crin pe 13 Mar 2012 la 10:12 pm
V-am mai spus si la postarea de ieri si v-o repet.Zilele trecute am asistat la o discutie intre persoane din conducerea BNR si Mircovici de unde reiesea ca Mircovici a fost pus de acestia sa incurce si sa intarzie, alaturi de Raymond Luca, legea in comisii. Ar trebui ca cineva sa posteze acest lucru pe forumurile revolutionarilor, ca acestia sa-i traga la raspundere pe sefii de asociatii (unul dintre protagonistii discutiei la care am asistat este presedinte la o asociatie de rev. din Sibiu)
5.   # gabriel pe 13 Mar 2012 la 10:15 pm
are dreptate Marinela, sa posteze Maries amendamentele cu care nu e de acord si de ce.Mircovici, in Banat ,este apreciat si intotdeauna a facut ordine si curatenie in misei
6.   # timisoara pe 13 Mar 2012 la 10:15 pm
vreau sa stiu ce asociatii reprezinta d-nul mircovici din timisoara si citi membrii au aceste asociatii,eu sunt din timisoara iar in acest oras sunt trei asociatii cu multi membrii iar restul au foarte putini pe care dintre noi ne reprezinta,caci eu nu ma simt reprezentata de acest om care a facut parte din armata lui ceausescu iar acum este mare revolutionar,astazi a facut declaratii de presa precum a fost amenintat de DORU MARIES si DORU BRAIA,niste aberatii dar stie sa joace teatru pentru a reusii sa interzica intrarea in parlament a presedintilor de asociatii ca el sa poata modifica legea asa cum doreste el si prietenii lui,ce articol din lege il deranjeaza este cumva art.8,de ce taraganeaza modificarea legii.
7.   # Manistul pe 13 Mar 2012 la 10:58 pm
Acum se stie care, cine, ce si cat de adevarat revolutionar este!
Si iata-i si pe ultimii TERORISTI ai revolutiei, cu amenamentele lor aberante! + +… Si cat de mult i-am iubit si i-am respectat!…
Acum ii cunoasteti +++++++++++++++++++++++++++++++
Pentru ce ADEVAR si RECUNOSTINTA lupta ocultii astia oare?
==========================================
… POATE AU “BUBE” IN DOSARELE LOR SAU POATE CINEVA II SANTAJEAZA si au nevoie de ajutor din partea noastra, pentru ca alta explicatie nu exista! …
Dorule, nu te lasa! Nemernicii nu mai au scrupule, dar NOI, cei care ne consideram ‘adevarati’, SUNTEM ALATURI DE TINE!
===========================================
Fratilor, sa nu uitati niciodata ce s-a intamplat azi in Comisie!
Cerem imperativ publicarea stenogramei Sedintei Comisiei Juridice de astazi, 13 martie 2012, pentru Istoria Demnitatii noastre revolutionare, dupa 22 de ani de la Revolutie! ***
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
LEGEA RECUNOSTINTEI INSEAMNA SI LEGEA ADEVARULUI, iar DEMNITATEA se castiga prin LUPTA continua PENTRU ADEVAR !
8.   # crina pe 13 Mar 2012 la 11:02 pm
DOMNILOR NE MAI ABURITI MULT.VAD K A INCEPUT SA VA PLACA ABUREALA COMISIEI JURIDICE.FITI MAI CONCRETI.ORI MERGEM PESTE EI ORI LE DAM VOIE SA FACA CE VOR.NU AU MURIT PARINTI NOSTRI PENTRU EI K SA NE ABUREASCA PE NOI CAT SI PE VOI.LA ARME FRATILOR.
9.   # mihail36 pe 13 Mar 2012 la 11:13 pm
…care amendamente??? or sa se faca candva pe sub masa…/
deocamdata televiziunile, prin glasul lui mircovici, au spus ca s-a APROBAT deja…, INTERDICTIE de 1 an ptr a intra in parlament,impotriva revolutionarilor care ne reprezinta…
10.   # Capraru Petre pe 13 Mar 2012 la 11:15 pm
Mie candva (pe la 17 ani) imi povestea un amic cum unele armate au ‘arme fara zgomot’, iar eu am zis : “cutite ?”, iar el a ras si mi-a zis ca Hernandez a cucerit America de Sud nu doar cu Biblia si sabreri, ci si cu haine pline de virusi de gripa.
Madam de Pompadur avea o ‘garla’ de ‘fufe’, iar Hitler i-a afumat cu trabucul sau aprins pe, multi la incheierea tratatului de la Viena, cand a reusit a da din Romania, Ungariei si Bulgarie.
Sa ne mai miram de paduchi ca mircovici si Luca asta, nascut sovietic si devenit american, in fapt un j——- neocomunist din pnl… [ce e in ELDRul (european liberal democrat reformaten) europei ... adica factiunea ultima a liberalilor, inclusiv neocomunisti din continentul nostru (dar tot sub talpa neofrancmasonilor asazis sionisti, in fapt necrestini 'iudeo' masonici)] …care in USA n-ar fi nici sofer de congresman american, dar aici ne freaca pe noi cum vor avortonii usl in comisiile parlamentare, cum a facut si amicul lui Tariceanu (a se citi molifteanu) bandit mai mic ca Patriciu, dar care ar merita sa-i fie coleg de camera la Jilava, ca si alti tradatori de neam, precum Adrian Severin sau/si Adrian Nastase, care are comun cu em.boc faptul de-a fi ca si ‘…baciul ungurean…’ (MRUngureanu- pr. min.) de azi cc/utc, continuator pcr/fsn de sub bagheta rromo-ovreului-romanaso-comunisman (ati ghicit) ion iliescu, cum se vede.
Asadar cred ca e cazul sa incercam si noi cate ceva din astea, in lupta asta… nu doar greve, si manifestari de strada, ori procese in tribunale, ce ziceti ?…
Deci, la treaba cu mici/e, si cu mari/e… dragi rev.i/e, …pt. ai antama si a reusi sa ne capatam drepturile, fara sa ne mai saboteze din pozitiile unde i-au pus sefi lor de partid (gasca) in tara devenita a mafiei politice de dupa ‘90 pan’ azi.
Vorba lui Iancu : “No gata, no hai !…”
11.   # IANCU RADOMIR - GHERMAN Timisoara pe 13 Mar 2012 la 11:27 pm
“Umblatul creanga pe izlaz” nu se pedepseste atata timp cat nu aduce atingere orizontului de speranta . Aveti la Asociatia 21 Decembrie din Bucuresti – sau din tara – cativa membri care incearca sa dea o anumita “directie” . Inaite de a face judecati de valoare ar fi nimerit sa explicati legatura ombilicala cu George Costin si eventual sa cereti scuze celor in numele carora afirmati ca vorbiti .
Am spus saptamana trecuta – si a scapat “cenzuratorului” – ca a devenit cutuma discutarea in fiecare saptamana a modificarilor la L341 / 2004 in Comisia Juridica si am avut dreptate .
Eu cred ca este suficient sa sustineti acordarea Recunostintei si unor beneficii pentru Luptatorii din Decembrie 1989 si sa lasati sarcina judecatilor de merit pe seama Statului – cu dreptul de a face adrese si cereri acolo unde credeti ca Statul a gresit cu plus sau cu minus .
Daca vorbiti despre “idealurile Revolutiei din Decembrie 1989 nu puteti cenzura postarile care folosesc un limbaj civilizat pe motiv ca “nu va aplauda”.Cred ca sunteti – ca orice oameni – cu limite si subiectivi uneori .
Am admirat lupta domnului Teodor Maries pentru consolidarea societatii civile dar aceste practici impun intrebari .
Un dialog civilizat exista numai atunci cand – drept dovada de minima decenta – declari numele si , eventual , localitatea de domiciliu . In spatele unui nume de imprumut se ascund , in general , cei care nu au curajul sustinerii propriilor convingeri- se naste intrebarea : cat de curajosi au fost in Decembrie 1989 ?
12.   # ESCULAP pe 14 Mar 2012 la 1:07 am
Cert e ca sunt de groaza acesti tovarasi! Toti, in bloc! Ne dau senzatia ca efectiv nu sunt doua tabere cu doua interese diametral opuse(chiar daca, in esenta, asta s-au dovedit a fi!), ci sunt doua tabere unite impotriva unui interes legitim, cel al luptatorilor adevarati(cei care isi doresc din tot sufletul epurarea, detoxifierea de elementele nocive infiltrate, si aici mai fac o paranteza: impresia mea e ca infiltratii sunt din ambele tabere si acolo-i lupta). Iar concluzia cea mai pertinenta, pe care cadadixez sa mi-o exprim este aceea ca lucrurile se tergiverseaza numai din cauza ca toti eroi Revolutiei din 1989 sunt terfeliti tocmai datorita faptului ca nu au fost si nu sunt reprezentati de eroi (cu preponderenta la nivel de asociatii, dar vadit si la nivel de comisii si parlamentari, mai ales la nivel de Bucuresti si Timisoara). Acum, cand un reprezentant civil(un Ne erou, ca sa fiu delicata), care avea ce cauta la sefia SPPR e la racorica, normal ca si ceilalti “civili” din anturajul lui , nefiind siguri de “urmari”, trag de timp si de scaune. Cam asa cred eu ca stau treburile. Dar nici pe mine, nici pe tine, Marinela, si nici pe alti ca noi nu-i baga nimeni in seama… Hai sa-ti zic una calda: In seara aceasta Domnul Premier Ungureanu, la emisiunea Domnului Mihai Gadea s-a dovedit de o generozitate “rara”: A zis ca v-a primi 3 protestatari din P-ta Operei la discutii( Crezi oare ca vor fi si aceia 3 toti PDL-isti?…Eu cred ca da!…Da Doamne sa nu fie-asa si poate ajunge la Dansul si un erou adevarat)….
13.   # viorel pe 14 Mar 2012 la 7:25 am
Niculae Mircovici a fost amenintat cu moartea articol de pe site-ul RTV (Un deputat susţine că a fost ameninţat cu moartea. “Am primit o ameninţare telefonică în care în mod explicit mi s-a spus că este bine să rămân cu capul întreg, este bine să mă gândesc la faptul că am copii, nepoţi, deci practic o ameninţare cu moartea”. Asta le-a spus deputatul din grupul minorităţilor, Niculae Mircovici, membrilor Biroului Permanent al Camerei Deputaţilor, la şedinţa de luni.)
14.   # Man pe 14 Mar 2012 la 10:19 am
Un comportament ciudat al celor doi deputati intervenienti…!
Daca pana si membrii Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi “au ramas sideraţi de aberaţiile celor doi”, inseamna ca s-a intamplat ceva foarte grav acolo! Dar, pentru ca sa intelegem mai bine agitatia si comportamentul celor doi, pe care noi ii cunoasteam cu totul altfel, sustin publicarea stenogramei Sedintei Comisiei Juridice, de disciplina si imunitati din data de 13 martie a.c. Multumesc.
Mai mult, dl. dep. N.M. a afirmat ca a fost amenintat cu moartea si la telefon… si la Parlament!!! De cine? Nu stie prea bine! Cere ajutorul “serviciilor”!… Dar zice ca l-ar fi amenintat in Parlament si Doru Braia!!! Cu ce oare? Cu vreo invitatie la televiziune, la N24, la emisiunea lui, Talk Soc? Mare amenintare si mare spaima, nu-i asa? Categoric, ne trebuie si un examen psihologic al inspaimantatului ales, care a cerut interdictie in Parlament pentru Maries si Braia…
15.   # albert pe 14 Mar 2012 la 10:26 am
Vor face ca si cu legea CNSAS.Din interviurile date,dl Luca s-a aratat sa zicem neprietenos fata de unele modificari,de altfel corecte si necesare.Cu toate ca de multe ori si-a aratat atasamentul fata de noi,acum nu inteleg ce se intampla.
pe de alta parte,sigur ca iarasi militarii vreau sa se impuna.Ca pe 22.
Doar nu am plecat de pe Dimbovita.
16.   # Amic5 pe 14 Mar 2012 la 10:38 am
Postati noile amendamente
17.   # ion revolutinar authentic pe 14 Mar 2012 la 1:34 pm
va rog sa ami comunicati daca azi an plen se dezbate legea 341 da si la ce ora va multumesc
18.   # mihail36 pe 14 Mar 2012 la 1:44 pm
ptr. ADMINISTRATOR
Va rog sa publicati si mesajele celor care ne injura, tot nu ii baga nimeni in seama.
Pot fi si revolutionari autentici,care nu si-au facut dosarele si acum le pare rau…
Probabil au luat la cunostinta ca DREPTURILE/ teoretice/ ale revolutionarilor se acorda in continuare…,SUPRAFETE DE TEREN, spatii comerciale, sume in bani…,dar le putem dona lor locurile de veci…
In continuare afirm ca,dupa ce proiectul o sa treaca de Comisia Juridica, SURPRIZELE v-or fi la aprobarea in plenul Camerei Deputatilor/// atunci or sa taxeze proiectul de lege pe care il banuim/// precum s-a intamplat cu Legea LUSTRATIEI…
19.   # depbulg pe 14 Mar 2012 la 2:21 pm
Din Buc. singura asociate care depune o activiate specifica revolutionarilor este doar “Asociatai 21″.Restul pauza.Sa inteleg ca presedintii nu prea au “camasile curate”ca si Costin.!!!Se spune despre bulgari ca au capul mare si inteleg foarte greu ,dar,acest Mircovici chiar o confirma.Campania electorala bate la usa,si el sa nu fie vazut de minoritatea lui cu nici-o activitate!?Ma mira colegii de la timisoara cum de nu iau atitudine, sa (nul)mai lase sa se zbata atat,ca dupa campanie… sigur nu se va mai auzi de el.
20.   # Marilena pe 14 Mar 2012 la 2:32 pm
Eu nu am fost de fata la discutia ”incinsa” la care face referire Mircovici,dar am asistat la altele..tot ceea ce pot sa spun este ca atit Doru Braia cit si Maries n-au jignit si n-au scuipat…Au fost temperati ,civilizati si au vorbit cit se poate de clar si de concis.
Cit priveste amendamentele care au iscat atita scandal ,ele trebuie postate.
Nu este normal ca cei de la SSPR sa se certe cu Com parlamentara iar noi sa nu stim care e marul discordiei…( sigur acolo sint multe surprize)…….
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1819 : Martie 15, 2012, 11:34:33 »

21.   # Doru pe 14 Mar 2012 la 2:38 pm
Cine stie noile amendamenta care au trecut deja de comisie?ma tem ca nu stie nimeni, numai se da cu presupusul…regret dar asta cred ca este, ne va soca ce va iesi
22.   # Victor pe 14 Mar 2012 la 2:54 pm
Acest mincinos ordinar de Mircovici care nu recunoaste ce am hotarit dupa o noapte intreaga de dezbateri la sfirsit spune: dimineata la comisie vedeti ca nu recunosc nimic ! ce fel de om e ?
23.   # stela pe 14 Mar 2012 la 3:41 pm
SSPR – ul nu raspunde nici la telefon, daca nu rezolva mai repede cu amendamentele ar trebui sa-i trimitem dupa indemnizatiile noastre. Si asa se cheltuie mai mult cu ei pe luna decat indemnizatiile noastre! Asa ne scoatem banii altfel nu vad
24.   # CHIS ALEXANDRU LRM-C 00238 pe 14 Mar 2012 la 4:54 pm
Cred că suntem consideraţi „drept naivi” de dl deputat Mircovici! Să nu ne amăgim că LRMD din Timişoara îl va pune „la colţ” pe reprezentantul lor, pentru că ei l-au împuternicit şi i-au cerut să susţină amendamentul potrivit căruia LRMD din Timişoara să aibă coeficientul de 1,70(ca fiind oraşul unde s-a declanşat Revoluţia) faţă de 1,10 cât este stipulat în actuala Lege nr.341/2004 pentru un LRMD din celelalte localităţi. În plus, să nu uităm că dl Mircovici este ofiţer şi consideră de „datoria sa” să cureţe imaginea şifonată a Armatei care – totuşi! – a deschis focul şi a ucis demonstranţi, mai ales la Timişoara şi Bucureşti. Cât despre „propunerea” pe care a făcut-o, de a-i fi ascultat telefonul, chiar dl Mircovici ne crede proşti! Chiar nu ştie dl Mircovici că odată cu interceptarea telefonului lui Costin de către DNA toate telefoanele care aveau „conexiuni” cu telefonul învinuitului, erau, automat, înregistrate, chiar dacă dl Mircovici are statut de parlamentar?
Cât priveşte comportamentul dlui Raymond Luca, acesta îşi găseşte o „explicaţie plauzibilă” în modul de acţiune al unui lider marcant al opoziţiei, aflat în „război electoral” cu Coaliţia de la Putere. Nici nu vreau să mă gândesc la o altă „explicaţie”, şi anume aceea de a fi implicat, în vreun fel, în acţiunile de eliberare(semnare conştientă) a certificatelor unor falşi LRMD. Un singur lucru mă intrigă, şi anume acela potrivit căruia dl Raymond Luca a spus că dacă se amendează Legea nr.341/2004 domnia-sa va demisiona din funcţia de preşedinte al CPRD. Dacă este aşa, atunci de ce chiar dl Raymond Luca formulează amendamente la Comisia Juridică? Cumva, amendamentele propuse de dânsul nu… vor conduce la amendarea Legii 341/2004? Nu ar fi mai uman – gândindu-se la chinurile unor LRMD care nu au ce să-şi întreţină familiile sau cu ce plăti ratele la bănci – ca domnia-sa să-şi dea urgent demisia din funcţia de preşedinte CPRD şi să nu mai tergiverseze amendarea legii, deblocând lucrările Comisiei Juridice? Vă invit să fiţi obiectiv şi raţional, domnule Luca!
25.   # Ioana pe 14 Mar 2012 la 5:53 pm
Vreau si eu sa stiu,daca aceste amendamente vor trece,totul intra in normal….,cind vom avea un nou presedinte,alti parlamentari si deputati acestia vor contesta si ei meritele noastre,vom fi din nou facuti ca la usa cortului….milogi …stam cu mina intinsa…paraziti…se vor face din nou alte verificari,vor da alte certificate… si tot asa mai departe cu fiecare guvernare.Am avut curajul de a schimba o societate cu pretul vietii,uni au murit lasind copii in urma orfani,femei vaduve,altii sint mutilati iar cei care au ramas in viata ……ce a ramas de noi?Oare noi sintam profitorii acestei tarii asuprite?ORCUM BLESTEMUL V A CADEA USOR ,USOR PE CEI VINOVATI,O SA I LOVEASCA CIND NU SE VOR ASTEPTA CACI NIMIC NU ESTE ETERN NICI PENTRU CEI BOGATI SI VOR ZACEA TOT SUB 2 METRI SUB PAMINT,NELUIND CU EI DECIT CITEVA LOPETI DE PAMINT.Peste ei se v a asterne tacerea dar noi vom ramine o mina de revolutionari care au avut curajulsa infrunte o societate putreda.
26.   # dragomir dan pe 14 Mar 2012 la 6:01 pm
Ce bine ar fi ,sa mai avem in miscarea revolutionara inca doi oameni ,ca d-nul Maries.Cinste lui ,pentru tot ceea ce face,pentru puterea lui (de unde mai are… ),pentru noi toti.
27.   # Victor pe 14 Mar 2012 la 6:19 pm
ion revolutionar nu stiu daca autentic ! @ Nu se mai voteaza nimic pina saptamina viitoare nici la comisie si nici in plen.
28.   # crina pe 14 Mar 2012 la 7:14 pm
domnule victor nu stiu care este adevarul si cine sunt cei vinovati .noi stam si asteptam cu sufletul la gura orice miscare neputinciosi cu ce nu sunt deacord acesti doi intrusi ?cu data de 222, cu urmasii peste 26 de ani ?
lamuritine si pe noi .se va mai face ceva cu legea asta sau nu ?
va rog sa imi raspundeti sa nu treceti cu vederea peste acest mesaj
29.   # Capraru Petre pe 14 Mar 2012 la 7:21 pm
@CHIS ALEXANDRU LRM-C 00238
1. Luca si NM sunt niste ‘alesi’,… cu cateva sute de voturi, (unul din diaspora, si alalalt de bulgari banateni) si marele lor merit e obedienta fata de puterea care ii sustine … primul de amicii banditi, din pnl, Patriciu si Tariceanu din usl, iar al doilea de ‘cauza’ care l-a facut ofiter rsr, si parlamentar minoritar, sub iliescu, si nu numai.
2. Stimate dle. coleg de dezbatere, eu pot sa te rog sa citesti si textul meu de mai sus, la care adaug, ca mai demult, am crezut in doctrina marelui Bratianu (desi la 1907 PNL a fo’ criminal, si n-a platit inca) si am fo’ coleg cu liberalii, si in Com. Af. Ext./DRN 2002-2004, unde am avut proiecte apreciate pozitiv inclusiv de liderul de atunci al lor – ‘Stolo’.
Proiecte de care s-a ales prafu’, caci nu le-au aplicat la guvernare. De exemplu, nu i-a interesat nimic in ceea ce priveste sprijinirea romanilor din diaspora, si mai ales din statele vecine noua (…).
Melescanu a fo’ surescitat chiar, cand i-am vorbit in sedinta, de proiecte, si chiar iritat, ca fusese refuzat pe la Chisinau, la intentia de-a cumpara el niste fabrici, pe metoda de la noi, “un leu/fabrica”, adica simbolic, sau oricum subevaluate la un ‘pret de inventar’, ca le face el super-rentabile, in occident… desi erau deja prin comenzile din Moskowa.
Mi-a replicat ca de unde voi gasi pt. proiecte fonduri (ce priveau mai ales relatia cu Rep. Moldova), si cand i-am amintit de banii dati de iliescu, (pe vremea cand el prezida CRAMONTANA la Bucuresti) minelor din Magnitogorsk, pt. a da hidrocentralelor moldovenesti de un mil. de dolari carbune pt. curent, pe bani nostri… a zis ca au mai fo’ unii candva (nevazandu-si barna…) ce se pricepeau la de toate, fara sa aibe un ban.
A fost urmat finalmente la sefia Comisiei, (dupa Chiliman, si N. Pop fo’ dept. independent) de dl. Cr. David, care cand am discutat cu el pt. implementarea proiectelor, mi-a zis ca ii e necesar la biroul sau ministerial un economist, si un jurist ca sa-i faca referenti… iar pt. mine, sa-l mai caut dupa numirea secr. de stat, sau sa sun dupa spusele secretarei, la demisii directori psd, ce fusesera inlocuiti, (…) pt. concurs de incadrare la externe, ca ei alte nr. tel. si directori nu stiu… Ca la birou i-am gas’ doar seful de cabinet nu mai exemplific, astia sunt liberalii… de azi, deci.
Si asa trimes la plimbare ca un biet coleg de haita fara stapan prin oras, mi-a mai lasat si nr. tel. al sefului de cabinet, ce n-a reusit sa mi-l dea ulterior sa vorbesc cu el niciodata in urm. 2 luni cand am mai sunat.
Faimosul viceprimar al capitalei, L. Orban… tot fo’ coleg pnl, cand l-am vizitat pt. recomandare cf. art. din legea elect,. pt. un post de istoric in centrul civic, dupa profilul meu de studii si referinte profesionale, mi-a recomandat grabit (wq de-a un interviu presei, cand l-am ‘prins’ la audienta oficiala de ‘vice’, dar la cabinetu’ de la pnl), sa urmaresc pe siteul primariei, cand si unde se depun actele pt. sustinerea concursului (…), ca si cum n-ar fi existat prevederea din legea electorala, si i-as fi cerut un favor personal.
Asa ca cei din pnl, dovedesc si incompetenta, si interes mafiot, nu de partid, dupa cum se vede ca au exercitat furtul din econ. nat. (ca de ex. : a) – platformeei petroliera de la Marea Neagra; b) – Rompetrol;, c) – fundatiei Gojdu, etc.), si nu respecta legile, nici pe cele electorale, macar pt. colegi devotati ani la rand, ori le interpreteaza dupa cum esti, sau nu esti neofrancmason, sau sponsor electoral, ori pers. influenta pe plan intern, sau extern, incat sper sa reusesc realizarea proiectelor in nou partid roman.
Asa ca, ce sa vrei de la slugarnici si avortoni, ce se supun ca orice javra, sub obladuirea… celor ce ii ghideaza spre atingerea unor interese straine natiunii, dar care ii fac magnati pe sponsorii lor, cu oarecare justificare in faptul ca rudele unora dintre ei au fost persecutate de regimul coimunist, insa alte rude ale lor s-au marcotat si au facut trainice familii sicofate cu securietii prietene, credema, chiar de nu-ti mai exemplific aici, dar asta e adevarul.
30.   # vlad pe 14 Mar 2012 la 7:24 pm
Victor
Nici saptamana viitoare nu se va vota nimic deoarece pe ordinea de zi a Camerei Deputatilor in perioada 19-20 Martie nu mai apare nik despre OUG 53 s-au modficari la L 341.
31.   # mihail36 pe 14 Mar 2012 la 7:26 pm
…era de asteptat! se dezbate luni, si se voteaza marti,dupa…Miercurea Ciuc.
mai,dragilor parlamentari, mircovici si luca,dar amendamente la Legea PICNICULUI,nu aveti???
imbirligati comisia cu amendamente la ea…
32.   # VICTOR pe 14 Mar 2012 la 9:34 pm
Crina si vlad@ Dupa cum se deruleaza evenimentele iar oprelistile celor doi, Raymond Luca si Nicolaie Mircovici din comisia juridica si probabil si din plen, daca ajungem aceasta lege nu va trece sau va trece foarte greu, Mircovici are 11 voturi in plen la minoritati si nu trebuie sa uitam ca si UDMR mai are cateva zile si cere un lucru care nu i se va da, acum e dezbatere publica dar daca ies de la guvernare toata munca noastra s-a dus pe apa sambetei. Dragi colegi, incercati prin toate metodele sa opriti pe cei doi domni !!! Dar nu prin amenintari si injurii ca ne da interdictie la toti pina la urma sa si respiram. vlad@ nu te mai lua dupa site-ul parlamentului cu programul lor de sedinte, acesta se schimba dupa cum bate vantul. Nu vreau sa fiu cinic si va rog sa nu va suparati pe mine, plata indemnizatiilor, daca legea va fi votata si ordonanta 53, daca vor fi bani, nu se va intra in plata imediat, incercati sa va axati pe alte venituri pana se va rezolva problema noastra.
33.   # Sin pe 14 Mar 2012 la 9:47 pm
Băi fraţilor, voi chiar aţi uitat. Ce spune legea: în anul 2012, îndemnizaţia …….nu se acordă. De fapt, ce mai speraţi? Nu vedeţi că totul este o joacă?
Memorat
« Răspunde #1820 : Martie 15, 2012, 11:37:33 »

EU NU INTELEG...CUM O SIMPLA ASOCIATIE 21 , ASTA A LUI MARIESI, POATE SA DICTEZE O LEGE DE CAPUL EI...SI TRECE PESTE INSTITUTIA CENTRALA REPREZENTATIVA A REVOLUTIONARILOR SSPR ?...?...  SE CREAZA UN PRECEDENT EXTREM DE PERICULOS CU CONSECINTE IREPARABILE. INSEAMNA CA ORICARE DINTRE ASOCIATIILE DE REVOLUTIONARI DIN TARA, SA-SI FACA DE CAP, SA INSTITUE LEGI PESTE CAPUL SSPR-ULUI...ASOCIATIA 21 MARIESI VINE CU DE LA EA PUTERE SA DICTEZE O LEGE CE NU ARE NICI O LEGATURA CU REALITATEA REVOLUTIEI DIN DECEMBEIE 1989...O LEGE INVENTETA ,NEREALISTA MENITA SA DISTRUGA REVOLUTIA SI REVOLUTIONARI ADEVARATI. COMISIA PARLAMENTARA CUM A LUCRAT TIMP DE 20 DE ANI ?...CUM DE AU AVIZAT FALSI REVOLUTIONARI ?...AICI ESTE BUBA ...........NU LEGEA 341 E VINOVATA DE INVENTAREA MIILOR DE FALSI REVI , CI COMISIA PARLAMENTARA. IMIXTIUNEA ASOCIARTIEI 21 MARIESI NU-SI ARE NICI ROSTUL,SI NICI DREPTUL DE A NASCOCI O LEGE CE NU ARE LEGATURA CU REALITATEA.NU INTELEG CINE-I ACORDA GIRUL LUI MARIESI DE A NE PRIGONII.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1821 : Martie 15, 2012, 12:39:43 »

Va repet ce v-am scris la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=651.195.

Doamna, 21 Bucuresti nu e o "simpla" asociatie. E o agentura. Iar maries nu a trecut peste SSPR, a lucrat mana in mana cu SSPR si SS, arestatul George Costin. Daca manevrele lui Maries si ale grupului infractional din jurul SS-ului nu ar fost dictate si agreate de PDL, Maries nu ar fi reusit sa ajunga la un microfon in Comisia juridica a Parlamentului. Analizati putin grupul "schimbistilor" legii:
George Costin, comunist, sef al statului major al garzilor patriotice de la IMGB, mai cunoscut pentru "IMGB face ordine" decat pentru vreo fapta in sprijinul Revolutiei.
Nicolae Banutoiu, "ranit" cu probleme mari de credibilitate ale dosarului de prescimbare.
Doru Maries, denuntat de dr Matrescu ca securist, grevist fantezist al foamei, prieten cu generalu care e prieten cu Iliescu etc.
Doru Braia, informator al Securitatii, strecurat in West si revenit in Romania dupa Revolutie sa fericeasca narodul.
Acestia alcatuiesc varful de lance al "revolutionarilor anticomunisti" care au dat lovitura de gratie revilor autentici si, daca acestia sunt, la ce va mai asteptati, de ce va mai intrebati? Nu are senes. Vad si eu ca e vremea intrebarilor si mirarilor degeaba, dar e contraproductiva. Trebuie sa inceapa vremea faptelor noastre, dar aceasta depinde de vointa si determinarea noastra. Le avem?
Memorat
« Răspunde #1822 : Martie 17, 2012, 21:30:59 »

Dl. senator  Raymond  Luca  este  foarte  suparat  si  doreste  ca  toti  revolutionarii  sa  afle  ce  se  ascunde  in culisele comisiei  insarcinate  cu modificarea  Legii 341.
iata  ce  a  marturisit  dl.  senator  chiar  ieri:

"Acuzatiile  la  adresa  mea  si a  dlui  deputat  Mircovici postate  pe  situl Asociatiei 21  Decembrie sunt  in  totalitate false. Noi nu  aducem o  multime  de  amendamente la  lege! Dimpotriva: incercam  sa  eliminam aberatiile propuse  de  cuplul Maries-Costin.
Nu din  cauza  noastra  nu  trece  legea,  chiar  daca  noi  nu  vrem  sa  treaca!Noi  avem doar  statut  de  invitati, nu  votam. Coalitia  are  12  deputati  dintr-un total  de 23 in. ar  putea  face  orice  ,  dar  vin  la  dezbatere  doar  3-4.
Am  incercat  in  cateva  randuri  sa  postez  comentarii sau  observatii  pe  site-ul Asociatiei,  dar  mi-au  fost  sterse. Evident  din  ordinul unui  farsor las pe  numele  lui , Maries.
Si  inca  un  amanunt:  pe  amicii  lui  Maries nu-i  intereseaza OUG 53 care  ar  rezolva  partial macar  plata pentru  2012."
Memorat
« Răspunde #1823 : Martie 17, 2012, 23:01:02 »

Înţelepciunea de la Braşov după modelul Timişoara
Publicat de cristinalro la 9:08 pm în categoria Comunicate
Amendarea Legii Recunoştinţei o prioritate pentru revoluţionari.

Comunicat de presă

Consiliu director al Asociaţiei 21 Decembrie 1989 Braşov convoacă  şedinţă lărgită cu toţi membri săi. Întâlnirea va avea loc mâine 10 martie 2012, orele 11:30, la Braşov. La întâlnire va fi prezentă o delegaţie a Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ din Bucureşti condusă de preşedintele Teodor Mărieş, subiectul principal ce va fi abordat la această întâlnire: Amendarea Legii Recunoştinţei de către Parlamentul României – o prioritate pentru revoluţionari.
Braşov 09.03.2012
Asociaţia 21 Decembrie 1989 Braşov
Preşedinte Demi Ioan
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/intelepciunea-de-la-brasov-dupa-modelul-timisoara/

S-a implinit o saptamana de la acea sedinta largita a Asociatiei 21 Decembrie 1989 din Brasov si in presa nu a aparut nimic altceva inafara anuntului (comunicatului de presa). Nu vi se pare ciudata aceasta situatiei? Daca accesati adresa unde a fost publicat comunicatul, pe site-ul Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti, gasiti comentarii prea putin relevante, mai precis nu s-a "divulgat" si nu s-a comentat nimic concret din ceea ce s-a intamplat la acea sedinta largita de la Brasov, desi se afirma ca o delegatie a asociatiei domnului Maries a participat la ea. Care e secretul, de ce nu exista informatii privitoare la acea intalnire "inteleapta"?
Memorat
« Răspunde #1824 : Martie 17, 2012, 23:05:05 »

Iata comentariile mentionate:

# timisoarape 09 Mar 2012 la 10:12 pm
ma bucur din tot sufletul ca in sfirsit toti revolutionarii adevarati au uitat de orgolii si incepem sa ne unim fortele ca numai asa vom reusii sa fim din nou respectati pentru meritele noastre. in decembrie 89 ne-am unit cu mic cu mare si am avut curajul sa cerem libertate tot asa si acum trebuie sa fim uniti indiferent de optiunile politice ale fiecaruia caci vom reusi.

# constantinpe 09 Mar 2012 la 11:01 pm
mor dusmanii din partea cealalta de oftica si de frica reverivicarii ca vor ranmane pe dinafara …

# Iuliape 09 Mar 2012 la 11:40 pm
Fratilor intelepti, eu chiar vreau sa cred in intelepciunea voastra, dar faceti bine si explicati putin confratilor vostri despre ce amendamente vorbiti. Pe acest site si pe altele am vazut Legea 341/2004 cu propuneri de amendamente(amendamente ale SPPR in majoriotate si unul sau doua ale ministerului muncii si ale dep.Mircovici,R.Luca) …e posibil sa-mi fi scapat ceva amanunte, dar o puteti gasi pe site-uri si citi-o. In forma aceasta a iesit din comisia juridica, urmand sa intre in camera deputatilor…Ce naiba s-a mai intamplat intre timp nu ne spuneti…dar faceti comunicate intelepte, fara precizari. E f.b. ca incepeti sa va adunati in jurul d.lui Maries(zic si eu, nu dau cu parul), dar cam greu se misca reprezentantii din toata tara…asa ca nu trebuie sa ne mire lalaiala…Totul e programat…de cine? de ce?…voi stiti inteleptilor. Tare mi-e mie teama ca de atata “intelepciune” o sa fie compromisa intreaga actiune a celor curati si de buna credinta( n-avem ce face fratilor, se vede treaba ca sunt prea putini acestia din urma si pe buna dreptate suntem ignorati… ). Va veni insa ziua cand neghina se va separa de graul curat si rodul va fi nesperat de benefic. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

# IMHOTEPpe 10 Mar 2012 la 6:59 am
In sfarsit, o dovada concreta de intelepciune…. Numai uniti vom putea invinge… Cand se va intelege ca politicul este cel care ne dezbina, vom fi cu adevarat o forta…. Succes !!!

# Sucuturdeanpe 10 Mar 2012 la 8:41 am
Asociatia 21 DECEMBRIE 1989 SIBIU

Membrii asociatiei noastre,solicita tuturor factorilor implicati in amendarea legii 341/2004,sa urgenteze amendarea legii recunostintei si acordarea de urgenta a drepturilor legitime,obtinute prin jertfa si sacrificiu.

Semneaza,
 Sucuturdean Nicolae-Presedinte,
 Petru Nicolae-Vicepresedinte,
 Craciun Petru-Vicepresedinte
 Mironescu Vasile-Membru in Consiliul de Conducere
 Sandru Doru-Membru in Consiliul de Conducere
 Pit Nicolae-Membru
 Paucean Stefan-Membru

# Alexandru Trifanpe 11 Mar 2012 la 12:27 pm
DAR DACA ,in momentele acelea de tensiune MAXIMA, SE DESCARCA O RAFALA DE AUTOMAT IN AER,ce faceau cei 6oo de oaameni inarmati pe buletin ?ca sa isi PAZEASCA CE AU CUCERIT,va spun tot eu :

=AVEAM 100 de CRUCI si la noi,una era a mea.
 INTREBARE ?
 =FOLIOSEAU CUIVA ACUM ?

=NU S-A INTIMPLAT ,SLAVA DOMNULUI.adatorita “instruirii” purtatorilor de ARME,ora de ora,si a faptului ca LA ATITEA VACTIME IN TARA ,cu sutele,MAI ERAU NECESARE si la NOI ,O SUTA ?iar BUCURESTIUL ne spunea sa fim vigilenti sa APARAM “SPATELE”.

=ACUM ,la 23 de ani .SUNTEM SCOSI DIN CARTI de niste “DESTEPTI” pe motiv ….CA LA NOI NU S-A INTIMPLAT NIMIC ?NU A MURIT NIMENI ?
 =ROG SA NU SE IA NICI O MASURA PINA NU AVEM DIN NOU AUTOMATELE LA PIEPT SA TRAGEM CITEVA RAFALE IN AER CA SA MOARA SI LA NOI CAREVA ,SA FIM CREDIBILI SI NOI.asa ar fi CINSTIT? …..NU CREDETI ?

=CUTUZOV,mare comandant de OSTI,a spus:

“CU CIT MAI PUTIN SINGE LA CUCERIREA UNEU REDUTE,CU
 ATIT VICTORIA ESTE MAI MARE” ,,,asa am gindit si noi.

SPER SA NU FITI SUPARAT CA NU AM TRAS SI NOI,,,,,
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1825 : Martie 19, 2012, 01:38:03 »

Instigator? Exemple concrete, nu frazeologie pedelizda.
Intre timp, adulatii tai din BNR-ul impostorilor iar au luat-o-n bot.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/ultima-ora-19, pblicat de cristinalro la 9:27 pm
Ultima oră!

Aproape fără întrerupere de la ora 17.00 şi până la ora acestei postări, senatorul Raymond Luca şi deputatul Niculae Mircovici, membri în comisia CPRD propun pe bandă rulantă, amendamente aberante. Acest lucru îl fac de peste o lună, în special deputatul Mircovici.
Membrii Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi sunt sideraţi de aberaţiile celor doi.
Reprezentanţii Colegiului Revoluţionarilor: Ioan Gurzău de la Cluj, Ioan Cin de la Timişoara, Nicolae Bănuţoiu şi Teodor Mărieş din Bucureşti nu au fost primiţi la lucrările Comisiei datorită opoziţiei deputatului Mircovici.
Reprezentanţii revoluţionarilor aşteaptă şi la această oră o discuţie la Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi.
“Nu renunţăm şi aşteptăm până vom fi primiţi de preşedintele Comisiei, domnul Daniel Buda” – Ioan Cin, Timişoara.

Update:
La ora 20.45 s-au încheiat lucrările Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi urmând ca ele să fie reluate mâine, 14 martie 2012. Din nou promisiunea că la începutul săptămânii viitoare legea va fi votată.

Dupa ce am citit aceste anunturi de pe site-ul lui Maries (al lui pentru ca asociatia a devenit prizoniera sa), mi-am spus ca mai exista oameni cinstiti in Parlament. Dragi revolutionari, trebuie sa le multumim celor doi parlamentari pentru lupta fidela pe care o duc pentru apararea drepturile revolutionarilor adevarati. Legea nu trebuie schimbata, trebuiesc eliminati impostorii, atat!
"Ultima ora!" a inregistrat numeroase comentarii intre timp. Cam cu atat s-au ales cei de la Asociatia 21 Decembrie a lui Maries, cu comentarii... Prima a fost o comentatoare, Marilena, colega noastra de pe acest forum, careia vreau sa-i adresez cateva randuri.

1.   # Marilena pe 13 Mar 2012 la 9:36 pm
Si noi asteptam sa postati amendamentele….adica,ultimele modificari…pentru ca numai asa vom putea da dreptate unuia sau altuia..

Draga Marilena, imi pare rau pentru tine, pentru ca ai intrat in jocul lui Maries si al pedelistilor care dezbina revolutionarii si le fura indemnizatiile, fara sa fi facut nimic pentru aflarea adevarului despre Revolutie si, in special, fara sa fi aflat si pedepsit asasinii din decembrie 1989. Toata agitatia cu amendarea legii e o modalitate de tergiversare a lucrurilor, un mod de a le mai da oarecari sperante unor categorii de revolutionari, de a nu-i lasa singuri cu adevarul in fata si adevarul este ca nu vor mai primi indemnizatii. E o tactica de politicieni decazuti din orice demnitate umana, care au apelat la serviciile murdare ale unui agend de-al lor, Maries, care sa faca gesturi teatrale pentru a-i mai prosti o vreme pe prosti, pana se vor obisnui cu pierderea banilor, cu faptul ca nu vor avea nici indemnizatii, nici asasinii din `89 pedepsiti. Nu are sens sa le facem jocul.
Ultimele doua comentarii, aparute intre timp, merita sa fie citite. Poate se trezesc si cei din subordinea lui Maries.

34 # crina pe 15 Mar 2012 la 4:02 pm
domnule victor vad ca deja ne luati cu daca sunt bani daca se voteaza daca daca daca eu cred ca voi stiti ca nu se va mai da nimic si ne amagiti ca pe niste copii mici va rog sa ne spuneti adevarul
35# zgubi pe 16 Mar 2012 la 10:42 am
pentru Crina……..iubita daca stam acasa si nu in strada nu o sa mai avem nimic………….in alta ordine de idei dupa parerea mea ceea ce face domnul Mircovici si cu Raymond Luca eu cred ca este de apreciat……..ei vor sa intirzie cit mai mult adoptarea legii in aceasta forma pentru ca este clar in defavoarea noastra…….repet asta este parerea mea…….o zi buna.
Memorat
« Răspunde #1826 : Martie 19, 2012, 20:36:20 »

Daca-mi amintesc bine, Banutoiu zicea ca-si da FOC!
PROMIT SA NU-L STING!!!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1827 : Martie 19, 2012, 21:33:41 »
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1828 : Martie 19, 2012, 23:46:02 »

Ca orice mediocru cu carente educationale, vorbeste in dezacorduri. Ca orice mincinos si manipu lator, minte si isi imagineaza ca e destept. Dar ma intreb cine-i permite nesimtitului sa discute procentele indemnizatiilor ca la piata? Mai taiem de aici, poate si de colo, aici atat, dincolo atat... Imi provoaca greata individul. Daca am avotbit frumos candva despre el, imi cer scuze public. E un nemernic.
« Ultima modificare: Martie 21, 2012, 00:50:44 de către razvan »
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1829 : Martie 20, 2012, 07:18:11 »

Toate Asociatiile din tara trebuie sa sustina amendamentul timisorenilor.
Asa se poate arata si solidaritatea dintre noi.
Daca Dan Perju stie ca intre noi sunt peste 2000 de colaboratori si securisti atunci ei au tot interesul ca nimic sa nu se intample si totul sa ramana in coada de peste.
Memorat
Pagini: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 146
Schimbă forumul: