Main Content:

Pagini: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 160

CAUTA SI VEI AFLA

• marga
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAUTA SI VEI AFLA
« Răspunde #1425 : Decembrie 17, 2012, 22:58:27 »

Rugă pentru naţiune
  |   

Există oare în Galaad
Vreun leac de vindecare?
Căci neamul meu este bolnav,
Şi rana lui e mare.

Se cere leac vindecător,
Se cere o minune
Să vindece al meu popor,
Româna naţiune.

Există-un doctor priceput
Să-i oblojească rana?
Că-l doare-aşa cum n-a durut,
Şi-l chinuie Satana.

Prin ciuma roşie trecuţi
În noua libertate,
Ucidem pruncii nenăscuţi,
Mânaţi de voluptate.

Incesturi, crime, sodomiţi,
Abundă prin ziare.
Suntem o casă de smintiţi,
În plină destrămare.

În ţara cu guvern corupt,
Parlamentari, miniştri,
Ca din pământ au apărut
Miliardari siniştri.

Ne vrem o ţară de creştini
Şi-o afirmăm din gură,
Dar de Hristos suntem străini,
La fel şi de Scriptură.

În blocuri triste, cenuşii,
Bătrânii mor de foame,
Uitaţi de stat şi de copii.
O, fie-Ţi milă, Doamne!

Te rog pentru poporul meu,
Pentru al Tău sfânt Nume,
Căci rana lui miroase greu
În ţară şi în lume.

Ascultă-ne din cerul Tău,
Tămăduieşte ţara!
Ne mântuieşte de cel rău,
La fel ca la Gadara!

Ridică, Doamne,-acest blestem!
Redă-ne bucuria!
Ne-ascultă ruga, fă un semn,
TREZEŞTE ROMÂNIA!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1426 : Decembrie 18, 2012, 13:45:54 »

De pe portalul sspr nu am inteles prea multe .Foile cfr si metrou le luam de la inspector ,sau ne milogim iar la presii de la asociatii,care nu ne da foile pna nu platim cotizatia.Daca luam indemnizatia mai treaca mearga ,dar asa?
Memorat
« Răspunde #1427 : Decembrie 18, 2012, 17:53:32 »

Bine v-am găsit fraților ! Nu trebuie sa stam cu mâinile în san ! sa uitat faptul ca USL a fost ales cu ajutorul nostru al Revoluționarilor ! vad ca cei de la USL au uitat sau se fac ca uita ca am ieșit la minus 25 de grade și l-am dat jos pe Boc ~ Ungureanu si PDL este o istorie de 2 bani ! sa nu ne lăsam călcați în picioare se vede clar ca se continua aceleași masuri ce au fost făcute de Basescu și clica lui , trebuie sa le aratam ca suntem vii si ca cu ajutorul nostru a câștigat USL ! Am citit si văzut anunțuri Huh Huh
postate precum ca noi suntem impostori si se vrea sa se uite de Revoluția din Decembrie 1989 ! sa nu fim lași sa fim uniți sa le aratam ca nu suntem un nimeni ! Sibiu este O ras Martir si vorbesc în numele meu , cred ca ce a făcut cei de la Brașov este bine dar nu cred ca vor da ăștia din USL vreo importanta mai ales ca ne-a scos din schema ! E bine Ponta ? E bine ? Se pare ca suntem conduși de FMI noi am fost buni atunci când a fost nevoie de noi ! O soluție ca pe 21 Decembrie sa Boicotam Parlamentul și Președenția , sa ne cerem drepturile noastre luate de regimul Boc care au tăiat pe nemiluite și eu sunt pensionar dar de boala pana si pensia de boala mi-a înjumătățito nu ma voi lasă asa si noi sa nu ne mai certam sa fim uniți ei vor sa ne destrame ceea ce cred ca nu va reusii ! Deci frați Romani sa nu ne lăsam sa le arătam ca nu este bine ce au făcut ! Desteaptate Romane Revoluționar ! România este a noastră a Romanilor nu a hoților ! Nu vedeți ca cei ce au furat sunt încă in Parlament în Opoziție? Frumos? Au imunitate e bine tov . Basescu e bine ? O țară de Penali e bine ? Unitate ! Unitate și pe ei și pe Mama lor de TICĂLOȘI !
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1428 : Decembrie 18, 2012, 22:47:30 »

Bine v-am găsit fraților ! Nu trebuie sa stam cu mâinile în san ! sa uitat faptul ca USL a fost ales cu ajutorul nostru al Revoluționarilor ! vad ca cei de la USL au uitat sau se fac ca uita ca am ieșit la minus 25 de grade și l-am dat jos pe Boc ~ Ungureanu si PDL este o istorie de 2 bani ! sa nu ne lăsam călcați în picioare se vede clar ca se continua aceleași masuri ce au fost făcute de Basescu și clica lui , trebuie sa le aratam ca suntem vii si ca cu ajutorul nostru a câștigat USL ! Am citit si văzut anunțuri Huh Huh
postate precum ca noi suntem impostori si se vrea sa se uite de Revoluția din Decembrie 1989 ! sa nu fim lași sa fim uniți sa le aratam ca nu suntem un nimeni ! Sibiu este O ras Martir si vorbesc în numele meu , cred ca ce a făcut cei de la Brașov este bine dar nu cred ca vor da ăștia din USL vreo importanta mai ales ca ne-a scos din schema ! E bine Ponta ? E bine ? Se pare ca suntem conduși de FMI noi am fost buni atunci când a fost nevoie de noi ! O soluție ca pe 21 Decembrie sa Boicotam Parlamentul și Președenția , sa ne cerem drepturile noastre luate de regimul Boc care au tăiat pe nemiluite și eu sunt pensionar dar de boala pana si pensia de boala mi-a înjumătățito nu ma voi lasă asa si noi sa nu ne mai certam sa fim uniți ei vor sa ne destrame ceea ce cred ca nu va reusii ! Deci frați Romani sa nu ne lăsam sa le arătam ca nu este bine ce au făcut ! Desteaptate Romane Revoluționar ! România este a noastră a Romanilor nu a hoților ! Nu vedeți ca cei ce au furat sunt încă in Parlament în Opoziție? Frumos? Au imunitate e bine tov . Basescu e bine ? O țară de Penali e bine ? Unitate ! Unitate și pe ei și pe Mama lor de TICĂLOȘI !

Probabil mai multi revolutionarii din tara nu stau cu mainele in san.Si nici doar pe tastatura.
Teoretic e corect ce spui,doar ca fenomenul revolutionar e mai greu de inteles. Doar ca autenticii revolutionari privesc fenomenul prin ochii unui revolutionar autentic.Putini au rabdarea si timpul necesar pentru a studia de ca am ajuns in situatia in care a ajuns miscarea revolutionara.
Revolutionarii autentici,cei care traiesc intradevar acel amestec rar de altruism,spirit de sacrificiu si nevoie acerba de libertate,sunt cu mult mai putini decat numarul care apare oficial ca revolutionari legati de evenimentele din Decembrie 1989.
        Multi dintre revolutionarii certificati de-a lungul celor 23 de ani,au fost  fabricati de catre diferitele comisii sau alte institutii,cu implicarea bineanteles a sefilor de
asociatii sau alte persoane cu atributii in procesul de certificare,acolo unde a fost cazul.Cu acest fapt este de acord toata lumea.
Deci acceptand acasta teorie, este normal ca lucrurile sa mearga incet.Revolutionari autentici sunt putini. Cei "fabricati artificial" sunt cei mai multi.
        Scopul principal,la origine, a fabricarii revolutionarilor falsi a fost unul strict politic,ca masa de manevra, ca mai apoi sa intervina factorul material si anume banii(Costin,etc) Ei nu se simt afectati de schimbarile care au loc in statutul revolutionarilor.Ei se sesizeaza doar daca acele schimbari privesc probleme strict practice,cum e cazul recent al modificarilor legislative care au ca efect sistarea platilor indemnizatiei conferite prin L341/2004.Insa cum ei stiu clar in ce situatie sunt,nu iau atitudine,de fapt nu au cum sa ia atitudine.
Majoritatea dintre ei nu sunt cum spunem in popor,"prosti",pentru ca inafara de faptul ca ei nu sunt afectati emotional de corodarea statutului de Revolutionar,ei stau permanent cu frica in san,ca vor fi descoperiti si probabil trasi la raspundere.Unii dintre cei "falsi"cum ii mai numim,putini cei drept,nu au capacitatea nici macar sa realizeze in ce situatie sunt.Dar revenind la cei mai multi,cum crede cineva ca ei au puterea,vointa si capacitatea sa se mobilizeze in astfel de cazuri?
      In cele mai fericite dintre cazuri,intra in diferite discutii virtuale,pe forumuri sau fac comentarii fara acoperire,de cele mai multe dati injurand sau jignind sub masca anonimatului.
Asa ca intreprinderea de actiuni revine celor putini,autentici, miscati de spiritul civic si care sunt cei care sufera intradevar in urma denigrarii la care e supusa miscarea revolutionara.
Populatia nu poate fi invinuita.Ea stie ceea ce politicile guvernelor postdecembriste le-au aratat prin intermediul presei.Presa care,binenteles e aservita intereselor de partid sau unor firme cu interese economice majore. Aici putem da un exemplu ipotetic:

In situatia din 2011-2012 si cea de fata pentru 2013,avand criza,scaderea PIB,...etc, guvernul oricare ar fi el,a incercat reducerii cheltuielilor inclusiv la investitiile la marile proiecte,acolo unde principalii beneficiari erau si sunt asa zisii " baieti destepti",oamei cu puternice legaturi politice sau de rudenie/prietenie.
Cunoscand situatia reala din societate,neavand de unde sa aduca rapid bani la bugetul de stat pentru continuarea unor investitii sau diferite cheltuieli, finantistii au trebuit sa taie din alta parte. Optiunea aleasa de guvernele Boc,o cunoastem cu totii.Masuri de austeritate."Baietii destepti" si politicienii care beneficiau de comisioane avand tot interesul ca sa fie bani pentru investitii. Partidul aflat la guvernare atunci si anume PDL-ul nu a putut face fata presiunilor,si si-au sacrificat capitalul politic in favoarea intereselor financiare. Fapt care a dus dupa cum stim la protestele initiate de catre revolutionari,ei fiind direct si grav afectatii de masurile de austeritate(L283/2011).
     Rezultat final: caderea guvernelor PDL si preluarea puterii de catre USL. In perioada urmatoare,in cazul revolutionarilor,situatia a fost mentinuta pe parcursul anului 2012 din doua motive electorale. Unu,pentru ca USL-ul sa aiba masa de manevra, si doi pentru a nu-si vedea USL-ul afectata imaginea in fata opiniei publice si a presei.Dupa alegerile din 9 decembrie 2012, situatia a revenit la starea de fapt din 2011,si anume,statul are nevoie de bani.Campania sa terminat,alegerile deasemenea.De unde sa ia,fara sa-si puna societatea in cap? Logic de la revolutionari.Logic spun,pentru ca ei stiu e mai usor si mai putin imoral sa taie de la o categorie sociala din care cea mai mare parte sunt "fabricati" si deci nu-si merita statutul cu atat mai putin indemnizatii reparatorii. E dur,dar din pacate e adevarat. Fie ca o recunoastem fie ca nu.

O mare parte din vina o avem noi,revolutionarii autentici,prin pasivitatea si lipsa de implicare de care am dat dovada de-a lungul timpului.Insa dintre noi,cea mai mare vina, o au cei care s-au compromis,si au participat la fabricarea falsilor revolutionari.

Cred ca a sosit momentul ca acestia sa faca un pas lateral si sa incerce sa repare raul facut miscarii revolutionare si istoriei.Sper ca majoritatea din cei la care fac referire sa aiba puterea si curajul sa o faca,
atat pentru binele lor cat si al nostru.

Dupa atata vorbarie, vreau sa va anuntam ca la Sibiu s-a miscat cate ceva. Ce nu sa miscat a fost lasarea orgoliilor deoparte si colaborarea si implicarea tuturor asociatilor de revolutionari.

Asadar Asociatia Sibiu Decembrie '89 a facut demersuri si am avut discutii cu factorii care pot influenta rezolvarea favorabila a situatiei in care ne aflam. In discutiile cu factorul politic si anume cu conducerea PSD Sibiu- dl.Ioan Cindrea,lucrurile s-au desfasurat cam "rece",insa am primit asigurari ca se fac demersuri pe linie de partid si anume doleantele noastre au fost transmise la Biroul Permanent National al PSD.
       Surprinzator,in ceea ce priveste discutiile cu reprezentantului guvernului in teritoriu,si anume Prefectul Ovidiu-Ioan Sitterli,discutia a avut loc intr-o atmosfera foarte deschisa,sincera si sa speram ca rezultatele sa fie pe masura.

O sa atasam Memoriul-Protest pe care l-am inmanat Prefectului si pe care acesta, in prezenta noastra, la trimis in regim de urgenta cu Posta Militara la S.G. al Guvernului si d-lui Prim-Ministru Victor Ponta.
      Deasemenea am trimis Memorii, Deputatilor si Comisiilor Parlamentare de specialitate care au legatura cu problemele Revolutionarilor. In toate demersurile am solicitat si o intrevedere cu  Primul-Ministru Victor Ponta.

In functie de rezultatele demersurilor, in perioada urmatoare,preconizam si organizarea de alte tipuri de actiuni inclusiv proteste de strada.

Facem o invitatie tuturor revolutionarilor de a lasa orgoliile si frustrarile deoparte si a pune umarul la efortul pe care trebuie sa-l facem toti, in interesul tuturor.Facem de asemenea apel la presedintii asociatiilor,
sa mobilizeze si sa implice toti revolutionarii in lupta pentru drepturile acestora si eliminarea impostorilor din randurile noastre.Daca presedintii nu sunt in stare sa o faca, sa-si calce pe orgolii, sa faca pasul lateral si sa ceara ajutorul colegilor.
Cineva trebuie sa o faca si o va face!

Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1429 : Decembrie 18, 2012, 22:56:48 »

Asociatia Sibiu Decembrie '89 a facut demersuri si am avut discutii cu factorii care pot influenta rezolvarea favorabila a situatiei in care ne aflam. In discutiile cu factorul politic si anume cu conducerea PSD Sibiu- dl.Ioan Cindrea,lucrurile s-au desfasurat cam "rece",insa am primit asigurari ca se fac demersuri pe linie de partid si anume doleantele noastre au fost transmise la Biroul Permanent National al PSD.
       Surprinzator,in ceea ce priveste discutiile cu reprezentantului guvernului in teritoriu,si anume Prefectul Ovidiu-Ioan Sitterli,discutia a avut loc intr-o atmosfera foarte deschisa,sincera si sa speram ca rezultatele sa fie
pe masura.

Atasam Memoriul-Protest pe care l-am inmanat Prefectului si pe care acesta, in prezenta noastra, la trimis in regim de urgenta cu Posta Militara la S.G. al Guvernului si d-lui Prim-Ministru Victor Ponta.
      Deasemenea am trimis Memorii, Deputatilor si Comisiilor Parlamentare de specialitate care au legatura cu problemele Revolutionarilor. In toate demersurile am solicitat si o intrevedere cu  Primul-Ministru Victor Ponta.

In functie de rezultatele demersurilor, in perioada urmatoare,preconizam si organizarea de alte tipuri de actiuni inclusiv proteste de strada.

Facem o invitatie tuturor revolutionarilor de a lasa orgoliile si frustrarile deoparte si a pune umarul la efortul pe care trebuie sa-l facem toti, in interesul tuturor.Facem de asemenea apel la presedintii asociatiilor, sa mobilizeze si sa implice toti revolutionarii in lupta pentru drepturile acestora si eliminarea impostorilor din randurile noastre.Daca presedintii nu sunt in stare sa o faca, sa-si calce pe orgolii, sa faca pasul lateral si sa ceara ajutorul colegilor.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1430 : Decembrie 18, 2012, 23:16:22 »

Probabil mai multi revolutionarii din tara nu stau cu mainele in san.Si nici doar pe tastatura.
Teoretic e corect ce spui,doar ca fenomenul revolutionar e mai greu de inteles. Doar ca autenticii revolutionari privesc fenomenul prin ochii unui revolutionar autentic.Putini au rabdarea si timpul necesar pentru a studia de ca am ajuns in situatia in care a ajuns miscarea revolutionara.
Revolutionarii autentici,cei care traiesc intradevar acel amestec rar de altruism,spirit de sacrificiu si nevoie acerba de libertate,sunt cu mult mai putini decat numarul care apare oficial ca revolutionari legati de evenimentele din Decembrie 1989.
        Multi dintre revolutionarii certificati de-a lungul celor 23 de ani,au fost  fabricati de catre diferitele comisii sau alte institutii,cu implicarea bineanteles a sefilor de
asociatii sau alte persoane cu atributii in procesul de certificare,acolo unde a fost cazul.Cu acest fapt este de acord toata lumea.
Deci acceptand acasta teorie, este normal ca lucrurile sa mearga incet.Revolutionari autentici sunt putini. Cei "fabricati artificial" sunt cei mai multi.
        Scopul principal,la origine, a fabricarii revolutionarilor falsi a fost unul strict politic,ca masa de manevra, ca mai apoi sa intervina factorul material si anume banii(Costin,etc) Ei nu se simt afectati de schimbarile care au loc in statutul revolutionarilor.Ei se sesizeaza doar daca acele schimbari privesc probleme strict practice,cum e cazul recent al modificarilor legislative care au ca efect sistarea platilor indemnizatiei conferite prin L341/2004.Insa cum ei stiu clar in ce situatie sunt,nu iau atitudine,de fapt nu au cum sa ia atitudine.
Majoritatea dintre ei nu sunt cum spunem in popor,"prosti",pentru ca inafara de faptul ca ei nu sunt afectati emotional de corodarea statutului de Revolutionar,ei stau permanent cu frica in san,ca vor fi descoperiti si probabil trasi la raspundere.Unii dintre cei "falsi"cum ii mai numim,putini cei drept,nu au capacitatea nici macar sa realizeze in ce situatie sunt.Dar revenind la cei mai multi,cum crede cineva ca ei au puterea,vointa si capacitatea sa se mobilizeze in astfel de cazuri?
      In cele mai fericite dintre cazuri,intra in diferite discutii virtuale,pe forumuri sau fac comentarii fara acoperire,de cele mai multe dati injurand sau jignind sub masca anonimatului.
Asa ca intreprinderea de actiuni revine celor putini,autentici, miscati de spiritul civic si care sunt cei care sufera intradevar in urma denigrarii la care e supusa miscarea revolutionara.
Po****tia nu poate fi invinuita.Ea stie ceea ce politicile guvernelor postdecembriste le-au aratat prin intermediul presei.Presa care,binenteles e aservita intereselor de partid sau unor firme cu interese economice majore. Aici putem da un exemplu ipotetic:

In situatia din 2011-2012 si cea de fata pentru 2013,avand criza,scaderea PIB,...etc, guvernul oricare ar fi el,a incercat reducerii cheltuielilor inclusiv la investitiile la marile proiecte,acolo unde principalii beneficiari erau si sunt asa zisii " baieti destepti",oamei cu puternice legaturi politice sau de rudenie/prietenie.
Cunoscand situatia reala din societate,neavand de unde sa aduca rapid bani la bugetul de stat pentru continuarea unor investitii sau diferite cheltuieli, finantistii au trebuit sa taie din alta parte. Optiunea aleasa de guvernele Boc,o cunoastem cu totii.Masuri de austeritate."Baietii destepti" si politicienii care beneficiau de comisioane avand tot interesul ca sa fie bani pentru investitii. Partidul aflat la guvernare atunci si anume PDL-ul nu a putut face fata presiunilor,si si-au sacrificat capitalul politic in favoarea intereselor financiare. Fapt care a dus dupa cum stim la protestele initiate de catre revolutionari,ei fiind direct si grav afectatii de masurile de austeritate(L283/2011).
     Rezultat final: caderea guvernelor PDL si preluarea puterii de catre USL. In perioada urmatoare,in cazul revolutionarilor,situatia a fost mentinuta pe parcursul anului 2012 din doua motive electorale. Unu,pentru ca USL-ul sa aiba masa de manevra, si doi pentru a nu-si vedea USL-ul afectata imaginea in fata opiniei publice si a presei.Dupa alegerile din 9 decembrie 2012, situatia a revenit la starea de fapt din 2011,si anume,statul are nevoie de bani.Campania sa terminat,alegerile deasemenea.De unde sa ia,fara sa-si puna societatea in cap? Logic de la revolutionari.Logic spun,pentru ca ei stiu e mai usor si mai putin imoral sa taie de la o categorie sociala din care cea mai mare parte sunt "fabricati" si deci nu-si merita statutul cu atat mai putin indemnizatii reparatorii. E dur,dar din pacate e adevarat. Fie ca o recunoastem fie ca nu.

O mare parte din vina o avem noi,revolutionarii autentici,prin pasivitatea si lipsa de implicare de care am dat dovada de-a lungul timpului.Insa dintre noi,cea mai mare vina, o au cei care s-au compromis,si au participat la fabricarea falsilor revolutionari.

Cred ca a sosit momentul ca acestia sa faca un pas lateral si sa incerce sa repare raul facut miscarii revolutionare si istoriei.Sper ca majoritatea din cei la care fac referire sa aiba puterea si curajul sa o faca,
atat pentru binele lor cat si al nostru.

Dupa atata vorbarie, vreau sa va anuntam ca la Sibiu s-a miscat cate ceva. Ce nu sa miscat a fost lasarea orgoliilor deoparte si colaborarea si implicarea tuturor asociatilor de revolutionari.

Asadar Asociatia Sibiu Decembrie '89 a facut demersuri si am avut discutii cu factorii care pot influenta rezolvarea favorabila a situatiei in care ne aflam. In discutiile cu factorul politic si anume cu conducerea PSD Sibiu- dl.Ioan Cindrea,lucrurile s-au desfasurat cam "rece",insa am primit asigurari ca se fac demersuri pe linie de partid si anume doleantele noastre au fost transmise la Biroul Permanent National al PSD.
       Surprinzator,in ceea ce priveste discutiile cu reprezentantului guvernului in teritoriu,si anume Prefectul Ovidiu-Ioan Sitterli,discutia a avut loc intr-o atmosfera foarte deschisa,sincera si sa speram ca rezultatele sa fie pe masura.

O sa atasam Memoriul-Protest pe care l-am inmanat Prefectului si pe care acesta, in prezenta noastra, la trimis in regim de urgenta cu Posta Militara la S.G. al Guvernului si d-lui Prim-Ministru Victor Ponta.

Facem o invitatie tuturor revolutionarilor de a lasa orgoliile si frustrarile deoparte si a pune umarul la efortul pe care trebuie sa-l facem toti, in interesul tuturor.Facem de asemenea apel la presedintii asociatiilor,
sa mobilizeze si sa implice toti revolutionarii in lupta pentru drepturile acestora si eliminarea impostorilor din randurile noastre.Daca presedintii nu sunt in stare sa o faca, sa-si calce pe orgolii, sa faca pasul lateral si sa ceara ajutorul colegilor.

NOI O SA DEPUNEM PREFECTULUI SI LA USL LOCAL,COPIA ACTIUNE INREGISTRATE LA CURTEA DE APEL,CA SA VADA POZITIA NOASTRA SI EVENTUAL SA ACTIONEZE IN VREUN FEL,CEL PUTIN INFORMAND CENTRUL.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1431 : Decembrie 19, 2012, 11:08:24 »

Ponta o tot trage cu formula <ne tinem promisiunile>Pai nu a promis si ca repara tot ce a stricat boc?Acum ce kkt face?
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1432 : Decembrie 19, 2012, 20:03:20 »

Ponta o tot trage cu formula <ne tinem promisiunile>Pai nu a promis si ca repara tot ce a stricat boc?Acum ce kkt face?
LE ESTE FRICA SA POMENEASCA DE REVOLUTIONARI
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1433 : Decembrie 19, 2012, 20:17:45 »

DEOCAMDATA GRUPUL MINORITATILOR NU A PRIMIT LOCURI IN CPRD,DECI MIRCOVICI SI 

FIRCZAK NU POT FACE PARTE,DAR SE NEGOCIAZA SI ESTE POSIBIL CA USL SA CEDEZE UN   

LOC.

MIRCOVICI IN SCHIMB A RAMAS SECRETARUL CAMEREI DEPUTATILOR.

DATORITA NEGOCIERILOR,ESTE POSIBIL CA ANUMITE COMISII SA SE CONSTITUIE ABIA IN

LUNA FEBRUARIE.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1434 : Decembrie 19, 2012, 21:44:02 »

LA TARGU-MURES S-A GASIT PANA LA URMA O SOLUTIE PRIN CARE, NICI SA NU INTINAM

COMEMORARILE EROILOR,DAR SA DAM UN SEMNAL FOARTE CLAR CLASEI POLITICE ASUPRA

POZITIEI NOASTRE EXTREM DE CRITICE.

ASA CUM AM AFIRMAT,ASOCIATIA"MEMORIAL'89"ISI FACUSE PUBLICA INTENTIA DE A NU

COMEMORA IMPREUNA CU AUTORITATILE,SI INTRE TIMP ASOCIATIA"IDENTITATEA 

REVOLUTIEI ROMANE-DECEMBRIE 1989-MURES",PRIN PRESEDINTELE SORIN MOLDOVAN,UNUL

DINTRE LIDERII REVOLUTIEI MURESENE,A DEMERAT UN PROGRAM IN ACEST SENS,CARUIA 

NE-AM RALIAT MAI MULTI CAMARAZI.

IN COMUNICATUL DAT PUBLICITATII,SORIN MOLDOVAN PRECIZEAZA CA,IN SITUATIA DE

AZI,TOTAL DEZAMAGITI DE INTREAGA CLASA POLITICA SI DE POZITIA ACESTEIA FATA DE

REVOLUTIONARI,NU AVEM NICI UN MOTIV CA SA SARBATORIM "VICTORIA REVOLUTIEI" SI

NE V-OM REZUMA DOAR LA A COMEMORA PE DRAGII NOSTRI EROI MARTIRI,IN LIPSA 

POLITICIENILOR.

PROGRAMUL A DEMARAT IN DATA DE 16 DECEMBRIE,CU ARBORAREA LA TROITA EROILOR A

STEAGULUI REVOLUTIEI SI CU APRINDEREA CANDELELOR.

IN DATA DE 17 DECEMBRIE,LA CATEDRALA ORTODOXA SI LA BISERICA ROMANO-CATOLICA,

AU FOST DEPUSE JERBE IN MEMORIA EROILOR TIMISORENI.

IN DATA DE 19 DECEMBRIE A FOST AMENAJATA IN HOLUL PRIMARIEI,O EXPOZITIE FOTO

IN MEMORIA EROILOR REVOLUTIEI.

IN DATA DE DE 21 DECEMBRIE,LA ORELE 10,30, LA TROITA EROILOR MARTIRI DIN PIATA

VICTORIEI,SE VA IMPODOBI BRADUL DE CRACIUNI,IN MOD SIMBOLIC IN LOCUL EROILOR

MARTIRI,IAR TROITA VA PRIMI SIMBOLUL PERENITATII CRENGUTELOR DE BRAD,URMAT DE

UN RECITAL DE COLINDE.

LA ORA 11,30, PRIMARUL MUNICIPIULUI VA INMANA REVOLUTIONARILOR SIMBOLURI DE

IARNA ALE ORASULUI MARTIR TARGU-MURES.

AICI SE INCADREAZA SI DEPUNEREA DE JERBE LA INCRIPTIONARILE TITLULUI DE ORAS

MARTIR PE PRIMARIE,ACTIUNE ASUMATA DE ASOCIATIA MEMORIAL'89.

IN SEARA ZILEI DE 21 DECEMBRIE,LA ORA 21,MOMENT IN CARE AU FOST UCISI ACUM 23

DE ANI EROII,SE V-OR APRINDE CANDELELE RECUNOSTIINTEI SI V-OR FI COLINDATE

FAMILIILE URMASILOR MARTIRILOR.

IN DATA DE 22 DECEMBRIE,LA ORA 12 A FUGII DICTATORULUI,SE V-OR DEPUNE JERBE LA

PLACA COMEMORATIVA A REVOLUTIEI, AMPLASATA PE PALATUL ADMINISTRATIV JUDETEAN, 

FOSTUL SEDIU AL COMITETULUI JUDETEAN PCR,ACTIUNE ASUMATA DE ASOCIATIA MEMORIAL

89,IAR LA ORELE 13,REVOLUTIONARII CARE IN 22 DECEMBRIE AU OCUPAT ACEST SEDIU, 

SI AU CONSTITUIT PRIMA STRUCTURA DE CONDUCERE DEMOCRATICA "FRATIA" ,PRECUM SI 

CEI CARE AU PRELUAT SEDIUL MILITIEI SI SECURITATII DE UNDE AU ELIBERAT 

REVOLUTIONARII ARESTATI,SE V-OR INTALNI CU PREFECTUL SI CU PRESEDINTELE 

CONSILIULUI JUDETEAM MURES,CAND SE VA DA CITIRE LA "MESAJUL REVOLUTIONARILOR

MURESENI PENTRU TARA".

ASOCIATIA MEMORIAL'89 VA INMANA OFICIALITATILOR ACTIUNEA INTRODUSA IMPOTRIVA

GUVERNULUI ROMANIEI PRIVIND NECONSTITUTIONALITATEA OUG NR.84/2012.

REIESE IN MOD CLAR,CA TOTI CEI CARE ISI ASUMA ACEST PROGRAM,REFUZA IN MODUL

CEL MAI FERM,CA SA PARTICIPE LA DEPUNEREA DE COROANE, ALATURI DE OFICIALITATI

SI POLITICIENI,LA TROITA LA ORELE 12,CONFORM PROGRAMULUI CONVENIT DE HAMAR

ALPAR BENJAMIN CU AUTORITATILE.

AM EXPUS CELE DE MAI JOS,PENTRU A DEMONSTRA CA SI IN ORASUL MARTIR TARGU-MURES

EXISTA SUFICIENTI REVOLUTIONARI CARE RAMAN CONSECVENTI POZITIEI CRITICE PE

CARE AU EXPRIMAT-O,INCA DIN 12 DECEMBRIE,IMEDIAT DUPA ADOPTAREA OUG 84/2012,SI

CARE TOTODATA ISI REZERVA DREPTUL DE A DECLANSA IN CONTINUARE ACTIUNI,INCLUSIV 

RADICALE,IN APARAREA IDEALURILOR REVOLUTIEI SI A INTERESELOR REVOLUTIONARILOR.

CU STIMA
 MEMORIAL'89 

Memorat
« Răspunde #1435 : Decembrie 20, 2012, 00:10:49 »
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1437 : Decembrie 20, 2012, 09:25:43 »

LA TARGU-MURES S-A GASIT PANA LA URMA O SOLUTIE PRIN CARE, NICI SA NU INTINAM

COMEMORARILE EROILOR,DAR SA DAM UN SEMNAL FOARTE CLAR CLASEI POLITICE ASUPRA

POZITIEI NOASTRE EXTREM DE CRITICE.

ASA CUM AM AFIRMAT,ASOCIATIA"MEMORIAL'89"ISI FACUSE PUBLICA INTENTIA DE A NU

COMEMORA IMPREUNA CU AUTORITATILE,SI INTRE TIMP ASOCIATIA"IDENTITATEA 

REVOLUTIEI ROMANE-DECEMBRIE 1989-MURES",PRIN PRESEDINTELE SORIN MOLDOVAN,UNUL

DINTRE LIDERII REVOLUTIEI MURESENE,A DEMERAT UN PROGRAM IN ACEST SENS,CARUIA 

NE-AM RALIAT MAI MULTI CAMARAZI.

IN COMUNICATUL DAT PUBLICITATII,SORIN MOLDOVAN PRECIZEAZA CA,IN SITUATIA DE

AZI,TOTAL DEZAMAGITI DE INTREAGA CLASA POLITICA SI DE POZITIA ACESTEIA FATA DE

REVOLUTIONARI,NU AVEM NICI UN MOTIV CA SA SARBATORIM "VICTORIA REVOLUTIEI" SI

NE V-OM REZUMA DOAR LA A COMEMORA PE DRAGII NOSTRI EROI MARTIRI,IN LIPSA 

POLITICIENILOR.

PROGRAMUL A DEMARAT IN DATA DE 16 DECEMBRIE,CU ARBORAREA LA TROITA EROILOR A

STEAGULUI REVOLUTIEI SI CU APRINDEREA CANDELELOR.

IN DATA DE 17 DECEMBRIE,LA CATEDRALA ORTODOXA SI LA BISERICA ROMANO-CATOLICA,

AU FOST DEPUSE JERBE IN MEMORIA EROILOR TIMISORENI.

IN DATA DE 19 DECEMBRIE A FOST AMENAJATA IN HOLUL PRIMARIEI,O EXPOZITIE FOTO

IN MEMORIA EROILOR REVOLUTIEI.

IN DATA DE DE 21 DECEMBRIE,LA ORELE 10,30, LA TROITA EROILOR MARTIRI DIN PIATA

VICTORIEI,SE VA IMPODOBI BRADUL DE CRACIUNI,IN MOD SIMBOLIC IN LOCUL EROILOR

MARTIRI,IAR TROITA VA PRIMI SIMBOLUL PERENITATII CRENGUTELOR DE BRAD,URMAT DE

UN RECITAL DE COLINDE.

LA ORA 11,30, PRIMARUL MUNICIPIULUI VA INMANA REVOLUTIONARILOR SIMBOLURI DE

IARNA ALE ORASULUI MARTIR TARGU-MURES.

AICI SE INCADREAZA SI DEPUNEREA DE JERBE LA INCRIPTIONARILE TITLULUI DE ORAS

MARTIR PE PRIMARIE,ACTIUNE ASUMATA DE ASOCIATIA MEMORIAL'89.

IN SEARA ZILEI DE 21 DECEMBRIE,LA ORA 21,MOMENT IN CARE AU FOST UCISI ACUM 23

DE ANI EROII,SE V-OR APRINDE CANDELELE RECUNOSTIINTEI SI V-OR FI COLINDATE

FAMILIILE URMASILOR MARTIRILOR.

IN DATA DE 22 DECEMBRIE,LA ORA 12 A FUGII DICTATORULUI,SE V-OR DEPUNE JERBE LA

PLACA COMEMORATIVA A REVOLUTIEI, AMPLASATA PE PALATUL ADMINISTRATIV JUDETEAN, 

FOSTUL SEDIU AL COMITETULUI JUDETEAN PCR,ACTIUNE ASUMATA DE ASOCIATIA MEMORIAL

89,IAR LA ORELE 13,REVOLUTIONARII CARE IN 22 DECEMBRIE AU OCUPAT ACEST SEDIU, 

SI AU CONSTITUIT PRIMA STRUCTURA DE CONDUCERE DEMOCRATICA "FRATIA" ,PRECUM SI 

CEI CARE AU PRELUAT SEDIUL MILITIEI SI SECURITATII DE UNDE AU ELIBERAT 

REVOLUTIONARII ARESTATI,SE V-OR INTALNI CU PREFECTUL SI CU PRESEDINTELE 

CONSILIULUI JUDETEAM MURES,CAND SE VA DA CITIRE LA "MESAJUL REVOLUTIONARILOR

MURESENI PENTRU TARA".

ASOCIATIA MEMORIAL'89 VA INMANA OFICIALITATILOR ACTIUNEA INTRODUSA IMPOTRIVA

GUVERNULUI ROMANIEI PRIVIND NECONSTITUTIONALITATEA OUG NR.84/2012.

REIESE IN MOD CLAR,CA TOTI CEI CARE ISI ASUMA ACEST PROGRAM,REFUZA IN MODUL

CEL MAI FERM,CA SA PARTICIPE LA DEPUNEREA DE COROANE, ALATURI DE OFICIALITATI

SI POLITICIENI,LA TROITA LA ORELE 12,CONFORM PROGRAMULUI CONVENIT DE HAMAR

ALPAR BENJAMIN CU AUTORITATILE.

AM EXPUS CELE DE MAI JOS,PENTRU A DEMONSTRA CA SI IN ORASUL MARTIR TARGU-MURES

EXISTA SUFICIENTI REVOLUTIONARI CARE RAMAN CONSECVENTI POZITIEI CRITICE PE

CARE AU EXPRIMAT-O,INCA DIN 12 DECEMBRIE,IMEDIAT DUPA ADOPTAREA OUG 84/2012,SI

CARE TOTODATA ISI REZERVA DREPTUL DE A DECLANSA IN CONTINUARE ACTIUNI,INCLUSIV 

RADICALE,IN APARAREA IDEALURILOR REVOLUTIEI SI A INTERESELOR REVOLUTIONARILOR.

CU STIMA
 MEMORIAL'89 

Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1439 : Decembrie 20, 2012, 11:27:34 »

TRAIASCA REVOLUTIA SI REVOLUTIONARI EI!
Memorat
Pagini: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 160