Main Content:

Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 145

Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.
« Răspunde #285 : Februarie 11, 2013, 02:08:11 »

Nu te ambala. Nu a adus nimic nou pe forum, ce ai de impartit cu ea. Nu-ti pierde timpul, fa ceea ce sti sa faci bine si o sa fi mult mai multumit decat sa dai replici unei artagoase.
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #286 : Februarie 11, 2013, 07:03:13 »

Tu sticato tot mai vorbesti? Cine ma injura de mama de obicei isi face dantura noua. Asta e pretul injuraturii. Sa nu speri ca nu plesnesc o stoarfa ca tine. O fac cu placere pentru ca stiu ca nu e o violenta ci un act educativ, singurul pe care il inteleg cele de teapa ta. Ai numa probleme financiare sau si de menopauza? Nu-mi raspunde ca despre tine nu ma mai intereseaza decat cum te cheama cu adevarat si adresa.

Se vede de la o posta ,nici nu vreau sa-ti vad fata ca te si vad ca esti un mare mitocan si momarlan ...daca mamica si taticul tau  nu te-au invatat cei 7 ani de acasa sa te comporti intr-o societate ,inseamna ca asa te comporti si cu nevasta-ta daca ai ,bineinteles si nu prea cred ca ar sta cineva cu asa un mitocan imbecil si nemernic ca tine ... de de p.matii m-ai bagat in seama sa imi aduci cuvinte jignitoare ? eu nici atat nu as fi dialogat cu asa neom nesimtit si bolnav psihic cum este persoana matale...numai un om handicapat mintal care nu are discernamant vorbeste cu alt om (si in cauzul de fata femeie)asa cum mi te adresezi tu ,un om fara minte ,un mare nimic care esti,un zero absolut si unul care sigur nu se mai uita nimeni la el cand ai intrat la adropauza... Marlane ,vad ca ma ameninti si ca sa vezi ca nu imi este frica de un sclav ca tine ,spune mai intai cum te cheama pe tine  ca sa faci cunostinta cu sotul meu sa-ti rupa si o mana si-un picior ,sa-ti sparga botul ala infect de idiot ce esti ca sa nu te mai adresezi in vecii vecilor unei persoane mai ales de sex feminin cum mi te-ai adresat tu mie ...si acum ca sa vezi ca sunt o doamna iti pot spune din nou ,HAI SICTIR...
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #287 : Februarie 11, 2013, 07:13:58 »

Nu te ambala. Nu a adus nimic nou pe forum, ce ai de impartit cu ea. Nu-ti pierde timpul, fa ceea ce sti sa faci bine si o sa fi mult mai multumit decat sa dai replici unei artagoase.

Nici dumneata dnle nu ai excelat pe aci ,ai ramas decand ai intrat pe acest forum ,un fsn-ist convins...doar atat ...
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #288 : Februarie 11, 2013, 08:54:29 »

Acest fel de a vi se adresa, fara sa va fi citit replicile, ar fi fost de natura sa ma faca sa rosesc in locul sau. Dar am constatat ca reactiile dumneavoastra (pot spune "stimata doamna"?) sunt mult mai vulgare decat ale celui cu care va injurati pur si simplu, ceea ce, tinand cont ca sunteti femeie, ma lasa fara termen de comparatie, pentru ca rastoarna pur si simplu sistemul de valori comportamentale dupa care eram obisnuit sa ma ghidez. De aceea, cu scuze preventive, anticipate, va rog sa considerati ca nu am intervenit in acest dialog elevat, caruia i-ati conferit inalta relevanta si eleganta feminina care va caracterizeaza.
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #289 : Februarie 11, 2013, 09:15:39 »

Dragi colegi sibieni. Puteti face publice la ce metode s-au gandit cei de la SSPR sa faca reverificarea?
Filmul este oprit exact cand secretarul de stat incepea sa enumere metodele.
Cred ca este cel mai important aspect al discutiei purtate la Sibiu.
Va multumesc si multumim anticipat.
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #290 : Februarie 11, 2013, 09:55:07 »

Acest fel de a vi se adresa, fara sa va fi citit replicile, ar fi fost de natura sa ma faca sa rosesc in locul sau. Dar am constatat ca reactiile dumneavoastra (pot spune "stimata doamna"?) sunt mult mai vulgare decat ale celui cu care va injurati pur si simplu, ceea ce, tinand cont ca sunteti femeie, ma lasa fara termen de comparatie, pentru ca rastoarna pur si simplu sistemul de valori comportamentale dupa care eram obisnuit sa ma ghidez. De aceea, cu scuze preventive, anticipate, va rog sa considerati ca nu am intervenit in acest dialog elevat, caruia i-ati conferit inalta relevanta si eleganta feminina care va caracterizeaza.

Stimate domn ,daca puteti vedea de unde s-a inceput acest mic conflict ar trebui mai intai sa-l apostrofati pe cel care a inceput ,dar se vede ca domnia vostra tine mai mult la latura masculina care unii dintre domniile voastre va credeti superiori laturei feminine ...de ce nu observati cauza si efectul ulterior ,de ce eu ca femeie sa suport a  fi balacarita ca la usa cortului facuta de 2 lei cu fel si fel de epitete  de un neica nimeni ? de ce ,ca acesta a se crede mare mascul si nu poate asculta o opinie diferita ca a lui ? daca este magar si neom ne comportam ca atare ...nu pot suporta aroganta unui om idiot care se crede buricul pamantului ,toate au o limita ...sa si-o balacareasca pe nevasta-sa si pe cei din neamul lui ,dar pe mine sa ma lase in pace ,ca nu am intrat in dialog cu acesta ,ci viceversa ...daca sotiei dumitale cineva o face stoarfa ,stricata ,cersetoare,ca-i sparge gura cu cheia franceza si cate si mai cate ,ce ai face ,sau ce ar face sotia dumitale ? ar sta sa fie jignita si facuta de cacao ca la usa cortului ? eu nu cred ...fiecare avem o personalitate si nu putem fi calcati in picioare de toti neavenitii care dupa parerea mea sunt frustrati ,au ceva neterminat in viata personala ...stiu sa fiu si elevata cu cine merita si pot fi necrutatoare cu jigodiile ... o zi buna...

http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=frustrat&source=web&cd=4&cad=rja&sqi=2&ved=0CDwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.mayra.ro%2Frelatii%2Fin-doi%2F3-greseli-tipice-ale-unui-barbat-frustrat%2F&ei=JaIYUdqbFYTIhAfN1oBI&usg=AFQjCNGANIEEyL60ve-X1hc-yoO8Z0ZBDg
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #291 : Februarie 11, 2013, 17:10:19 »

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=407
 Comisia constituită în baza art. 49 din Normele metodologice de aplicare a legii 341/2004, aprobate prin HG 1412/2004, cu completările și modificările ulterioare, a constatat calitatea de colaborator ai fostei securități, pentru următoarele persoane:

CHIRCIU IONEL, cu dosar de preschimbare nr. 5358/2004, având calitatea de Luptătător Remarcat prin fapte deosebite, cu certificat preschimbat seria LRM-C 00199, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 1564/2009 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 180/2011.

POPA MARCEL, cu dosar de preschimbare nr. 9069/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte deosebite, cu certificat preschimbat LRM-P nr. 00120, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă  nr. 3781/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 167/2012.

PRECUPAȘ ARCADIE, cu dosar de preschimbare nr. 133/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte deosebite, cu certificat preschimbat LRM-P nr. 00082, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă  nr. 1477/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial  nr. 259/2012.

CÂMPEANU LIVIU, cu dosar de preschimbare nr. 1020/2004, având calitatea de Luptător Rănit și Reținut, cu certificat preschimbat LRR-C nr. 00002, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă  nr.1733/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 259/2012.

MAICHER IULIU, cu dosar de preschimbare nr. 3464/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte deosebite cu certificat preschimbat LRM-M nr. 00012, constatat colaborator al Securității prin decizia civilă nr. 2154/2010 a Î.C.C.J. publicată în Monitorul Oficial nr. 433/2010.

BEGANU STELIAN, cu dosar de preschimbare nr. 15402/2004, având calitatea de Luptător Rănit, cu certificat preschimbat LRT-B nr. 00136, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 4317/2009 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 354/2010.

DUMITRACHE VIRGILIU, cu dosar de preschimbare nr. 20600/2006, având calitatea de Luptător Rănit, cu certificat preschimbat LRT-D nr. 00092, constatat colaborator al Securității prin decizia civilă nr. 2526/2011 a Î.C.C.J. publicată în Monitorul Oficial nr. 160/2012.

MIOC ADRIAN, cu dosar de preschimbare nr. 15510/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-M nr. 00162, constatat olaborator al Securității prin sentința civilă nr. 3909/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr.274/2012.

DUMITRESCU ELENA, cu dosar de preschimbare nr. 1487/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-D nr. 01361, constatată colaborator al Securității prin decizia civilă nr. 275/2011 a Î.C.C.J. publicată în Monitorul Oficial nr. 246/2011.

BÂZGĂ MARIAN, cu dosar de preschimbare nr. 2552/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte deosebite cu certificat preschimbat LRM-B nr. 00124, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 3079/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 274/2012.

NICOLAE ION, cu dosar de preschimbare nr. 4646/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-N nr. 00103, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr.4235/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 274/2012.

CIORICI GELU, cu dosar de preschimbare nr. 8719/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat de preschimbat LRM-C nr. 02055, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 4318/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 167/2012.

BĂRBAT VASILE, cu dosar de preschimbare nr. 16680/2005, având calitatea de Luptător Rănit, cu certificat preschimbat LRT-B nr. 00044, constatat colaborator al Securității prin decizia civilă nr. 671/2009 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 354/2010.

BĂLTEANU FAG DAN FLORIN, cu dosar de preschimbare nr. 2706/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-B NR. 00232, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 896/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 160/2012.

MACHIȚESCU TUDOR, cu dosar de preschimbare nr. 11078/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-M nr. 00860, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 905/2010 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 160/2012.

RACOVIAȚAN SORIN HORIA, cu dosar de preschimbare nr. 2226/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-R nr. 00319, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 774/2011 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 168/2012.

DEDIU IOAN, cu dosar de preschimbare nr. 2390/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, cu certificat preschimbat LRM-D nr. 00019, constatat colaborator al Securității prin sentința civilă nr. 3042/2009 a Curții de Apel București, publicată în Monitorul Oficial nr. 354/2010.

Ca urmare a acestei situații, se propune anularea certificatelor deținute de persoanele mai sus menționate și se transmite lista către CPRD în vederea avizării anulării certificatelor.
Memorat
  • TATA
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #293 : Februarie 12, 2013, 19:47:34 »

MAYA SAU CAPRA BENGALEZA ! CE ARE P...A CU PREFECTURA SAU AI NTRAT IN MENOPAUZA SI VREI SA NE FRECI NERVI PE FORUM  SI PE ACEST TOPIC MA PIS PE POSTAREA TA SI PE TINE AI GRIJA CUM DANSEZI SI PE UNDE CA SAR PUTEA SA FI SODOMIZATA SAU CHIAR CRED CA OSA ITI PLACA ORI VII CU SU´BIECTE BETON ORI TE LASI DE FORUM!!! PS  "SALUTARI DIN VECHEA TROIE"
Memorat

STIU CA SUNT PROST DAR CIND MA UIT IN JUR PRIND CURAJ
« Răspunde #294 : Februarie 12, 2013, 20:25:18 »

Interesant si educativ "duelul verbalo-electronic" dintre "Maya" si... restul lumii. "Duelul" ne arata ca "Maya" are "radacini" puternic "infipte" in nivelul de civilizatie al Romaniei de azi. Poate ca "Maya" este femeie, dar, sigur, nu este o doamna...
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #296 : Februarie 13, 2013, 03:49:42 »
Memorat
Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 145
Schimbă forumul: