Main Content:

Pagini: 1 ... 21 22 [23]

CAND SE VOR MAI PRESCHIMBA CERTIFICATELE????

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: CAND SE VOR MAI PRESCHIMBA CERTIFICATELE????
« Răspunde #330 : Iunie 05, 2009, 16:26:16 »
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Afri
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #331 : Iunie 22, 2009, 14:25:24 »

Am si eu o intrebare pentru cei care sunt mai bine informati, mai la curent cu activitatea de la SSPR...
Dosarul meu a fost aprobat in cadrul SSPR acum 2 ani, intre timp a fost trimis de trei ori catre comisia parlamentara cu erori de calitate (participant in loc de retinut) sau de nume... fascinant este faptul ca a fost trimis de doua ori cu aceeasi eroare. Nu mai vorbesc de ce am gasit pe site-ul SSPR cand acesta functiona...
La una dintre ultimele adrese catre SSPR publicate pe site-ul camerei am vazut ca au fost solicitate lamuriri referitoare la mai multe dosare printre care si al meu. Intrebarea este: urmeaza faimoasa data de 30 iunie... mai am oare vreo sansa sa mi se preschimbe certificatul???

Va multumesc
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #332 : Iunie 22, 2009, 15:52:01 »

Nume si prenume: FENEŞI FRANCISC
Calitatea: RĂNIT
Monitor oficial: Dec. 226/1992
Data nasterii: 01.02.1967
Mama: MARGARETA
Tatal: FRANCISC
Certificat Legea 42: 2852
Cerere preschimbare: 16392
Data cererii de preschimbare: 05.01.2005
Dosar depus: personal
Avizare SSPR: 26.10.2007
Avizare CPRD: 13.11.2007
Semnare certificat: 11.06.2008 (sau 08.04.2008?*)
Data decesului: 28.06.2008**

Dupa cum se observa, de la depunerea cererii, a durat doi ani si jumatate ca sa primeasca avizul SSPR, a obtinut avizul CPRD in trei saptamani, apoi au mai trecut vreo sase luni pana i s-a eliberat certificatul. S-ar fi bucurat de certificat doua saptamani, daca apuca sa il ridice. Inteleg de la dl. Bugeac ca n-a apucat.

Deci, dl. Bugeac, ce raspuns mai bun sa avem la intrebarea dvs.?

Inteleg ca ati fost Retinut. Va rog sa observati ca prioritate au avut si au cei care au platit ca sa obtina certificate, nu noi ceilalti. Dupa parerea mea, pana pe data de 30 iunie e greu de crezut ca SSPR isi va mai gasi timp sa tipareasca si sa semneze si certificatele pt. retinuti, raniti sau urmasii.

* Conform listei de la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=142.msg10676#msg10676 data e 08.04.2008; mai tarziu va apare pe site-ul SSPR un fisier presupus oficial (acum nu mai exista site-ul SSPR dar il gasiti aici: http://www.revolutie89.info/d/certificate%20luptatori%20tiparite%20si%20semnate.xls) in care data e 11.06.2008.

** Cf. celor spuse de dl. Bugeac (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=95.msg7610#msg7610).
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #333 : Iunie 25, 2009, 16:16:54 »

Inca o stire pe care nu o pot verifica:

D-na Corut a semnat adeverintele certificatelor pt. casa de pensii  (eliberate cand era Cutean, care a refuzat sa le semneze). A semnat cu P in fata, pentru cine va urma sa vina SS.
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #334 : Iunie 25, 2009, 19:55:46 »

Inca doua informatii (neverificate):

- D-na Corut ar putea sa semneze si certificate; probabil tot cu P; se presupune ca ar fi legal
- SSPR trimite certificate la imprimerie in continuare

Mai oameni buni, dar chiar nu exista cineva care sa spuna din interior, clar si deschis, oficial, cu ce se ocupa acum cei de la SSPR?

D-na Corut, ne spuneti si noua, una, alta?
Memorat

• Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #335 : Iunie 25, 2009, 21:31:54 »

DOMNILOR SEFI DE ASOCIATII,DOMNILOR DE LA SSPR,TRIMITETI FIECARUIA CITE O SCRISORICA(CUM FACE TRIBUNALU PRIN CITATII)SI SPUNETI-LE CE MAI TREBUIE IN DOSAR,CUM SE INTOCMESTE UN DOSAR,PT. CA F. MULTI HABAR NU AU,CRED CA SE REZOLVA DIN OFICIU.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #336 : Iulie 01, 2009, 00:11:21 »

SINCER,CARUIA DINTRE CEI CU- CERTIFICAT VALABIL II CONVINE CA PRIN NEPRESCHIMBAREA  ACESTUIA SA FIE TRANSFORMAT IN IMPOSTOR,VRIND-NEVRIND?
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #337 : Iulie 02, 2009, 11:48:29 »

cand vor MUSCHI LOR   ca de asta eam votat???
Memorat
  • Lili
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #338 : Iulie 29, 2009, 20:05:44 »

Buna seara! stie cineva ce se intampla cu Certificatele ? Au fost semnate ? Estimeaza cineva sau stie cand se vor da?(vorbesc de listele puse de dl. Gheorghe Iosif si Iulian Nastasache.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #339 : Iulie 30, 2009, 00:24:28 »

Buna seara! stie cineva ce se intampla cu Certificatele ? Au fost semnate ? Estimeaza cineva sau stie cand se vor da?(vorbesc de listele puse de dl. Gheorghe Iosif si Iulian Nastasache.

Am inteles ca, teoretic (ideal), procesul pana la inmanarea certificatului (imprimare, primirea certificatului de la imprimerie la SSPR, semnarea de catre SS, trimiterea la CPRD, semnarea de presedintele CPRD, intoarcerea cert. la SSPR pt. inmanare) dureaza cca o luna si jumatate din momentul in care ati aparut in lista cu certificatele trimise la imprimerie. Dupa parerea mea, acesta este orizontul minim de asteptare; in realitate, cred ca va dura aproximativ 2-3 luni, dupa caz; poate chiar si mai mult (nu uitati ca trebuie numit si noul SS; din septembrie, cand dupa toate probabilitati va fi numit noul SS, daca nu ati primit deja noul certificat intre timp, e de presupus ca va apare o noua intarziere).
Memorat

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #341 : August 26, 2009, 11:12:18 »

De pe portal luate si inapoi la portal date. O fotografie facuta de mine c/p pe forum, s-a intors imbunatatita mult. Ia priviti. Cred ca surprinde fb relatiile dintre conducerea sesepereului si cele ale revolutionarilor.
Memorat
  • danyd
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #342 : Septembrie 16, 2009, 23:11:17 »

STIE CINEVA CAND SE VOR MAI TRIMITE CERTIFICATE LA TIPARIT ?!
Memorat
  • dumitru
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #344 : Octombrie 08, 2009, 09:58:10 »

Da cind se vor mai preschimba si pe ce criterii??!!??ma intreb si eu cind am primit o hirtie de la un amic care ma pune sa fac o intrebare pe forum poate aici gaseste raspunsul.are dosarul depus la data de 21 10 2004  nr.dosar 5912 certificat legea 42  3393 si a fost admis de SSPR la data de 21 03 2007.Acest dosar pe numele Secarea Ion pe linga alte 29 dosare a intrat in discutia plenului  SSPR si a fost avizat conform procesului verbal Nr.18/2977/21 03 2007 la rubrica ,,dosare complecte".Intrebarea este cine le retine sa-si urmeze drumul spre CPRD.  Poate cineva ii v-a da raspusul!!???!!
Memorat
Pagini: 1 ... 21 22 [23]
Schimbă forumul: