Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18

Lista prezumtiva cu persoanele carora se intentioneaza sa le fie retrase certifi

• k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

O incercare disperata a guvernului sa impiedice protestul din 18.

Acum ne asteptam la comunicate SSPR si declaratii "linistitoare" pe televiziuni. Daca sunt profesionisti o vor face. Daca nu sunt, tot o vor face, din disperare. Numai ca pe Revolutionari nu-i mai linisteste numai Xantan-ul si o OUG in Monitorul Oficial.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dacă am calculat corect totalul la această listă http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/lista_prezumtiva/index.php este 10446 ordonat după litere:

A -  434
B - 1060
C - 1237
D -  698
E -  106
F -  232
G -  608
H -  153
I -  464
J -   56
K -   57
L -  260
M -  957
N -  480
O -  223
P -  960
R -  382
S - 1010
T -  582
U -   80
V -  403
W -    4

Nu cunosc sursa acestei liste. Lista prezumtivă apare pe pagina "home" a portalului revoluţiei.
  Dacă am făcut vreo eroare să procedaţi la corectarea acesteia.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Daca lista nu este parafata de SSPR, nu poate fi valabila.
Memorat

E adevarat si eu cunosc persoana minora sub 14 ani care nu apare in lista .
Despre colaboratori s-a specificat ca nu sunt in lista iar mai multe persoane apar cu mai multe certificate ceea ce inseamna ca nu neaparat nu e rev.ci ca sunt si eroricum de altfel banuiam.
Steaguri cu gaura cat mai multe luni si papica la pachet ca ar fi bine sa nu plecam pana nu se rezolva problema.
Memorat

Pare o lista interesanta si sincer dupa zvonuri apar si persoane care cel putin la mine in regiune erau cunoscute ca neavand legatura cu ce a fost in 1989.Oricum nu am studiat-o pe toata.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Am făcut un simplu calcul asupra a ceea ce a fost publicat pe portal. E firesc ca ceea ce apare publicat pe site-ul SSPR să fie oficial.
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Din cate am retinut  1888 sunt lka Legea 341 iar restul... un participant, si probabil cei de la L 42 care nu si-au mai depus cereri de preschimbare, decedati, etc. Am regasit si eu persoane care chiar au fost in toiul revolutiei ...
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dacă am calculat corect totalul la această listă http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/lista_prezumtiva/index.php este 10446 ordonat după litere:

A -  434
B - 1060
C - 1237
D -  698
E -  106
F -  232
G -  608
H -  153
I -  464
J -   56
K -   57
L -  260
M -  957
N -  480
O -  223
P -  960
R -  382
S - 1010
T -  582
U -   80
V -  403
W -    4

Nu cunosc sursa acestei liste. Lista prezumtivă apare pe pagina "home" a portalului revoluţiei.
  Dacă am făcut vreo eroare să procedaţi la corectarea acesteia.

Deci s-a adeverit tot ceea ce eu am spus, din aceiasi sursa va spun f. clar ca se vor mai adauga un nr. de 4500 de persoane pana la sfarsitul anului.
Nu vreau sa intarat pe nimeni dar timpul va dovedi ca am avut dreptate.
Toate diversiunile plecate din sspr spre a sta calmi si potoliti este sa nu cumva sa facem taraboi sa-l suparam pe Victor Ponta.
Unii, vor spune ca in lista respectiva sunt persoane ce merita si alti care nu merita.
Domnilor nu ati intales esentialul dispozitia data de Iliescu sa treaca doar nr. stabilit si cunoscut de toti dintre voi.
Si, Socaciu este o persoanacare asculta ordinul dat .
Pacat ca nu vrea nici macar in al disprezecelea ceas safaca lumina.
E cal ca se doreste mai devreme sau mai tarziu desfintarea Legii Recunostintei 341/2004.
Deosebit Respect Anton
Memorat

Cine isi asuma aceasta lista,aici este problema,faci curatenie cu cei care nu au preschimbat certificatul,decedati,care nu au benieficiat de indemnizatie,care este marea economie la buget?
Copiii nu apar,dar nici famiilele revolutionare de la îl cu tita in gura pina la îl cu barba sura Grin
Memorat

[size=16Nu intelegeti totusi...stimati colegi, Tov. Ilici gandeste ca, adevaratii REVI sunt doar cei 1266!!!pt][/size]
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Marcele asa te vreau,trebuie de aceasta data sa-i facem sa-nteleaga ca si noi mai avem inca un cuvant de spus.tare as vrea sa vad cati ne vom aduna si cati vom ramane in capitala 1sau mai multe zile si nopti
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dumneavoastra apareti pe lista, domnule Kostas?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

din cei 1266 mai putin de 1/3 sunt adevarati in rest.......(!?)multi dintre ei au fost bagati sa-ncurce lucrurile sa tina 2-3 discursuri la lumina reflectoarelor si culmea curgeu gloantele pe langa ei ...... dar nici praful de la tencuiala nu ia atins iar pe altii ia lovit ca n-aveau ce cauta pe acolo,ciudat nu-i asa?
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

in comunicatul sspr apar:

Apostu Iosefina, cu dosar de preschimbare nr.1489/2004, având calitatea de Luptător Rănit cu certificat preschimbat LRT-A nr. 00009, constatată colaboratoare a Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.
-      Arabagiu Vasile, cu dosar de preschimbare nr.12771/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-A nr. 00574, constatat colaborator al Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.
-      Aron Ioan Marius, cu dosar de preschimbare nr.1531/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-A nr. 00064, constatat colaborator al Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.
-      Baciu Călin Tudorel, cu dosar de preschimbare nr.13310/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-B nr. 00102, constatat colaborator al Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.
-      Bălăceanu Vasile, cu dosar de preschimbare nr. 6314/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-B nr. 00496, constatat colaborator al Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.
-      Balcău Eusebiu, cu dosar de preschimbare nr. 11153/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-B nr. 00876, constatat colaborator al Securităţii prin sentinţă civilă irevocabilă.

Iar in tabel NU!

Nu am mers cu verificarile mai departe
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

se pare ca nu
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18
Schimbă forumul: